У Львові – 122 тисячі студентів, – дослідження

11:40 10 липня 2015 р.


Фото: lp.edu.ua

Інститут міста підготував нову статистичну інформацію щодо кількості студентів у Львові.

Дослідження проводилось у рамках моніторингу показників реалізації комплексної стратегії розвитку Львова до 2025 року. Дані щодо кількості студентів та випускників у львівських ВНЗ були отримані на основі офіційних запитів у навчальні заклади.

«Показник кількості студентів є одним із стратегічних показників для міста. Адже студент обирає місто для навчання не лише за якістю місцевих ВНЗ, але й за якістю життя, відпочинку та пропозицій робочих місць. Тому цей показник дуже якісно відображає у динаміці розвиток міста», – розповів керівник програми стратегії, Інститут міста Андрій Пундор.

Порівняно з 2013 роком, загальна кількість студентів зменшилась на 5%: станом на початок 2014/2015 навчального року у Львові налічувалось 122 тисяч студентів. Загальне зменшення відбулось за рахунок скорочення чисельності студентів інститутів, університетів та академій, тобто вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації. Їх частка зменшилась з 92% у 2013 р. до 80% у 2014. 

У 2014 році (станом на кінець 2013/2014 навчального року) львівські вищі навчальні заклади загалом видали дипломи більш як 43 тисяч осіб (мається на увазі ВНЗ усіх рівнів акредитації та усі освітньо-кваліфікаційні рівні, від молодшого спеціаліста до магістра). Серед випускників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації більшість (87%) становлять молодші спеціалісти та лише 13% отримують освітньо-кваліфікаційних рівень «Бакалавр».

Серед випускників вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації зберігається тенденція попереднього року: 60% становлять магістри та спеціалісти, а 40% – бакалаври. 

У структурі випускників ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації переважають інженерні спеціальності (30%), економічні спеціальності (16%), гуманітарні (10%) та природничі спеціальності (10%). Натомість серед випускників вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації найбільш чисельною категорію є спеціалісти економічного профілю.  Проте варто зауважити, що, порівняно з даними 2013 року, їх частка зменшилась на 8%. 

Також на 4% зменшилась частка тих, які отримали дипломи юристів (10% у 2013, 6% у 2014). Проте дещо збільшилась частка випускників інженерних спеціальностей (з 12% у 2013 до 14% у 2014 ). 11% становлять випускники, що здобули спеціальність у галузі інформаційних технологій, 10%  – гуманітарних спеціальності, 8% – природничих спеціальностей. 

Іноземні студенти становлять 1% від усієї кількості львівських студентів. Майже кожен четвертий (24%) іноземний студент – поляк. Ще 16% приїхали здобувати освіту у Львові з Нігерії, 9% – з Марокко, 5% – з Еквадору.

Про це повідомили сьогодні, 10 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

17:25 24 листопада 2021 р.

На Львівщині студентам дають вісім видів премій, але всі - по 6 тисяч гривень

В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова. Сума кожної премії - 6000 грн.

Рубрика: Наука і техніка

09:21 22 листопада 2021 р.

Сьогодні до школи повернулись учні, але у Львові й далі фіксують досить високу смертність,- Москаленко

Сьогодні до школи повернулись учні і молодших, і старших класів. Але у Львові й далі фіксують досить високу смертність серед мешканців.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу