23 січня у Львові судитимуть за Автомайдан священика

18:03 18 січня 2014 р.


Фото: credo-ua.org

Розгляд справи проти викладача Українського католицького університету, отця Михайла Димида, відбудеться у Франківському районному суді.

Як повідомили у прес-службі УКУ, його звинувачують у невиконанні зупинки на вимогу працівника міліції 29 грудня 2013 року о 12.30 в селі Нові Петрівці на Київщині – коли колона автомобілів Автомайдану рухалася до Межигір’я, хоча в цей час отець Михайло Димид був поблизу Євромайдану в Києві. Як повідомив сам священик, 4 січня додому до нього прийшли представники ДАІ Львова.

При цьому у них був рапорт про те, що викладач УКУ  не зупинився 29 грудня на вимогу працівника ДАІ. Священик повідомив також:

«До мене приїхав майор міліції Ігор Цимбрило – начальник відділення ДПС. У рапорті написано, що 29 грудня … на 20 км дороги Київ-Овруч близько 12.30 автомобіль «VOLKSWAGEN» ... не виконав мою вимогу про зупинку що надавалась за допомогою жезла та свистка, чим порушив п. 2.4 ПДР України. Інспектор ДПС взводу № 2 РПДС ... в Київській області... О.А.Рогач».

Інших доказів, окрім цього, в них не було. Попри це, 9 січня справу було скеровано до Франківського райсуду Львова.

Його суддя Ростислав Козюренко назначив слухання про адміністративне правопорушення на 23 січня. Однак отець Михайло Димид пояснює:

«Справа в тому, що 29 грудня в 12.30 я не був в Нових Петрівцях. А з цієї причини я не міг не зупинитися на вимогу інспектора в тому місці та в цей час. Я ще в 12.40 год. був біля готелю «Хрещатик» за барикадою Майдану із друзями та іншими. Свідків можна знайти. Щойно в 12.41 год. прийшли до мого авто і сіли останні пасажири. Про це можна довідатися в мобільного оператора, бо йшли телефонні розмови в цій хвилині». 

У повідомленні УКУ мовиться також: «Спільнота Українського католицького університету зробить все можливе для захисту свого викладача від звинувачень зі сторони ДАЇ. «Дорожній контроль. Львів» уклав з о. Михайлом угоду на правову допомогу, і відстоюватиме його інтереси в судді».

Повідомляючи про це сьогодні, 18 січня, «Українська правда» додає, що невиконання зупинки транспортного засобу на вимогу працівника міліції передбачає, за рішенням суду, позбавлення права керування на строк від трьох до шести місяців. Але після масової акції, організованої та проведеної Автомайданом під Межигір'ям, почастішали випадки, коли судді лише за наявності протоколу без жодних інших доказів залишали водіїв без прав на шість місяців.

Станом на 18 січня вже відбулося кілька судів щодо учасників автопробігів до маєтків чиновників. Всі вони завершувалися позбавленням прав. Окрім того журналістів, які висвітлювали акції учасників Автомайдану також можуть позбавити водійських прав.

Як повідомляв «ЩЛ», отця Михайла Димида «пресує» ДАІ, яке позбавляє цього викладача Українського католицького університету зі Львова посвідчення водія за участь в Автомайдані.

dailylviv.com

До теми

12:45 2 березня 2021 р.

Депутатам Верховної Ради бракувало кнопки - сенсорної

Голова ВР Дмитро Разумков переконаний, що використання системи зчитування відбитку пальця унеможливить неперсональне голосування. А встановлення кнопки не знімає питання подальшої модернізації системи голосування в парламенті.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу