21 травня на Львівщині – День жалоби за загиблими в Слов’янську пілотами (відео)

16:43 20 травня 2014 р.

Фото до новини


Фото: zaxid.net

Про це повідомила у вівторок голова облдержадміністрації Ірина Сех.


Відео: ТСН.ua

Прес-служба облдержадміністрації інформує сьогодні, 20 травня, в повідомленні «Завтра на Львівщині оголосять День жалоби»:

Про це повідомила голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех, яка сьогодні у Бродах бере участь у церемонії прощання із льотчиками, які загинули під час антитерористичної операції у Слов’янську Донецької області. Зазначимо, тіла загиблих льотчиків уже доставили на Львівщину й невдовзі у Бродах розпочнеться прощання у військовій частині 2595 (вул. Храпая,1), де вони служили.

Нагадаємо, о 14.00 тіла двох загиблих відправлять в їхні рідні міста. Олександра Сабаду поховають на Кіровоградщині, Миколу Топчія – на Харківщині. 21 травня об 11.00 у клубі військової частини розпочнуться похорони Руслана Плоходька, Сергія Руденка, Ігоря Грішина, яких поховають на Бродівщині».

Натомість інтернет-видання «Zaxid.net» розповідає в публікації «У Бродах попрощалися із загиблими у Слов’янську пілотами»:

«Сьогодні, 20 травня, у військовій частині у Бродах Львівської області попрощалися із п’ятьма льотчиками 16-ої бригади армійської авіації, які загинули під час антитерористичної операції у Слов’янську 2 травня. Вранці гелікоптер із домовинами прилетів на аеродром в с. Конюшків Бродівського району, після цього їхні тіла доставили до військової частини, де відбулося прощання.

П’ятеро льотчиків виконували миротворчі місії на різних континентах. «Загинули мої друзі, яких я виховував з лейтенанта. Вони дуже багато зробили для іміджу України. Так вийшло, що загинули, захищаючи нашу країну. Загинули не від сепаратистів, а від бандитів, яким байдуже, чи буде це Донецька республіка чи Україна, які приїхали, щоб заробити грошей», – розповів командир 16-ої бригади полковник Ігор Яременко.

В. о. начальника головного управління по роботі з особовим складом Збройних сил України генерал-майор Олександр Розмазнін розповів, що п’ятеро льотчиків загинули, коли сепаратисти збили два вертольоти Збройних сил України.  

«Спочатку підбили перший, а інший вертоліт полетів на допомогу. Командир екіпажу, який підбили першим, дав можливість своєму техніку вискочити з вертольота і намагався врятувати ще одного члена екіпажу», – розповів він.

Олександр Розмазнін пояснив, чому тіла привезли лише 20 травня: «Тіла обгоріли, були пошкодження і, щоб ідентифікувати, була проведена експертиза».

21 травня об 11:00 у клубі військової частини розпочнуться похорони Руслана Плоходька, Сергія Руденка, Ігоря Грішина, яких поховають на Бродівщині. Олександра Сабаду поховають на Кіровоградщині, Миколу Топчія – на Харківщині. Їхні тіла сьогодні гелікоптером доставлять в Кіровоградську та Харківську області.

Загиблі герої:

Майор Сабада Олександр Борисович, начальник штабу-перший заступник командира вертолітної ескадрильї, 34 роки, народився в Черкаській області, родина мешкає в Бродах, залишилося двоє дітей – 11 і 2 років.

Майор Плоходько Руслан Володимирович, командир вертолітної ланки, 39 років, народився в Харкові, залишилося двоє дітей 10 і 3 років.

Майор Руденко Сергій Сергійович, командир вертолітної ланки, 35 років, народився в Бродах, залишилася трирічна дочка.

Капітан Топчій Микола Миколайович, бортовий авіаційний технік вертолітної ланки, 38 років, народився в Харківській області, сім’я мешкає в Бродах, дочка – 10 років.

Старший лейтенант Грішин Ігор Іванович, бортовий авіаційний технік вертолітної ланки, 39 років, народився в Слов’янську Донецької області, родина мешкає в Бродах, двоє дітей – 8 і 7 років».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини