15-20% жінок у місцевих радах – хороший результат, – активістка

20:01 25 жовтня 2015 р.

Фото до новини

«Самопоміч» і «Громадянська позиція» висунули на вибори 36 відсотків жінок у своєму списку, «Батьківщина» – 29,3.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомила голова "Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи"  Любов Максимович.

За її словами, цього разу був дотриманий гендерний принцип формування списків та висунення кандидатів до місцевих рад.

- Більшість жінок, яких висунули, не є членами партій. Але балотуються від партій. Водночас, коли я голосувала сьогодні, то дивилася в бюлетенях на перші номери в списках, і не побачила жодної жінки, - каже вона. 

За її прогнозами, якщо до рад пройде  від 15 до 20 відсотків, то це буде дуже добре.

- Місцева влада втрачає дуже багато, тому що якби було більше жінок, то більша увага була би приділена соціальним питанням, - каже Любов Максимович.

Водночас вона не вважає правильним поділ на жіноче і чоловіче в політиці.

- У 2003 році було три жіночі партії, які йшли до Верховної ради. На той час це було на часі. А тепер протиставляти на чоловіче і жіноче – не треба. Сьогодні я не є прихильником  жіночих партій, - каже вона.

Натомість начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков стверджує, що ці вибори винесли на  своїх плечах жінки.

- У територіальних виборчих комісіях працює більшість жінок. Вони на своїх плечах винесли ці вибори. Жінки – це серйозна робоча сила в політичних партіях, - каже він.

Також Федір Алєйніков пояснив, чому одні партії дотрималися гендерної квоти, а інші – ні.

- Спочатку було втручання ЦВК, яка пояснила, що гендерна квота не обов’язкова. А потім суд визначив, що це рішення ЦВК нелегітимне, тому деякі партії встигли між цим проскочити, деякі – ні, - каже він.

Інша справа у гендерному розподілі голів міських.

- Таких квот немає. Тому після виборів ми побачимо, скільки жінок-мерів ми матимемо. Хоча в виборчому процесі жінки – дуже активна частина електорату, а ось щодо представництва - ні. На жаль, це є наш стереотип, - каже Федір Алєйніков.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини