У Львові генерували енергію сонця для приготування кави

17:45 27 червня 2019 р.


Фото: loda.gov.

У четвер, 27 червня, в парку «На Валах» поблизу Львівської ОДА усі охочі мали можливість скуштувати каву, заварену на енергії сонця.

Про це повідомили в прес-службі Львівської облдержадміністрації, де також розповіли: «Захід провели з метою популяризації відновлювальної енергетики. Для того, щоб генерувати енергію сонця для приготування напою, у сквері «На Валах» розмістили автономну сонячну станцію».

«Станція складається із шести сонячних панелей по 300 Вт. Загалом станція генерує майже 2 кВт енергії, якої достатньо для споживання невеликого будинку», – поінформували також в облдержадміністрації.

«Сьогодні досить актуальними є не автономні станції, а станції під «зелений» тариф, коли людина собі їх встановлює на даху будинку, фасадах і генерує цю електроенергію в мережу. Частково використовує на свої потреби, а все інше можна продати у загальнодержавний енергоринок, і за це отримати додаткові кошти. На сьогоднішній день це дуже вигідна інвестиція», – розповів власник сонячної установки  Віталій Костишен.

«Опісля смакування кавою захід продовжився підписанням Меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА та  підприємствами-інсталяторами приватних сонячних станцій», – розповіли також в облдержадміністрації.

Заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Грет повідомив: «Ми хочемо запропонувати інвесторам, підприємцям, інсталяторам сонячних станцій сприятливі умови з нашої сторони. Ми сприятимемо всім, що буде в наших силах. Також сьогодні ми хочемо обговорити питання, щодо розвитку відновлювальної енергетики, зокрема використання сонячного потенціалу для розвитку Львівської області. Це створення сприятливих умов, залучення інвестицій, додаткове надходження до місцевих та обласних бюджетів, створення нових робочих місць і відповідно виконання нашої програми з енергозбереження».

«Організатори  заходу – управління енергозбереження  департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації спільно з підприємствами – інсталяторами приватних сонячних станцій», – поінформували також в облдержадміністрації.

dailylviv.com

До теми

14:55 2 грудня 2020 р.

Месенджер і вайбер на Львівщині виключать з навчального процесу

Усі вчителі та діти в навчальному закладі мають працювати на єдиній електронній платформі. Це забезпечить синхронність та полегшить технічне забезпечення навчального процесу.

Рубрика: Наука і техніка

21:41 25 листопада 2020 р.

У ЗНО 2021 року внесли кілька змін

У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів.

Рубрика: Наука і техніка

20:38 13 листопада 2020 р.

Із 16 листопада закладам профосвіти рекомендовано організувати навчання у змішаній формі – лист МОН

Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.

Рубрика: Наука і техніка

15:43 2 листопада 2020 р.

Навчання у школах Львівщини розпочали на всіх територіях, крім червоних

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу