17 із 37 кандидатів у народні депутати від Луганщини – з Львівщини

19:15 23 вересня 2014 р.


Фото: ostroh.rv.ua

Тільки в окрузі в Сіверськодонецьку – семеро з 13-ти, а в Рубіжному – п'ятеро зі шести.

Жителі Львова масово реєструються кандидатами у депутати від Луганської області. Експерти припускають наявність політичних технологій і не виключають можливість інформаційних маніпуляцій на Донбасі.

Майже половина кандидатів

17 із 37 кандидатів у депутати від Луганської області є жителями Львова чи Львівської області. Так, в окрузі в Сіверськодонецьку з 13 зареєстрованих кандидатів 7 є жителями Львівщини. Ще одна кандидат – безробітна уродженка міста Стрий Львівської області, що зараз проживає у столиці.

У Рубіжному п'ятеро зі шести претендентів на депутатське крісло – львів'яни. У Красному Лучі, Алчевську, Свердловську та Сватовому балотується ще по одному жителю Львівщини.

У місті Лисичанськ взагалі єдиний зареєстрований кандидат проживає у селищі Івано-Франкове Львівської області – представляти інтереси східноукраїнського міста у парламенті планує виконавчий директор турфірми «Всесвіт-тур» Марія Янчук. До речі, з цього ж селища на Луганщині балотується ще один кандидат з таким самим прізвищем – Захар Янчук, водій-експедитор, йде по уже згаданому окрузі в Сіверськодонецьку.

Усі луганські кандидати-львів'яни – безпартійні. Це люди абсолютно різного віку та занять – від студентів та пенсіонерів до підприємців та юристів. Водночас у сусідній Донецькій області кандидатів з Львівщини немає.

Політтехнології?

Громадські експерти, які моніторять передвиборчий процес, припускають можливе використання політичних технологій на Луганщині. Зокрема, розрахунок кандидатів з Львівщині на Донбасі може робитися на відсутність конкуренції.

«Якщо не буде інших кандидатів, то за них проголосують. Насправді зараз не так багато людей та представників луганської еліти, які раніше були активними під час виборів, виявили бажання балотуватися», – розповів кореспонденту «ВВС Україна» координатор громадського спостереження за виборами у Луганській області Олексій Кормілецький.

За його словами, жоден з кандидатів, які мешкають у Львівській області, не виявляють ніякої політичної активності та не агітують на Луганщині. «В них немає передвиборчих штабів. Ніхто не знає цих людей та ніхто їх тут не бачив», – додає експерт.

За іншою версією, «приплив» львів'ян на Луганщину є спробою провладних політсил показати, що від Луганської області йде багато кандидатів, та убезпечити виборчий процес. «Можливо, люди реєструються кандидатами за домовленостями, щоб ввести своїх представників у дільничні виборчі комісії. Це збільшить шанси на проведення виборів у луганських округах та дозволить уникнути зриву», – припускає Наталія Радиш, давній спостерігач Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області.

«Втім, жодна партія таких планів поки не декларувала», – говорить Олексій Кормілецький.

Можливі маніпуляції

Ще одна версія масовості львівських кандидатів на сході України – інформаційні маніпуляції. «Припускають також, що це чиясь кампанія для того, щоб сказати, ніби багато західняків «наступають» на Донбас. Умовно кажучи, для картинки російського телебачення», – застерігає Наталія Радиш.

Втім, експерти наголошують, що зараз можна говорити лише про припущення – самі кандидати-львів'яни жодним чином не прагнуть прояснити ситуацію. «ВВС Україна» вдалося зв'язатися з Володимиром Вербовим, львівським незалежним судовим експертом, який балотується у Сватовому.

Чоловік спочатку відмовився прокоментувати свою участь у кампанії через зайнятість, а потім перестав відповідати на дзвінки. До речі, по окрузі в Сіверськодонецьку балотується ще одна кандидат з таким прізвищем - Ніна Вербова, пенсіонер зі Львова, яка, ймовірно, є сестрою Володимира Вербового.

«Інший кандидат – приватний підприємець Кирило Пелішенко, який іде по округу в місті Рубіжне», – розповів ВВС Україна, що балотуватися саме на Луганщині йому порадили друзі-підприємці.

«У мене є багато знайомих у Луганській області, які мають свої підприємства. Вони кажуть – спробуй, раптом вийде. Тому і зареєструвався», – розповідає чоловік.

Він запевнив, що не знає, чому інші жителі Львівщини також вирішили спробувати свої сили у східноукраїнських містах. «Не знаю, як з агітаційною кампанією буде, ще думаємо на рахунок того», – додає Кирило Пелішенко.

В окружні виборчій комісії Рубіжного, де балотується п'ятеро львів'ян (зі шести зареєстрованих кандидатів), підтвердили «ВВС Україна», що ніхто з західноукраїнських претендентів на депутатство в окрузі активність ще не проявляв. «У населення ще немає сформованої позиції щодо цих кандидатів. Виборчий процес досить короткий. Невідомо, коли вони будуть приїжджати сюди», – розповіли у рубіжненському виборчкомі.

Водночас там запевнили, що жодної кампанії про «бандерівців, які йдуть до влади через Луганщину» не ведеться.

Ситуація на Луганщині

Громадські експерти говорять про те, що станом на зараз вибори у п'яти з одинадцяти округів Луганщині виглядають дуже проблемними, через те, що території знаходяться під контролем сепаратистів. Повноцінно запрацювати виборчі комісії лише у двох містах: Сватове та Сіверськодонецьк.

«Очікується, що вибори пройдуть у Рубіжному, Станиці Луганській, Лисичанську, а також Жовтневому районі Луганська – за рахунок міста Щастя. У цих округах є території, які так чи інакше контролюються українськими силами. Там цілком можливо провести вибори», – говорить координатор громадського спостереження за виборами у Луганській області Олексій Кормілецький.

На його думку, головні труднощі у роботі луганських виборчкомів полягають у неможливості зібрати кворум. Ці проблеми мала б вирішити ЦВК – швидко провести заміни у складі виборчих комісій, додає експерт.

У Центрвиборчкомі (ЦВК) ж обіцяють докласти максимальних зусиль для забезпечення виборів у Луганській та Донецькій областях. «Щоб забезпечити в цих регіонах голосування на максимальній кількості виборчих дільниць, нам, можливо, доведеться змінити місця розташування деяких окружних комісій», – зазначає голова ЦВК Михайло Охендовський.

Втім, для цього потрібні законодавчі зміни, або ж відповідні пропозиції від обласних держадміністрацій, додає голова ЦВК. Про це повідомляє сьогодні, 23 вересня, журналіст «ВВС Україна» В'ячеслав Шрамович

dailylviv.com

До теми

14:20 4 березня 2021 р.

У Львові вшанували автора Державного Гімну

У Львові відзначили 206-ту річницю від дня народження українського композитора, священика, громадського діяча та автора музики державного Гімну України «Ще не вмерла України» Михайла Вербицького.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу