Розпізнавання обличчя як в iPhone: розробка студентів у Львові

13:20 10 серпня 2021 р.

Фото до новини

Студенти кафедри систем штучного інтелекту в НУ “Львівська Політехніка” створили прототип системи безпеки, що відрізняє живу людину від підставленого фото- чи відеозображення. Вбудований алгоритм ідентифікує фейки в режимі реального часу.

За задумом розробників технологію можна буде використовувати для оснащення систем безпеки вхідних дверей, розпізнавання підозрюваних у злочинах або пошуку зниклих осіб. Робота тривала 5 місяців, а до її реалізації долучилися викладачі кафедри університету та ментори міжнародної компанії-партнера GlobalLogic.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Третьокурсники зі Львова разом із досвідченими інженерами спроектували високоточну систему верифікації особи. Алгоритм в режимі реального часу ідентифікує обличчя та перевіряє, чи людина авторизується особисто, чи це підроблена роздруківка, фото або відео. Якщо технологія визначить, що зображення фейкове, то надасть сигнал про помилку чи спробу несанкціонованого входу.

Система аналізує кілька кадрів за короткий проміжок часу. Алгоритм враховує можливість викривлення обличчя людини під час ідентифікації, різне середовище і схожість рис обличчя. З допомогою штучного інтелекту система помічає навіть незначну відмінність зображення особи від реальної людини, завдяки чому неможливо пройти перевірку з чужим фото. Процес аналізу обличчя здійснюється завдяки нейронній мережі, що для кожної особи створює унікальний набір значень. Процес аналізу обличчя подібний до технології розпізнавання користувача в iPhone.

У процесі розробки менторами студентів виступали експерти міжнародної ІТ-компанії GlobalLogic. Вони допомогли визначитись з технологічною складовою проекту, вирішувати складні завдання в процесі, системно направляли роботу, вчили взаємодіяти в команді й консультували із суміжних питань.

Довідка

Згідно з рейтингами DOU, з січня 2019 року GlobalLogic входить у ТОП-3 кращих компаній для технічних фахівців серед великих IT-компаній. Центральний офіс GlobalLogic розташований у Кремнієвій долині в США, а центри розробки й дизайну, а також дизайн-центри розташовані по всьому світу.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів