У семи клубах Львова можна безплатно вчити іноземні мови

19:35 6 листопада 2014 р.


Фото: зі сторінки спільноти «Language Exсhange Club Lviv» в інтернет-мережі «Facebook»

Взяти участь у мовних клубах та попрактикувати англійську, іспанську, італійську, німецьку, польську, французьку та навіть українську мови можна у Львові й без грошей.

«Якщо вам набридло вчити іноземні мови за підручниками, або ж не хочеться виконувати домашні завдання на мовних курсах, то вам – сюди, до спільноти «Language Exсhange Club Lviv», – інформує в сьогоднішній публікації «7 клубів Львова, де можна без грошей вчити іноземні мови» в інтернет-виданні «Gazeta.ua» Ганна Власюк, яка також конкретизує:

«Взяти участь у мовних клубах та попрактикувати англійську, іспанську, італійську, німецьку, польську, французьку та навіть українську мови у Львові можна абсолютно безкоштовно. Ідею організовувати мовні клуби, де охочі у неформальній атмосфері могли б застосувати свої мовні навички, до України привіз американець John Carragee. 

Перший «Language Exсhange Club» з'явився в Києві у 2009 році, а у вересні цього ж року – у Львові. Серед засновників львівського клубу були Христина Дубницька, Сергій Сумніков та Любомир Баглай.

Сьогодні ж проведення різних мовних зустрічей – процес динамічний: постійно з'являються нові, та перестають існувати старі клуби. Однак всі ідеї щодо мовних посиденьок можна знайти у групі «Language Exсhange Club Lviv» у «Facebook».

У цій же групі кожен охочий може запропонувати власну ідею, до прикладу, тематичної зустрічі.

«Tvoemisto.tv» зробило підбірку актуальних мовних клубів Львова та поспілкувалося з їх організаторами.

Іспаномовний клуб

Час: п'ятниця, 19.00. Місце: змінюється. Періодичність: щотижня. Організатор: Валентина Залевська, останні 5 років працювала у мистецькій формації «Wiz-Art», організовуючи покази короткометражних фільмів та Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів «Wiz-Art2, допомагає з організацією вечорів іспанського кіно за сприяння Посольства Іспанії в Україні разом з лектором іспанської мови у ЛНУ ім. І. Франка Фернандо Мартіном та працює над міжнародними проектами громадської організації «Мозаїка», зокрема, проектами Європейської Волонтерської Служби:

«Я організатор іспаномовного LEC з 2010 року. На іспанську приходять різні люди, це і студенти філології ЛНУ ім. Івана Франка, експати (працівники, які отримали роботу поза межами своєї країни), що працюють у Львові, просто люди, які вивчають іспанську самостійно або на роботі (переважно, це IT компанії – де популярними стають курси іспанської для працівників).

Вік учасників зустрічі різниться від першого курсу студентів університету 17 років і до 55 років. Серед останніх постійних учасників іспанських зустрічей – наприклад, футбольний тренер, бізнес-аналітик, програміст, інженер, викладачі італійської, іспанської та естонської мов в ЛНУ ім. І. Франка.

Останнім часом приходить багато студентів з Еквадору, що приїхали сюди на навчання в ЛНУ ім. І. Франка, Львівську Політехніку чи Медичний університет ім. Д. Галицького. За останні ми даними, у Львові близько 70 студентів з Еквадору, а все завдяки одним із перших відвідувачів іспаномовного клубу Даніелю Сегурі та Габріелю Трелезу, які заснували свою міжнародну компанію «Europe Higher Education» та були одними із перших студентів з Еквадору у Львівській Політехніці.

Заклади для зустрічей ми змінюємо час від часу, на це впливає зокрема зміна сезону – влітку – це, переважно, тераси, взимку – це затишні куточки з великим столиком на 10-12 осіб.

Для мене ідеальною кількістю осіб, що приходять на зустріч, є 7-9, деякі приходять вчасно, поспілкуються годинку-дві, приходять інші, йде постійна ротація, тоді це цікаво та динамічно, за одну зустріч ти маєш змогу поспілкуватися з усіма людьми на зустрічі. Коли їх кількість зростає, тоді стає складніше рухатися у просторі і знайти цікавого(у) співрозмовника(цю). Якщо ж виникає така ситуація, то ви, як організатор, зобов'язані якось переміщати людей чи змінювати позиції».

Італомовний клуб

Час: вівторок, 19:30 – 22:00. Місце: переважно, італійські піцерії та ресторани Львова. Періодичність: двічі на місяць Організатор: Луїджі Морано, викладач італійської мови і культури у Львівському національному університеті імені Івана Франка:

«Італійські зустрічі проходять у Львові вже близько трьох-чотирьох років. Я викладаю італійську мову в університеті, тому свого часу вирішив організувати такі зустрічі для своїх студентів. До такої ідеї мене підштовхнули люди із Language Exchange Club Lviv – я відвідував англійські та німецькі зустрічі, і в мене самого з'явилася ідея організувати щось подібне.

Переважно зустрічі відвідують нинішні та колишні студенти, що вивчали італійську мову в університеті, а також італійці. Якщо на зустрічі приходить близько 20-ти людей, то десь 8 із них може бути італійцями».

Україномовний клуб

Деколи заміняв організаторів, а згодом став організатором україномовних зустрічей, проводжу їх вже рік. Спочатку приходило відносно небагато людей, 6 осіб вважалося дуже вдалою зустріччю. Зараз про ці зустрічі вже знає більше людей, кожного разу в нас є від 10 до 15 відвідувачів. Останні два рази було 24 і 22 людей – це були українські філологи з Вроцлава, котрі проходили тут практику і котрим розповіла про зустрічі їх викладачка.

Відвідувачі – переважно, українці, багато з них відвідують зустрічі іншими мовами і таким чином «повертають послугу», допомагаючи іншим вивчити/попрактикувати українську мову. Часто приходять поляки-філологи, котрі навчаються в університеті Франка, є кілька британців, котрі теж з тих чи інших причин вчать українську. Майже кожного разу є туристи, які прийшли лише на один раз, але хочуть вчити українську. В ресторані, де ми збираємось, нас вже знають деякі офіціанти, тож в нас є певні «привілеї» і завжди знаходиться місце для всіх».

Англомовний клуб

Час: субота, 15.00 – 18.00. Періодичність: щотижня Місце: за теплої погоди – тераса-кафе поблизу головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка, за холодної – нижній поверх ресторану на вул. Січових Стрільців, 12.

Організатор: Луїджі Скіаво, американець італійського походження, в минулому – лікар-кардіолог та інженер комп'ютерних систем, проте вже 15 років викладає англійську.

«Я організовую англомовні зустрічі у Львові вже близько 2,5 років, але цей клуб існує вже більше, ніж 5 років. Щоразу до нас приходять приблизно 25-35 учасників – переважно, це один чи два носії англійської, деякі іноземці, що відвідують Львів, студенти та інші українці з вищою освітою, які прагнуть удосконалити свої знання з англійської.

У Львові я проживаю вже 3 роки та 4 місяці і займаюсь тут викладанням англійської. Я народився в маленькому селі в Чіленто на Півдні Італії. Коли мені було 13, я емігрував до США, де жив зі своєю тіткою у Нью-Йорку. До Львова я жив і працював на ангольський уряд у Луанді, столиці Анголи (Африка). Перед тим я жив в багатьох штатах у США, в Італії, Гонг-Конгу, Філіпінах та Індонезії. Львів – найхолодніше місто з тих, де мені доводилось жити».

Польськомовний клуб

Час: понеділок, 19.00. Періодичність: щотижня. Місце: ресторан на вул. Січових Стрільців, 12. Організатори: Антон Костюк, Юля Жегодська, Костянтин Серебрянников, Андрій Красоткін

Антон Костюк: «Клуб існує вже більше п'яти років. Починалось це все як спілка однодумців, які збирались та практикували свої знання польської мови. Першого організатора навіть ніхто не знає. Після цього організатором таких зустрічей стала Надійка Якимів, яка дещо змінила напрямок клубу – аби в ньому брали участь люди, які, здебільшого, не знали мови, але хотіли навчитись.

Її помічницею на той момент була Юля Жегодська, працівниця польської школи № 10, яка в свою чергу стала наступним організатором. Окрім зустрічей в ресторані, ми організовуємо виїзні зустрічі охочих в Карпати, замками Львівщини, а також – до Польщі, проте ми з радістю розглядаємо ідею кожного учасника клубу.

Крім того, ми беремо участь у різних подіях, пов'язаних з польською культурою, історією, чи релігією. Костянтин Серебрянников та Андрій Красоткін ведуть нашу групу в Facebook, налагоджують контакти із схожими клубами не лише в Польщі, а й пострадянських країнах.

Скелет клубу складають люди, які так чи інакше пов'язані з Польщею (в одних там родина, інші мають польське коріння). Напевно це не тільки наше хобі, але й свого роду і покликання – розвивати тут польську культуру, помагати людям які хочуть вивчати польську мову.

Щодо учасників, то тут немає обмежень і приходять різні люди, є постійні та нові учасники. Це і студенти, які хочуть вивчити мову, бо їм треба буде в процесі нею користуватись. Це і люди, які працюють та хочуть вивчити її для роботи і ті, хто вивчають її для свого задоволення, щоб вникнути в культуру та й просто знайти друзів. Маємо часто і носіїв мови, які або вчаться, або працюють, або перебувають у Львові по різних волонтерських програмах.

Я народився і живу у Львові, моя бабуся була полькою. Також я є членом двох польських організацій – Orzeł Biały та Тowarzystwo kultury polskiej ziemi lwowskiej – їх основна діяльність – це розвиток культури Польщі, допомога людям, які хочуть віднайти родину в Польщі чи вступити до тамтешнього вишу».

Франкомовний клуб

Час: понеділок, 19.00. Періодичність: щотижня Місце: ресторан на вул. Братів Рогатинців, 4. Організатор: Лєна Осокіна, керівник проекту з психології та консалтингу.

«Ідея клубу вже існувала, просто я вчила французьку мову і його відвідувала. Після від'їзду моєї французької подруги стала організовувати сама. Займаюся цим з 2013 року. Більшість людей знають одне одного, але постійно приходять нові люди.

Людям, які вирішили прийти на зустріч вперше, слід мати на увазі, що рівень мови має бути середнім, адже це клуб для спілкування, а не курс вивчення іноземної мови. Французька зустріч зараз досить численна, кожен раз збирається не менше 15 людей. І це люди, які вивчали мову тут або за кордоном, мало людей вивчали її тут в університеті. Нам цікава розмовна мова, спілкування, нові знайомства. Приходять сюди люди абсолютно різних професій і зацікавлень, адже це завжди нагода дізнатись щось нове».

Німецькомовний клуб

Час: середа, 19.00. Періодичність: щотижня. Місце: паб на вул. Лесі Українки, 15. Організатор: Наталія Михайлів, працівниця банку.

«Я беру участь у таких зустрічах майже з початку заснування клубу. Свого часу німецькі зустрічі організовували Христина Дубницька та Антон Кобилянський. А останні 3 роки це роблю я.

Німецьку мову я вивчила у 2007 році в Німеччині під час свого перебування в рамках програми AU-Pair. Коли повернулася до Львова, то спілкування німецькою обмежилося нечастим листуванням з друзями або ще рідшими подорожами до Німеччини. Словом, мала усі шанси забути німецьку. Коли ж дізналася про такий клуб, то відразу приєдналася до його учасників. На зустрічі приходять ті, що розмовляють німецькою, хочуть її вивчити або, як у моєму випадку, не забути її.

На зустрічах майже завжди є учасники з німецькомовних країн (Німеччина, Австрія). Такі зустрічі є корисними як для нас, українців, які мають можливість практикувати іноземну мову, так і для іноземців, яких доля закинула до нашого рідного міста і вони знаходять відразу велику кількість людей з якими можна порозумітися. Останнім часом в нас дуже багато учасників – до 30 осіб».

Про це повідомляється в четвер на сайті в інтернет-видання «Gazeta.ua».

dailylviv.com

До теми

13:53 5 серпня 2022 р.

У Львові - великий дефіцит вчителів: кого шукають

Львівські школи та ліцеї запрошують на роботу педагогів. Заклади освіти мають потребу у вчителях різної спеціалізації, зокрема, математики, фізики, інформатики, хімії, біології, географії, мови та літератури.

Рубрика: Наука і техніка

23:41 3 серпня 2022 р.

У Львівській області до очного навчання готові лише 43% навчальних закладів

На Львівщині близько 43% навчальних закладів готові до проведення занять у своїх приміщеннях, це означає, що вони забезпечені відповідними укриттями і зможуть розпочати навчальний процес безпечно.

Рубрика: Наука і техніка

13:31 3 серпня 2022 р.

У Львові будують перше бомбосховище в навчальному закладі

У ліцеї №80 з’явиться новий сучасний корпус з басейном та бомбосховищем. Профінансувати добудову майже 6,4 тис. м2 закладу погодився приватний забудовник. Напередодні відбувся спільний робочий виїзд на місце майбутнього корпусу за участі міського голови Львова Андрія Садового.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу