У Львові відсвяткували 200-літній ювілей школи №10

11:40 17 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

16 квітня в Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся ювілений концерт, який відвідали представники української та польської влади, громадськість, педагоги.

Про це повідомили сьогодні, 17 квітня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«Захід присвятили святкуванню 200-річчя середньої загальноосвітньої школи №10 імені Святої Марії Магдалини у Львові із польською мовою навчання. Привітав колектив навчального закладу із ювілеєм заступник голови Львівської обласної державної адмінінстрації Юрій Підлісний, який наголосив: «Школа – це не лише джерело знань, а й джерело пам’яті про свій народ та  кузня власної ідентичності. Дуже важливо сьогодні народам, які знаходяться поза межами батьківщини, мати можливість зберігати пам’ять про культурне та історичне надбання своїх предків. Саме такий навчальний заклад як школа імені Святої Марії Магдалини сприяє тому, щоби в Україні польський народ зміг зберігати власну ідентичність».

Заступник голови ЛОДА оголосив від імені керівника Львівщини подяку колективу навчального закладу за багаторічну сумлінну працю, вагомі досягнення у розвитку школи національних меншин та з нагоди святкування 200-річчя. Урочисту частину заходу продовжили концертною програмою.

Гості свята мали змогу переглянути презентацію та фільм про школу, послухати її гімн у виконанні учнів закладу. Також школярі виконали краков’як, полонез, заспівали пісню про «Нашу школу», прочитали вірші та продемонстрували цікаві музично-поетичні композиції, такі як «Мій Львів» та інші.

Львівська середня загальноосвітня школа №10 імені Святої Марії Магдалини із польською мовою навчання на вулиці Генерала Чупринки, 1 заснована у 1816 році. Широко відома в Україні та за кордоном як «Магдуся».  Сучасний будинок школи спорудили в останньому двадцятилітті ХІХ століття. У навчальному закладі працюють 32 педагоги та навчається понад 300 учнів».

Натомість у прес-службі міськради розповіли «Щоденному Львову»: 

«16 квітня у театрі імені Марії Заньковецької відбулися урочистості з нагоди 200-річчя середньої загальноосвітньої школи №10 міста Львова імені святої Марії Магдалени з польською мовою навчання, яка на практиці реалізує право польської національної меншини на навчання рідною мовою, збереження і культивування національних традицій.

Колектив школи та усіх присутніх зі святом привітав міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив: «Ця школа є особливою – там є атмосфера, родинна атмосфера. Ви сьогодні тут так красиво усі зібрались. Це свято і для школи, і для міста. Ця школа сильна традиціями і великою кількістю мудрих, талановитих людей, які отримали свій шлях у житті. Дай Боже довгих років, хорошої праці, щоб ця школа породила нових лауреатів Нобеля, щоб там було багато шанованих людей міста, світу, щоб ми завжди вами пишались. Ми вас цінуємо, любимо і поважаємо».

За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток освіти у місті Львові та з нагоди 200-ї річниці заснування середньої загальноосвітньої школи №10 імені святої Марії Магдалени, відзначено Подяками працівників: вчителів української мови та літератури Роксолану Ігорівну Зубко та Оксану Андріївну Якимів, вчителя польської мови та літератури Марію Станіславівну Іванову й вчителя фізики Ірину Григорівну Середу.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив також: «Рідні вчителі – це любов на все життя. Особливий подарунок від імені усіх тут присутніх, від імені громади міста Львова – «Золотим гербом міста Львова» нагороджується пані Марта Маркуніна. Ми також подумали, що краще дамо іншу подяку, і всі працівники школи до дня ювілею отримують ще один посадовий оклад». 

Відтак, відзнакою «Золотий герб міста Львова» нагороджено директора середньої загальноосвітньої школи №10 імені святої Марії Магдалени –Марту Юхимівну Маркуніну. На преміювання усіх працівників закладу в розмірі посадового окладу з нагоди святкування 200-річчяшколи спрямували додаткові кошти в сумі 103,700 тисячі гривень.

У Львові «Тривіальна школа імені святої Магдалени» була заснована на початку ХІХ століття. Школа працює безпосередньо до нашого часу як школа з польською мовою навчання.

Від 1946 року – це Львівська загальноосвітня школа №10. Підтримуючи звернення громади, 27 червня 2013 року була прийнята Ухвала ЛМР №2449 щодо присвоєння середній загальноосвітній школі №10 імені святої Марії Магдалени, яке школа носила від моменту її заснування.

У школі навчається 282 учні та функціонує 15 класів. Станом на 1 вересня 2015 року у школі працювали 32 педагогічних працівники.

Львівська СЗШ №10 імені святої Марії Магдалени виконує роль своєрідного методичного осередку з обміну досвідом викладання польської мови та навчання польською мовою в закладах освіти Галичини (розробка планування, допомога методичними матеріалами, консультації вчителів, проходження практики студентами). П’ятеро вчителів є авторами підручників з польської мови для 1-11 класів, троє –авторами програм.

На базі школи щорічно проходять навчально-методичні семінари, організовані Методичним центром вивчення польської мови в Дрогобичі, Генеральним Консульством Республіки Польщі у Львові. Як правило, випускники школи  продовжують навчання у вищих навчальних закладах Республіки Польща.

У 2010 році за кошти бюджету розвитку Львова провели реконструкцію системи опалення СЗШ №10 з її підключенням до спільної із СЗШ №3 дахової котельні на суму 312 тисяч гривень. У 2015 році за кошти бюджету розвитку Львова провели ремонтно-реставраційні роботи фасаду на суму 462,366 тисячі гривень. З метою відзначення закладу з нагоди 200-річчя у 2016 році спрямували 50 тисяч гривень з бюджету розвитку Львова на закупівлю обладнана та 45 тисяч гривень для облаштування шкільної їдальні.

Видатні учні і випускники школи:

Ричард Жаба – соліст опери міста Битом

Тадеуш Махль – професор музичної Академії

Генрик Гармак – танцюрист, соліст опери міста Битом

Адам Кіліан – художник-графік, засновник театру в Самарканді, пізніше відомий сценограф у Варшаві

Анджей Нікодемович – піаніст, всесвітньо відомий композитор

Лешек Сосіцкі – геолог, доцент у Вроцлаві

Марія Тарновецька – професор Музичної Академії у Львові

Галина Тарновецька – доктор медичних наук

Ричард Фастгнахт – професор Музичної Академії в Катовіцах

Збігнев Яблонський – заступник директора Академії наук у Кракові, історик

Єжи Брожкевич – відомий літератор у Кракові

Януш Маєвські – кінорежисер

Анджей Ольшевські – історик мистецтва, доцент ВШП у Кракові

Генрик Мозер – театральний режисер у Варшаві

Анджей Хліпальскі – архітектор, головний редактор «Cracovii Leopolis»

Клімек Тадеуш – плавець, олімпійський чемпіон1936 року 

Едвард Людчин – скульптор і мультиплікатор у Лодзі

Зенон Домбровскі – заслужений тренер СРСР з тенісу

Олександер Нікодимивич – архітектор у Кракові

Лешек Піасціцкі – художник, презес Польсько-Австрійського культурного товариства».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів