19-20 вересня у Львові – Всеукраїнська вікіконференція пам’яті Героя Небесної сотні

12:36 19 вересня 2015 р.

Фото до новини


Фото: life.pravda.com.ua

Вікіконференція пройде у приміщенні географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, на якому навчався герой Небесної сотні та редактор розділу Вікіпедії українською мовою Ігор Костенко.

«19-20 вересня у Львові триватиме V Всеукраїнська вікіконференція, присвячена пам’яті загиблого героя Небесної сотні і дописувача Вікіпедії Ігоря Костенка. Для участі у вікіконференції збираються редактори з різних регіонів України, а також представники Вікіпедії з інших країн», – повідомили в прес-службі Вікіпедії, де також передали:

«Вікіконференція цього року пройде у приміщенні Львівського національного університету імені Івана Франка. За словами організаторів конференції, місце її проведення – символічне: у приміщенні географічного факультету Львівського університету навчався Ігор Костенко, герой Небесної сотні та редактор розділу Вікіпедії українською мовою.

15 травня 2014 року на факультеті було відкрито меморіальну аудиторію його імені. Саме в цій аудиторії проходитимуть сесійні заняття конференції. Член правління «Вікімедіа Україна» та редактор української Вікіпедії Юрій Булка зазначив: «На конференції поговоримо і про співпрацю між вікіспільнотою і навчальними закладами. У США, Канаді та деяких інших країнах набула поширення практика, коли студенти замість традиційних паперових рефератів у рамках свого навчання створюють статті у Вікіпедії, отримуючи за це аналогічну кількість балів. Таким чином, студент отримує можливість створити щось суспільно значуще, а не просто писати черговий реферат у шухляду».

Важливість застосування можливостей Вікіпедії в освітньому процесі підкреслив проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Віталій Кухарський: «Людина протягом життя у зв’язку зі швидким розвитком технологій часто змушена змінювати кілька професій, поєднувати в своїй професії можливості різних галузей, розвивати свої знання вміння та навики.

Для успішної реалізації цього їй необхідно дві речі: особиста активність та доступ до баз знань. Вікіпедія сприяє розвитку обох. Завдяки цьому ресурсу кожен може проявити себе та отримати величезну кількість знань.

Така освіта є неформальною, втім, Університет повинен долучатися до розвитку таких ресурсів шляхом підвищення якості та достовірності розміщеної на сторінках ресурсу інформації, а також збільшуючи число самих записів».

Про це поінформували в київському інтернет-виданні «Українську правда. Життя».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів