Як дітям українських мігрантів у Європі здобути рідну загальну середню освіту

22:30 18 грудня 2020 р.

Фото до новини

У Львові розпочалася реалізація проєкту горизонтальної співпраці українських культурно-освітніх центрів при Спілці українців в Португалії (СУП) з середніми школами Львова.

Про це повідомив регіональний віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ) в країнах Західної і Південної Європи, голова СУП Павло Садоха в Фейсбуці, пише DailyLviv.

Старт проєкту він назвав «великим кроком для задоволення освітніх потреб українців за кордоном».

За словами Садохи, реалізація ініціативи стала можливою завдяки підтримці Департаменту освіти і науки Львівської ОДА та у співпраці з Львівським національним університетом ім. Івана Франка і Міжнародним інститутом зв’язків з діаспорою (МІОК) НУ «Львівська політехніка».

«Упродовж багатьох років Спілка українців у Португалії вела пошук ефективної моделі функціонування культурно-освітніх центрів. Організовувала чи була учасником численної кількості освітянських конференцій. На жаль, існуюча модель державної підтримки освітніх проєктів діаспори не спрямована на розвиток суботніх шкіл», - вважає Садоха.

Він зазначив, що на даний час існує лише проєкт «Міжнародна українська школа», яка лімітована екстернатним навчанням, тобто виключно проходженням учнями-екстернами курсу української середньої освіти. Але така модель передбачає подвійне навчання дітей мігрантів і в школі країни перебування, і додатково в Міжнародній українській школі. Окрім цього, керівництво Міжнародної української школи проводить гібридну політику підтримки проросійських громадських організацій за кордоном, що не допустимо у час російської агресії проти України.

«Отже, нова ініціатива Спілки українців у Португалії з львівськими освітянами має на меті не тільки забезпечити підтримку українського закордонного шкільництва і впровадження інноваційних моделей комплементарної освіти в умовах проживання за межами України, але й гарантуватиме збереження національної ідентичності молодих українців, які чи у світі, чи в Україні допомагатимуть розбудовувати Український світ», - зазначив Садоха.

Наприкінці жовтня в департаменті освіти і науки Львівської ОДА обговорили питання інституційної співпраці культурно-освітніх центрів при українських громадських організаціях у країнах ЄС щодо задоволення освітніх потреб закордонних українців.

У січні закладам профтехосвіти заборонили очне навчання

Львівська лікарка написала диктант єдності без жодної помилки

Месенджер і вайбер на Львівщині виключать з навчального процесу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів