У Глинянах відновлять давнє килимкарство

09:45 1 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У багатофункціональному навчально-виробничому комплексі неподалік Львова відновлюватимуть килимарство.

У понеділок, 31 жовтня, в місті Глинянах у Золочівському районі Львівської області відбулося відкриття оновленої будівлі, в якій невдовзі запрацює багатофункціональний навчально-виробничий комплекс «Мозаїка». Тут планують відновити давнє ремесло – килимарство, яким по праву славився край.

Відвідувачі побачили майстерні та виставкові зали, а також новостворений музей килимарства та ткацтва Глинянів. Більш того, комплекс «Мозаїка» містить конференційні зали, навчальні аудиторії та якісний хостел на 30 місць, адже тут прагнуть поєднати сучасні технології з найкращими традиціями.

Реконструкція та ремонт будівлі здійснювалися за фінансової підтримки ЄС в рамках проекту «Створення багатофункціонального навчально-виробничого комплексу трансформерного типу «Мозаїка». На першому етапі замінили дах, вікна, двері, комунікації будівлі, а також встановлено автономну котельню. На наступному етапі проекту комплекс буде облаштовано меблями та технікою.

Секторальний менеджер у сфері регіонального розвитку, молоді та культури Представництва ЄС в Україні Тетяна Шульга наголосила під час свого виступу на церемонії відкриття: «Європейський Союз приділяє велику увагу збереженню культурного розмаїття, і цей проект є підтвердженням відданості ЄС своїм принципам. Ми сподіваємось, що відновлення давнього ремесла у м.Глинян допоможе не лише відродити культурні традиції міста, але у довгостроковій перспективі сприятиме сталому зростанню регіону».

Перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський зазначив: «Вважаю, що навчально-виробничий комплекс трансформерного типу «Мозаїка» стане якісним інтелектуальним старт-майданчиком, де можна буде отримати нові знання, навички, професії  для всіх вікових груп населення. Це дуже важливо для розвитку регіону».

Проект ЄС «Створення багатофункціонального навчально-виробничого комплексу трансформерного типу «Мозаїка» виконується в рамках грантової угоди між представництвом ЄС та Глинянською міською радою. Термін реалізації проекту – 24 місяці.

Загальна вартість проекту–понад 483 тисяч євро. Проект на 90% фінансується ЄС в рамках програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини