У львівській військовій академії розпочалися «Курси лідерства»

17:48 5 листопада 2018 р.

  • 0
  • 807


Фото: asv.gov.ua

На базі Національної академії сухопутних військ стартував пілотний проект з підготовки офіцерських кадрів для Збройних Сил України за рік – «Курси лідерства».

Про це повідомили в понеділок, 5 листопада, у львівській Національної академії сухопутних військ, де також розповіли: «Впродовж року слухачі, які мають вищу освіту не нижче освітнього ступеню «бакалавр», навчаються військовій справі. Саме навчання проходитиме у чотири етапи і складається з загальновійськової, індивідуально-фахової, індивідуально-колективної та спільної підготовки курсантів різних спеціальностей. Після завершення цього курсу випускники отримають кваліфікацію «офіцер управління тактичного рівня» та військове звання «молодший лейтенант».

«Слухачі вже успішно пройшли перший етап загальновійськової підготовки та приступили до другого – індивідуально-фахового. За цей час вони набудуть досвід практичних навичок у тактичній і вогневій підготовці, вдосконалюють злагодженість, оперативність та організованість у роботі тощо», – поінформували також у військовій академії.

«На одному із занять майбутні офіцери відпрацьовували техніку виконання прийомів і способів дій відділення на полі бою. Також воно покликано навчити майбутнього командира творчо й нешаблонно застосовувати різні прийоми, в залежності від обстановки, підвищує морально-бойові якості, зокрема, сміливість, впевненість у своїх силах і зброї, рішучість тощо», – розповіли також у військовій академії.

Старший викладач кафедри тактики, полковник запасу Сергій Похнатюк, зазначив: «Ця аудиторія активно сприймає інформацію, у них є впевненість у власних силах, а головне – надзвичайно високий рівень мотивації, особливо у порівнянні зі звичайними курсантами-першокурсниками. В цілому, не зважаючи на те, що тактико-стройове завдання потребує системного відточування порядку виконання завдання, слухачі впоралися із ним на добру оцінку. Основною помилкою було те, що командир відділення вступав у бій як простий солдат, забуваючи віддавати команди на управління своїм підрозділом. Втім, я переконаний, що це з часом виправиться. Я не маю сумнівів, що завдяки залученню найкращих науково-педагогічних працівників Академії до викладання слухачам, започаткований нашим навчальним закладом експеримент буде вдалим».

«На слухачів чекають наступні етапи, які є не менш важливими для вишколу майбутніх офіцерів. Перевага надається практичній складовій та формуванню у військовослужбовців лідерських якостей, адже невдовзі, після завершення навчання, вони будуть відповідати не лише за власне, але й за життя військовослужбовців свого підрозділу. Загалом, експериментальна програма з підготовки військових фахівців для ЗС України «Курси лідерства» започаткована у Національній академії сухопутних військ влітку цього року», – поінформували також у військовій академії.

«Зміст її полягає в апробації принципово нової форми вишколу офіцерів ланки управління «взвод-рота» за рекордно короткий термін – близько 12 місяців. Окрім наявності зазначеного вище освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», їм необхідно мати належний для проходження військової служби стан здоров’я та відповідні психологічно-професійні якості», – розповіли також у військовій академії.

«Попередній досвід армійської служби необов’язковий, як і не має значення попередня спеціальність. Перші дві групи по 15 слухачів у кожній, проходять підготовку за двома найбільш затребуваними у війську напрямками «Управління діями механізованих підрозділів» й «Управління діями підрозділів наземної артилерії», – повідомили також у військовій академії.

«Після завершення навчання всі випускники «Курсів лідерства» будуть призначені на первині офіцерські посади «командир взводу», відповідно до роду військ. А результати виучки першого експериментального набору слухачів ляжуть в основу вдосконалення та розширення такої форми підготовки. Передбачається, зокрема, не лише збільшення кількості слухачів, але й розширення переліку військово-облікових спеціальностей», – поінформували також у військовій академії.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

17:23 13 березня 2019 р.

Чому майбутнє за сонячними електростанціями

Сонячна енергія – це енергія, яка виробляється на сонці у вигляді тепла та світла. Завдяки тому, що сонячне світло і тепло дістаються безкоштовно і у значних кількостях, експлуатація цих ресурсів вважається одним із найперспективніших варіантів альтернативної енергетики.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 396