Студенти з України у Польщі найчастіше вивчають чотири спеціальності

12:39 16 вересня 2021 р.

Цього року число іноземних студентів у Польщі зросло приблизно на 10-20 відсотків. На навчання до Польщі приїжджають передусім українці та білоруси.

Незважаючи на пандемію і тривалі процедури, які стосуються проживання, польські заклади вищої освіти приваблюють студентів з-за кордону, особливо з України та Білорусі, – повідомляє видання «Rzeczpospolita». Про це поінформувала Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

«У польських вишах навчається рекордне число 82,5 тисячі іноземців. Лише торік прибули понад 4 тисячі закордонних студентів. І вже відомо, що цього року приїде їх ще більше. На це вказують попередні дані про цьогорічний набір», – повідомляє щоденник.

«Зацікавлення студентів з-за кордону є більшим, порівняно з торішнім набором. Ми спостерігаємо приблизно десятивідсоткове зростання», – каже цитований у газеті Адам Копровський з Яґєллонського університету. 

Речниця Зеленогірського університету Ева Сапенько повідомила, що цього року число іноземних студентів зросло приблизно на 20 відсотків, коли порівняти з минулим роком. 

Газета звертає увагу, що посилене зацікавлення з боку іноземців відчули й інші вищі школи. «Попри пандемію, ми не зауважуємо зменшення числа студентів-іноземців у польських вишах», – каже речниця міністра освіти та науки Анна Островська.

Чому вони приїжджають? Як пише газета, польські виші навчають дешево і уможливлюють в’їзд до Польщі, тобто до Європейського Союзу. «Перевагою є також визнання дипломів польських вишів в інших країнах», – каже очільниця Фонду Польський міграційний форум Аґнєшка Косович. І вказує, що дуже великий вплив на зацікавлення навчанням тут має ситуація за східним кордоном – до Польщі приїжджають передусім українці та білоруси. Як пише газета, найчастіше вони вивчають медицину, менеджмент, ІТ, міжнародні відносини.

dailylviv.com

До теми

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

20:49 12 жовтня 2021 р.

Найчастіші поломки машин Фольксваген та рекомендації щодо вибору запчастини для заміни

Фольксваген є відомим німецьким автобрендом. Транспортні засоби такого концерну вирізняються високою якістю, керованістю, комфортністю, безпечністю та гарним екстер'єром.

Рубрика: Наука і техніка

10:35 12 жовтня 2021 р.

Платформа Маркетплейс: у Львові розкажуть про її можливості для провайдерів, влади та ГО (відео)

Сьогодні, 12 жовтня, об 11.00 у Львівському пресклубі - круглий стіл на тему: "Платформа «Маркетплейс». Можливості для провайдерів послуг, влади та гранти на оргрозвиток для громадських організацій".

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу