У школах Львова буде домедична допомога

17:30 12 липня 2019 р.

  • 0
  • 528


Фото: lvivrada.gov.ua

Депутати Львівської міської ради затвердили програму «Домедична допомога: компетентності для життя», за якою учнів та педагогів львівських шкіл навчатимуть, як надавати невідкладну медичну допомогу у критичних ситуаціях, а для шкіл придбають тренажери для штучного дихання.

Про це повідомили в п’ятницю, 12 липня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Ухвалу підтримали 46 депутатів».
Начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «Найбільш актуальною зараз залишається тема, яка стосується надання першої домедичної допомоги для того, щоб можна було зберегти життя дитині. У першу чергу, це стосується вчителів, які викладають курси «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни». Вони повинні володіти такими практичними навичками, аби змогти передати їх дітям. Тому для вчителів передбачено сорокагодинне навчання».

Зоряна Довганик також розповіла: «Частину навчань вже пройшли 200 вчителів, ще частина передбачається у вересні. Що стосується дітей, то, звичайно, що в навчальному предметі «Основи здоров’я» передбачені теми, які стосуються охорони життя і здоров’я дітей, але вони не є практичними. Тому ми опрацювали програму, пристосовану до вікового сприйняття цього матеріалу дітьми. Вона буде проводитись протягом певної кількості годин для учнів п’ятих-десятих класів, зважаючи на те, що діти різного віку можуть по різну інформацію сприймати. Це і те, як врятувати один одного, коли стався опік, що зробити, щоб не допустити порізів, забоїв, а також те, що стосується надання першої домедичної допомоги»,.

«У межах програми для кожного закладу освіти придбають відповідне обладнання для проведення занять, а для удосконалення навичок щороку будуть організовувати змагання з надання домедичної допомоги. Запровадження міської програми навчання практичних навичок з надання невідкладної медичної допомоги у червні минулого року ініціювала депутатка ЛМР Уляна Пак. На її думку, вчитися надавати невідкладну допомогу необхідно починати ще в шкільні роки», – поінформували також на порталі депутатів.

Уляна Пак також зазначила: «Нещасні випадки, травми та хвороби можуть трапитися з нами раптово і в будь-якому місці. Тому оперативність надання допомоги до приїзду медиків часто залежить від людей, котрі знаходяться поруч з постраждалими, особливо якщо вони володіють навичками надання першої допомоги».
«Цю тезу підтримали і врахували при підготовці Стратегії «Львів, дружній до дітей та молоді». Тоді  вдалося об‘єднати зусилля колег та управління освіти для включення відповідної програми до пріоритетів», – повідомили також на порталі депутатів.

«Курс невідкладної медичної допомоги, окрім теоретичних занять, обов’язково повинен передбачати здобуття практичних вмінь. Чудово, що Львову вдається запроваджувати європейські стандарти в освіті та розвитку дітей», – наголосила Уляна Пак.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

12:10 19 липня 2019 р.

У Львові спростили зарахування дітей до садочків

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив у п’ятницю, 19 липня, рішення «Про внесення знін до рішення виконкому №1190 «Про затвердження «Положення та правил про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до закладів дошкільної освіти Львова» від 29 зрудня 2017 року.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 1455

11:15 17 липня 2019 р.

Бюджет Львівщини отримає кошти на реконструкцію спортмайданчика

Обласний бюджет Львівщини отримає один мільйон 750 тисяч гривень субвенції з державного бюджету на реконструкцію спортивного майданчика у Львівському державному ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 465

Останні новини

"ЄС" і "Слугу народу" спостерігачі звинуватили у прихованій агітації

Львівщина вперше показує рекордно низьку явку

Галичани вже не очікують манни небесної та не роблять з депутата месію, - доцентка

Половина переселенців на Львівщині має право голосу, але лише за партії

На президентських виборах було набагато менше повідомлень про порушення, – начальник поліції

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення мозаїки Володимира Патика у Львові

Рубрика: Політика

Як позбутися загальнобудинкових газових лічильників

Рубрика: Ситуації і пригоди

"Слуга народу" у Львові

Рубрика: Політика

Дебати: Любомир Зубач ("Самопоміч")-Юрій Сиротюк ("Свобода")

Рубрика: Політика

Форум ГО Львівщини за ЄС

Рубрика: Політика

Всі відео розділу