В Українському католицькому університеті у Львові вручили дипломи 76 магістрам

12:05 7 лютого 2016 р.


Фото: ucu.edu.ua

Зокрема в урочистостях взяв участь апостольський нунцій у нашій країні – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

«6 лютого в Українському католицькому університеті відбулися урочистості з нагоди випуску 76 магістрів з соціальної педагогіки, історії богослов’я та Львівської духовної семінарії», – повідомили в прес-службі УКУ, де також розповіли подробиці:

«З отриманням диплому їх привітали рідні, духовенство вишу, викладацький склад та почесні гості університету. На архиєрейській літургії випускників-магістрів поблагословив президент УКУ Борис Ґудзяк, який закликав бути вірними навіть у дрібницях, а також настановив: «Ви представники того покоління, яке зрушило наш народ у паломництві від страху до гідності. Вже у цьому юному віці ви бачили неймовірні діла Господні. Будьте вірними в малому, щоб воно виростало у велике. Служіть Живому Богу. Жодній примарі, жодній ідеології чи фантазії. Дякуємо за вас, за це тихе пережиття, за ваше паломництво. Молимося за вас, щоб благословення Господнє вас супроводжувало. Щоб мала вірність виростала, щоб ваші малі особисті кроки ставали сімейними, суспільними, всецерковними». 

У своєму вітальному слові на урочистостях ректор УКУ Богдан Прах наголосив: «Найбільший дар кожного з нас – це вміння бути уважним до ближнього. Навчаючись в УКУ, ви досвідчували багато добра, мали нагоду зустріти цікавих людей, зустріти Бога, – зазначив він. – У щоденному житті пильнуйте ваших друзів, кожну людину, яку зустрінете на дорозі. Ви показуєте, ким ви є через своє ставлення до іншого.  Будемо молитися за вас, а ви не забувайте про цю альма-матер, яка через відданість і посвяту, старається дати вам найкраще».

Бути вдячними батькам, університету та  вміння робити правильний вибір – три речі, на яких наголосив своєму зверненні ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа – отець Ігор Бойко Він також зауважив: «Сьогодні ви радієте з того, що завершили один етап, і починається новий. Тут ви здобували знання, які доповнили вас і сформували, збагатили вас інтелектуально і духовно. Зараз настає третій етап – що ж робити з усім тим, що отримали?. Це момент вибору. Я заохочую, щоб цей вибір був правильним».

Почесний гість урочистостей Олександра Гнатюк, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» та професор Інституту славістики Польської Академії Наук у своїй промові зауважила, що Україна поступово перейшла від етнічної ідентичності до громадянської. Цей шлях тривав вже 20 років і дочекалися його лише в кінці 2013 року, зазначила вона.

Науковець звернула увагу на те, що в українському суспільстві з’явилися такі ознаки громадянського суспільства: як здатність до мобілізації, повага до гідності і вміння її відстояти, а також готовність до примирення. Олександра Гнатюк наголосила: «Через російську агресію проявилася українська здатність до захисту. Це був найбільший виклик для української незалежності. Дуже мало людей лишилися байдужими. Байдужість та індиферентність до твого ближнього – це спадок Радянського Союзу. Кажуть, що ціна заплачена за Майдан була занадто великою, якщо порівнювати її зі змінами в економічному і політичному плані. Однак якщо суспільні зміни можна виміряти, то зміни в ідентичності можна помітити лише з більш віддаленої перспективи».

З духовенства на випускних урочистостях також побував апостольський нунцій в Україні – архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, а також єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук, який зазначив, що між Майданом і університетом є великий зв’язок, бо як один, так й інший змінює ментальність людей. Перше, що він зробив після приїзду в Україну – це відвідав Інститутську в Києві, де гинули Герої Небесної сотні.

Натомість отець Клавдіо Гуджеротті сказав випускникам: «Насправді це небезпечно бути розумними, бо це є ті, кого першими вбивають у часи диктатури. Ваш диплом є бомбою. Вона може вибухнути у ваших руках, і ви маєте бути готовими до жертви, –. – Життя народу не зміниться, якщо не зміниться ментальність. Тут ви працювали над своєю ментальністю. Ви є посланцями зміни цієї ментальності. Треба вийти із замкнутого кола, коли менший очікує, що ставши великим, також буде красти. Завтра Україна на вас чекає, щоб ставати кращою. Від вас багато вимагається. І сьогодні, тут перед Божим обличчям маєте постановити собі – ніколи її не зраджувати».

dailylviv.com

До теми

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

20:49 12 жовтня 2021 р.

Найчастіші поломки машин Фольксваген та рекомендації щодо вибору запчастини для заміни

Фольксваген є відомим німецьким автобрендом. Транспортні засоби такого концерну вирізняються високою якістю, керованістю, комфортністю, безпечністю та гарним екстер'єром.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу