У Львові присягнули на вірність Україні першокурсники ліцею імені Героїв Крут (відео, оновлено)

14:42 14 жовтня 2015 р.


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Урочистим маршем вулицею Винниченка пройшлись й представники молодіжних громадських організацій НСОУ «Пласт» та «Спадщина», Братства ветеранів УПА, а також реконструктори в одностроях військових формувань історичних періодів України.

14 жовтня майже три сотні першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут урочисто склали присягу на вірність Україні. Захід пройшов у рамках відзначення Дня захисника України.

Ритуал складання «Урочистої Клятви» відбувся на площі перед будівлею Львівської ОДА. Участь в урочистостях взяли перші особи міста, викладачі та керівництво ліцею, батьки та друзі ліцеїстів. Також на церемонію завітали вояки УПА.

Ритуал складання «Урочистої Клятви» розпочався з виконання державного гімну та спільної молитви. Голова львівської обласної ради Петро Колодій зазначив: «Приємно слухати слова «Урочистої Клятви», які сьогодні проголошували наші ліцеїсти. Вони мають на кого рівнятися. Адже у цей великий день Покрови була створена Українська Повстанська Армія. Високу оцінку діяльності УПА дав генерал Шарль де Голль, який сказав: «Якщо б я мав таку армію, як УПА, жоден фашистський чобіт не ступив на територію Франції. На сході України наші воїни сьогодні боронять нашу державу».

Віталій Конкуловський з дитинства хотів стати військовим та захищати Україну. Активно відвідував патріотичні та спортивних організації. 14-ти річний Віталій поділився своїми емоціями: «Зараз коли в країні війна хочеться скоріше вивчитись і стати на допомогу нашим військовим. Нинішня присяга для мене дуже важлива і урочиста...».

Після урочистостей ліцеїсти вирушили до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Про це повідомили сьогодні, 14 жовтня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua».

Близько 140 першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут проголосили урочисту клятву. Присягу ліцеїсти складали на площі перед Львівською державною адміністрацією.

Присутні на заході були і ветерани УПА, які в день створення армії прийшли підтримати першокурсників. Вік хлопців від 13 до 15 років. Навчання триватиме впродовж трьох років.

Першокурсники наголосили, вступали до навчального закладу за власним бажанням, адже завжди хотіли присвятити життя військовій справі. першокурсник ліцею ім. Героїв Крут Юрій Підвірний зазначив: «Звідси я вийду дуже хорошим хлопцем: вихованим, дисциплінованим і патріотом України. Далі зможу захищати свою державу».

Натомість мати першокурсника ліцею імені Героїв Крут Ольга Дерибан розповіла: «Тато – військовий, дідусь – військовий, і напевно син буде військовим. Чому сльози на очах? Це сльози радості? – Так».

Про це повідомили сьогодні, 14 жовтня, на телевізійному «5 каналі».

«У середу, 14 жовтня, з нагоди Дня захисника України, на площі перед Львівською обласною державною адміністрацією відбулася урочиста посвята в ліцеїсти першокурсників Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут. Цього дня на вірність Україні присягнули майже три сотні юнаків», – повідомили сьогодні, 14 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

Привітати молодих захисників України прийшли керівники області та міста, громадськість, військові, а також їхні близькі та рідні. До ліцеїстів також звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. Зокрема, у вітальному слові він наголосив:

«Навчатися у такому закладі – велика честь, адже цього прагне молодь практично з усіх куточків України. Дорогі ліцеїсти, ви вибрали особливу справу та професію. Ви могли стати добрими лікарями, вчителями чи обрати будь-який інший фах. Проте ви вирішили стати на шлях захисника України.

У день, коли виголошуєте присягу, ви повинні знати, що український народ водночас покладається на вас і пишається вами, а Україна обов’язково про кожного з вас завжди пам’ятатиме. Адже ви відсьогодні українські воїни!».

Опісля присяги, відбулось урочисте проходження ліцеїстів Львівського державного ліцею імені Героїв Крут від Львівської ОДА до Гарнізонного Храму Святих Верховних Апостолів Петра і Павла. Спільно з ними урочистим маршем вулицею Винниченка пройшлись й представники молодіжних громадських організацій НСОУ «Пласт» та «Спадщина», Братства ветеранів УПА, а також реконструктори в одностроях військових формувань історичних періодів України».

DailyLviv.com

Затримано кілька осіб. Зеленський про вибухи і теракт у Львові

За вибухами стоїть ФСБ. Клименко прибув до Львова і розповів, що побачили камери відеоспостереження

Ймовірна виконавиця теракту у Львові виготовила вибухівку під керівництвом ФСБ - журналіст

Терористичні вибухи у Львові. Садовий повідомив, як відшкодовуватимуть наслідки (відео)

54 російські ракети прилетіли вночі в Україну. 14 влучили

Останні години буруль у Львові

Вибух у Львові. Поліція поширила фото ймовірної підривниці львівських правоохоронців

Наслідки нічних ворожих атак на Київщині

Затримали ймовірну виконавицю вибуху у Львові - міністр (фото)

За добу на Львівщині було шість пожеж

Патрульні Львівщини не пробачать загибелі Вікторії Шпильки

Теракт у Львові. Здетонували почергово саморобні вибухові пристрої, коли приїхали екіпажі патрульної поліції

Вибухи у Львові. Одна загибла, 23 людини мають мінно-вибухові травми

Армія рф вдарила по Києву щонайменше 12 балістичними ракетами

На Львівщині закінчили повітряну тривогу, оголошену вночі

У повітряному просторі Україні з'явилися крилаті ракети, запущені зі стратегічних бомбардувальників

Терористичний акт у Львові після опівночі. Два вибухи

Повітряна тривога на Львівщині і в усій Україні у неділю вдосвіта через загрозу аеробалістичної ракети

Ймовірна масована ракетна атака по енергетичній інфраструктурі України, яку передрікали Зеленський і Шмигаль

У двох пунктах пропуску зафіксовано накопичення транспортних засобів на виїзд з України

У неділю, 22 лютого, у більшості регіонів України застосують два графіки обмеження електропостачання

Богдан Степʼяк, Роман Дерефінка, Михайло Білий. Львівщина прощається з Героями

На адресу Шептицької міської ради надійшло близько сотні запитів від різних військових частин

У Дрогобичі прощаються з морським піхотинцем Антоном Мельником

У Стрию на реконструкцію парку витратять майже стільки ж як і на потреби військовослужбовців та їхніх рідних

У Брюховичах у ДТП постраждали двоє водіїв

Садовий і Адамик відвідали воїнів на сході

У Зимній Водій згорів автомобіль і 100 метрів квадратних даху

19-річний водій Toyota Prius наїхав на 73-річну мешканку Львова

Минулої доби втрати російських загарбників склали 1010 осіб

У Львові під час руху спалахнув автомобіль

Зафіксовано влучання балістичної ракети та 13 ударних БпЛА на 11 локаціях

Угорщина заблокувала кредит ЄС для України

В уряді зробили невтішний прогноз - ворог продовжить бити по енергетиці навіть з настанням тепла

Шмигаль попередив про підготовку ворогом нових ударів по енергетиці

Управлінці восьми міст Європи і США вчилися у Львова, як жити й керувати містом під час війни

Графіки відключень світла 21 лютого запровадять у більшості областей

Бомбардувальники Ту-95, винищувачі Су-35 та літак-радар A-50 влетіли в зону ідентифікації ППО Аляски

Поразка Трампа. Верховний суд США визнав тарифи президента незаконними. Які наслідки

У Львові діяла масонська ложа Трьох богинь, а згодом – Трьох орлів