У Києві й Львові спроектували унікальні протези

09:14 28 травня 2015 р.


Фото: Ain.ua

Переговори про можливість масового випуску «роборуки» ведуть з Львівським протезним заводом.

Декілька українських команд зараз працюють над протезом руки, надрукованої на 3D-принтері, але не механічним, а таким, яким людина зможе управляти рухами м'язів. Розробка ведеться в Києві та Львові, київська команда працює над прототипом в робототехнической лабораторії академії ШАГ. 

Як розповів один з учасників, «CTO Mobiliuz» Андрій Волошин, поки що це –радше, хобі, команди займаються проектом у вільний від роботи час і на гроші учасників.  Ідея була в тому, щоб зробити дешевий протез руки для нужденних – інвалідів війни, онкохворих дітей після ампутації і так далі.

У команді, крім програмістів, які займаються прошивкою для руки і працюють над hardware, є і лікарі. Також команда веде переговори з Львівським протезним заводом про можливості масового випуску таких девайсів.

«Суть пристрою: поєднати роборукою і датчики електроміографії (сенсори, які можуть знімати на шкірі електричний сигнал з м'язів). Така конструкція може реагувати на рух м'язами певним чином – «хапати», «відпускати», «вказувати», – розповідає Волошин.

Прототип – поки що на дуже ранній стадії, але якщо все вийде, коштувати така рука буде максимум $ 200-300, пише видання. Сама рука і її деталі друкуються на 3D-принтері за кресленнями InMoov (це open-source проект для друку цілого робота). 

Про це повідомилио інтернет-видання «Ain.ua».

dailylviv.com

До теми

10:35 21 жовтня 2020 р.

Принцип роботи ВСІХ типів шліфувальних верстатів

Розібравши всі типи шліфувальних верстатів і зрозумівши, які задачі закриває той чи інший тип, ростеш, як профі! Ставай профі з нами! Читай статтю та мотай на вус ;)

Рубрика: Наука і техніка

11:14 15 жовтня 2020 р.

Навчальні заклади Львівщини ідуть на карантинні канікули, - комісія

Сьогодні, 15 жовтня, на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося сьогодні, 15 жовтня, розглянули питання щодо особливостей роботи закладів освіти в період адаптивного карантину.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу