В Україну планують постачати антимінометні радари НАТО

16:51 3 листопада 2015 р.

В Україну планують постачати антимінометні радари, які мають дальність розвідки – 30 км. Зараз ЗСУ послуговуються радарами, які мають дальність розвідки – 6 км. Але і вони рятували життя наших бійців в зоні АТО.

Про це сьогодні, 3 листопада, під час дискусії на тему:  "Чим відрізняються артилерійські стандарти в українській армії та арміях країн НАТО (3 листопада – День ракетних військ і артилерії України)", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з артилерійського озброєння ЗС України Петро П'ятаков.

- Минулого грудня в наші війська було поставлено близько двадцяти мінометних радарів розвідки стріляючих мінометів. На полігоні в Яворові військовослужбовців навчили з ними працювати і два радари залишилися тут, щоби і далі на них вчитися, а 18 роздали у підрозділи, - каже він.

За його словами, це дуже хороше обладнання з точки зору визначення координатів. Вони дозволяють точно визначати, звідки вистрелив міномет  і спостерігати за початком стріляння «Граду».

- У донецькому аеропорту ці радари рятували людям життя. Давали відповідне сповіщення, і наші люди ховалися в укриття, - каже експерт.

Проте він зізнається, що це обладнання – морально застаріле. Воно лежало на НАТівських складах, хоча й в робочому стані.

Їхній недолік в тому, що заради глибини розвідки, ці радари доводиться висувати дуже близько до переднього краю і їх легко пошкодити.

- 25-а бригада в Авдіївці використовує. То один стоїть на позиції. А два, вже побиті, слугують запчастинами, - каже він.

Проте, за словами Петра П’ятакова, це абсолютно нове обладнання для української армії, яке треба вивчати. Хоча функціональні аналоги є. Це  -артилерійсько-розвідувальний комплекс, але за використанням вони зовсім різні.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу