У львівській військовій академії задоволені «експериментальним» харчуванням (відео)

11:11 22 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

За словами полковника Олександра Сивака, сто відсотків курсантів хотіли б і надалі так харчуватися аж до випуску.

У львівській Академії сухопутних військ задоволені «експериментальним» харчуванням Збройних Сил України. Експеримент зі зміни харчування військовослужбовців за стандартами НАТО в Академії сухопутних військ у Львові – вдалий. Про це заявляють керівники навчального закладу. Випробування нової схеми в Академії триває місяць. У каталог харчування тепер входить близько 300 найменувань, замість колишніх – 32. Тому меню тепер різноманітне. Триватиме експеримент до кінця року», – повідомили сьогодні, 22 жовтня, на телевізійному «5 каналі». Подробиці – в його відеосюжеті:

Натомість у міністерстві оборони України розповіли вчора, 21 жовтня:

«На базі Національної академії сухопутних військ тривають дослідження щодо впровадження експериментального харчування військових Збройних Сил України. Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, полковник Олександр Сивак, заявив представникам засобів масової інформації під час брифінгу:

«Дослідження щодо впровадження експериментального харчування військовослужбовців Збройних Сил України вважаю виправданими та прогресивними. Чому? Тому, що неодноразово брав участь в міжнародних навчаннях і не з чуток знайомий із системою харчування, що діє в арміях країн НАТО. Відмінність – разюча. Була... 

Уже місяць в нашому навчальному закладі працює нова система харчування особового складу. За цей час було впровадженно суттєві зміни, а саме – введено електронний добір меню, усунено виявлені недоліки в системі обслуговування: запроваджено самообслуговування на потоках холодних закусок салатів, а також м’ясних, фруктових, овочевих, сирних нарізок; удосконалено систему харчування за рахунок розумної економії продовольства, – зазначив офіцер.

Щодо вартості добового раціону – суттєвого подорожчання не відбулося – з 61 гривні 32 копійки до 62 гривень 50 копійок. Так, це на гривню з копійками дорожче, але ефект від такого нововведення спостерігаємо колосальний. Гадаю, що сто відсотків курсантів хотіли б і надалі так харчуватися аж до випуску.

За словами заступника начальника академії з тилу полковника Йосипа Саєвича новий підхід до харчування військовослужбовців дозволяє вирішити ще одну болючу проблему для Збройних Сил України, а саме – введення до штату військових частин такої військово-облікової спеціальності, як військовий кухар. Йосип Саєвич повідомив також:

«Це вкрай важливо, адже тоді коли війська виконують завдання поза пунктами постійної дислокації їжу також необхідно готувати і краще коли це робитиме людина з відповідною підготовкою та навичками готувати на велику кількість осіб, що зовсім не просто. Досвід, здобутий під час антитерористичної операції засвідчив, що система аутсорсингу в сфері харчування наших військовослужбовців у польових умовах не ефективна. Нам необхідно готувати та мати своїх кухарів, готових виконували функціональні обов’язки за будь-яких умов».

Як розповів співробітник проектного офісу реформ Міністерства оборони України Максим Колесніков, відкриті електронні торги закупівлі послуг з організації харчування засвідчили, що не усі компанії готові до співпраці з оборонним відомством. Він також запевнив: «Певну зацікавленість спостерігаємо з боку великих компаній – оптових операторів з власними торговими марками, однак й ті готові до співпраці лише за певних умов. По завершенню експерименту буде проведено узагальнення – скільки чого потрібно для забезпечення кухонь, орієнтовну кількість продуктів тощо. Окрім того, ми вивчали досвід організації харчування у миротворчих місіях й почерпнули для себе багато корисного для запровадження. І повірте нове різноманітне меню буде збалансоване таким чином аби кожен військовослужбовець отримував свої три тисячі калорій на добу».

Про це повідомили в прес-службі міністерства оборони України, де також запевнили: «Варто зазначити, що на нову систему харчування вже нетерпляче чекають й у військах».

Як інформував «ЩЛ», військовослужбовця в академії експериментально харчують на 57 гривень 26 копійок, львівську академію обрали для експерименту продовольчого забезпечення як кращу частину.

dailylviv.com

До теми

10:10 20 вересня 2020 р.

На Львівщині українці десантувалися з американських «Скопів» (відео)

У межах українсько-американських міжнародних навчань Rapid Trident 2020 на Львівщину завітали американські «Скопи» – саме так перекладається назва конвертоплана «Оспрей».

Рубрика: Наука і техніка

19:50 19 вересня 2020 р.

Інформатика - англійською, а малювання - французькою: у Львові хочуть експериментувати

Зараз в Україні беруть за основу два вектори закордонної освіти: фінський і американський. Котрий з них підходить нам більше і які підводні течії вони містять?

Рубрика: Наука і техніка

18:20 19 вересня 2020 р.

Директор школи східних мов і бойових мистецтв розказав, як побороти сталінську систему освіти

Місцеві управління й департаменти освіти та навчально-методичні центри із надмірними штатами є тягарем «совка», і позбувшись їх, ми полегшимо життя педагогам і учням.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу