У Львові присягнули випускники військових кафедр (+відео)

22:45 30 липня 2016 р.


Фото: asv.gov.ua

Студенти цивільних вищих навчальних закладів, які навчалися за програмою підготовки офіцерів запасу в Національній академії сухопутних військ, склали Військову присягу на вірність українському народові.

Про це повідомили сьогодні, 30 липня, в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також розповіли подробиці:

«Урочистості з цієї нагоди відбулись на стройовому плацу видового навчального закладу. Щоб розділити хвилюючу мить клятви на вірність своєму народові, разом із юнаками та дівчатами до навчального закладу завітали їхні батьки, рідні та близькі.

На урочистості з цієї нагоди прибули голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський, міський голова міста Львова Андрій Садовий, представники громадськості та духовенства. Також привітати своїх вчорашніх вихованців прийшли командири та викладачі студентів. Особисто привітав молодих українців із цим важливим моментом в їхньому житті начальник Національної академії сухопутних військ – генерал-лейтенант Павло Ткачук.

Він подякував студентам, які наважились опанувати військовий фах і посісти своє почесне місце серед офіцерів запасу, за їхні старання та наполегливість впродовж двох років навчання. А кращих вихованців військової кафедри очільник видового військового вишу нагородив грамотами.

Генерал-лейтенант Павло Ткачук підкреслив: «Сьогодні ми переживаємо вкрай складний та відповідальний час, коли проти нашої країни, її цілісності та суверенітету здійснюється неприхована агресія. Впевнений, що завдяки такій освіченій молоді та патріотам, як ви, ми дамо гідну відсіч будь-якому агресору, збережемо нашу державу та примножимо її потенціал, як демократичної, незалежної та рівноправної європейської країни».

Особливо зворушив присутніх на урочистостях виступ випускника військової кафедри Національної академії сухопутних військ, учасника проведення антитерористичної операції, лицаря ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня лейтенанта Руслана Філіпсонова: «Чотири роки тому я так само, як і ви нині, стояв на цьому плацу і з хвилюванням проголошував слова Військової присяги. А коли настав час, і покликала Батьківщина, на вагаючись став на її захист. І з вдячністю згадував я своїх викладачів, які надали мені необхідних знань, вчили саме тому, що мені знадобилося на полі бою. Переконаний, що і ви, отримавши за два роки навчання на кафедрі військовій фах, станете гідними офіцерського звання№.

Цього дня Військову присягу на вірність українському народові склали понад тисяча сто студентів вищих навчальних закладів Західного регіону, які проходили навчання в Академії за програмою підготовки офіцерів запасу. Вони здобували військовий фах за спеціальностями: «Бойове застосування механізованих підрозділів», «Організація продовольчого та речового забезпечення», «Бойове застосування підрозділів радіаційного, хімічного, біологічного захисту», «Застосування топогеодезичних підрозділів», «Бойове застосування підрозділів із засобами радіозв’язку», «Організація повітрянодесантної підготовки в аеромобільних і підрозділах морської піхоти», «Бойове застосування інженерно-технічних підрозділів», «Бойове застосування підрозділів озброєних комплексами тактичних ракет», «Прокурорсько-слідча робота», «Бойове застосування підрозділів наземної артилерії», «Бойове застосування підрозділів спеціального призначення», «Експлуатація та ремонт автомобільної техніки і гусеничних машин», «Психологія» тощо.

Особливо насиченим для студентів став завершальний етап навчання – навчальний збір, під час проведення якого основну увагу керівництво академії та викладачі військового вишу приділили закріпленню теоретичних знань та втіленню їх на практиці. Так, заняття з юнаками та дівчатами відбувались не лише на реальних зразках озброєння та військової техніки й тренажерах у пункті постійної дислокації, але й на сучасних об’єктах навчально-матеріальної бази у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки навчального закладу, що у Яворівському районі Львівщини. На полігоні з юнаками та дівчатами були проведені практичні заняття із цілої низки військових дисциплін, зокрема тактики, управління діями підрозділів різних родів військ, інженерної підготовки тощо. 

Також студенти виконали вправи стрільб із стрілецької зброї. За результатами підсумкових державних екзаменів з військової підготовки, які вихованці військової кафедри склали напередодні, їм будуть присвоєні відповідні військові-облікові спеціальності та первинне військове звання «молодший лейтенант запасу».

Після складання Військової присяги перед присутніми із дефіле виступив військовий оркестр навчального закладу під керівництвом підполковника Ігоря Дубна. А згодом рідні та близькі винуватців свята мали змогу привітати юнаків та дівчат із знаменною подією та ознайомитися із навчально-матеріальною базою академії. До речі, багато хто з цьогорічних випускників військової кафедри виявив бажання після закінчення навчання у базових вишах піти на службу до підрозділів Збройних Сил України та інших силових структур нашої держави».

Про це повідомили сьогодні, 30 липня, на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з урочистостей.

dailylviv.com

До теми

17:32 5 березня 2021 р.

З 9 березня закладам освіти Львівщини рекомендують перейти на дистанційне навчання

У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації на Львівщині провели позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Рубрика: Наука і техніка

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу