У Львові стартував електромобільний марафон

12:35 22 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Одне з наймасштабніших в Європі ралі на електромобілях стартувало сьогодні з площі Ринок у Львові й фінішує на Палацовій площі в Монако 3 червня.

Про це повідомили сьогодні, 22 травня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«За традицією, щорічне електромобільне європейське ралі проходить під патронатом Його Світлості Князя Монако Альбера II. Головна мета змагання – привернути увагу європейської спільноти до проблеми охорони навколишнього середовища, допомогти популяризації серед європейців та українців екологічно чистого транспорту та сприяти розвитку відповідної інфраструктури.

За два тижні учасники марафону проїдуть більш ніж 3000 кілометрів, відвідають 10 європейських країн й 23 міста – Новояворівськ; Жешув, Величка (Польща); Острава, Брно (Чехія); Шаморин (Словаччина); Вейнер-Нойштадт, Бад-Шалербах (Австрія); Мюнхен, Ульм, Штуттгарт, Баден-Баден, Фрайбург (Німеччина); Бекенрід, Беллінцона (Швейцарія); Мілан, Парма, Лардерело, Піза, Болонья, Алассіо (Італія); Ментона (Франція);  й, врешті-решт, Монте-Карло. Електромобільний марафон є інтелектуальним ралі, перемогу у якому здобуде не найшвидший з учасників, а найточніший.

Так званий «нульовий автомобіль» приїде до фінішної відмітки першим, й встановить еталонний час. Та з команд, яка фінішує максимально близько до еталонного часу, переможе в Марафоні. Учасники заходу користуватимуться загальними європейськими автошляхами, тому будуть зобов’язані дотримуватись усіх правил дорожнього руху.

Головний виконавчий директор «Electric Marathon International» Андрій Білий зазначив: «Електромобільний марафон – одна з подій, які об'єднують Європу. Не випадково й в 2015, й в 2016 роках він стартує з України - держави, що зробила свідомий європейський вибір і тепер має рішучість його відстоювати. В Марафоні візьмуть участь мешканці різних європейських країн, бо ж охорона довкілля та перехід до екологічно чистого транспорту - питання, що стоїть перед усією європейською спільнотою. Тому я пишаюсь тим, що громадяни нашої країни допомагають у його вирішенні на рівних з усіма іншими. Електромобільний марафон – це рука дружби, простягнута на три тисячі кілометрів крізь всю Європу».

Своєю чергою, президент електромобільного марафону Юрій Тамм зазначив: «Його Світлість Князь Монако Альбер ІІ приділяє багато зусиль проблемі навколишнього середовища та розвитку поновлюваних джерел енергії. Саме тому Електромобільний Марафон проходить під його патронатом. Електромобільний рух в Європі та Україні сьогодні переживає бурхливий розвиток, міста поволі звільняються від шуму й вихлопних газів - і я гордий, якщо в цьому процесі є частка нашої заслуги».

Цього року учасники Електромобільного Марафону пілотуватимуть як добре відомі, так і нові, поки ще екзотичні для українського ринку моделі електричних та гібридних автомобілів «Tesla model S», «BMW i8», «Fisker Karma» тощо. Окрім того, окрема участь у ралі передбачена для транспортних засобів, що використовують альтернативні джерела енергії.

Також на окремих етапах до учасників приєднаються власники електричних велосипедів. Крім того, протягом шляху всього марафону запланована низка презентацій прототипу першого українського електромобіля «Synchronous» – ексклюзивного туристичного таксі, побудованого спеціально для європейських курортних міст.

Також у межах церемонії старту Марафону  нагородили переможців  творчого конкурсу «Електромобіль Майбутнього», що був оголошений напередодні серед школярів та вихованців початкових навчальних закладів Львова. З 88 робіт журі вибрало п’ять найкращих. Відтак, подарунки  отримали: Вікторія Стрижко та Варвара Мовчан зі студії раннього естетичного виховання «Равлик» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, Вікторія Шпирко з гуртка «Початкове Технічне Моделювання» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, Андрій Застріжний з НВК «Школа-гімназія «Галицька» та Олег Муха, СЗШ № 29 Львова».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини