«Студентським мером» Львова обрали Олену Голіян (відео, оновлено)

15:39 30 листопада 2015 р.


Фото: vgolos.com.ua

Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв: «Якщо Олена буде мати цікаві поради, я, звичайно, буду брати їх до уваги».

«Сьогодні у Львівській міській раді відбулось представлення нового студентського мера. Міський голова Львова Андрій Садовий вручив посвідчення радника міського голови Олені Голіян, яка обрана новим студентським мером», – повідомили сьогодні, 30 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«На початку представлення екс-студентський мер Львова Євген Филипець коротко прозвітував про свою працю:

«Пройшов дуже плідний і активний рік часу. Це постреволюційний рік, коли було піднято питання студентського самоврядування в місті. Завданням нашої діяльності стало одне: львівські студенти є флагманом розвитку студентського самоврядування в нашій державі. Так і сталося, тому що у Львові ми розпочали багато речей, які реалізовували у всій Україні. Ми відстояли багато завдань. 

Перше завдання – сформувати потужну якісну команду найкращих представників з кожного університету. Нам це вдалося, наша класна команда реалізовувала чимало речей. Найактивніше – щодо розвитку патріотично-виховного духу в місті. 

Ми поділили нашу роботу на сектори: благодійний відділ, який займався інтернатами, будинками пристарілих; культурно-масовий відділ, який організовував акції у м. Львові, спільно з міською радою; аналітичний відділ, який проводив багато круглих столів (питання децентралізації влади, питання студентської стипендії). Ми запропонували Києву модель виплати стипендії студентам.

Ми відстояли позицію, що сьогодні українську мову викладають і надалі в усіх університетах. За цю діяльність я всім дякую.

Сьогодні правильно, в демократичних цінностях, ми передали управління студентськими справами Олені Голіян, яка демократично перемогла на виборах, яка здобула перемогу завдяки підтримці, а це означає, що вона має авторитет і лідерські здібності». 

Своєю чергою, новий студентський мер Львова Олена Голіян презентувала своє бачення діяльності Студентської ради на наступний рік: «Я дякую Євгену за його роботу, адже за рік часу він підняв Студентську раду Львова на рівень. Дякую команді, яка протягом року співпрацювала з Євгеном і допомагала йому у всіх починаннях. Ми внесли деякі корективи до роботи відділів Студентської ради: правовий відділ, відділ з питань працевлаштування, відділ забезпечення якості вищої освіти, культмасовий відділ і прес-центр».

Голіян Олена Любомирівна народилася 29 листопада 1994 року в місті Винники Львівської області. У 2011 році закінчила загальноосвітню школу I-III ступенів №29 міста Винники.

У 2011 році вступила на перший курс економічного факультету Львівського національного аграрного університету за спеціальністю «Фінанси та кредит», у 2015 році з відзнакою отримала ОКР «Бакалавр». У серпні 2015 року вступила на перший курс ОКН «Магістр», спеціальність «Фінанси та кредит».

З 2013 по 2015 рік виконувала обов’язки заступника голови студентської самоврядної організації «Основа» Львівського НАУ, а у 2015 році Конференцією студентів була обрана головою ССО «Основа» ЛНАУ.

З 2015 року є делегатом від Львівського НАУ у Студентську Раду Львова. З 2015 року є делегатом Об’єднаної Ради Студентського Самоврядування аграрних ВНЗ України. 

У 2014 році нагороджена стипендією Львівської облдержадміністрації та у 2015 році нагороджена стипендією імені В’ячеслава Чорновола за відмінне навчання та активну громадську позицію у студентському житті університету.  17 листопада 2015 року Конференцією Студентської Ради Львова обрана студентським мером Львова».

У прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 30 листопада, «Щоденному Львову» 

«Як розповів Андрій Садовий, місто готове спільно зі Студентською Радою Львова вирішувати питання, які є важливими для студентів. Зокрема, забезпечення цілодобового водопостачання, відновлення роботи ліфтів у гуртожитках, якісне забезпечення транспорту тощо. Андрій Садовий також повідомив:

«Львів називають молодим. Чому? Бо у нас дуже багато студентів. Власне, студенти – це активний рушій. Є дуже добра практика, що кожного року студенти вишів обирають студентського мера, який також отримує посвідчення радника міського голови Львова, щоб максимально об’єднувати спільні наші зусилля.

Мені приємно, що ця процедура є сталою, щороку обирається новий студентський мер. Я також хочу подякувати меру, який пропрацював свою каденцію. Також хочу привітати Олену як нового студентського мера. 

Я би дуже хотів, щоб була якість освіти. Моя мета – щоб наші вищі навчальні заклади входили в 100 найкращих у світі. Будемо мати мудрих львів’ян, мудрих українців – вирішимо всі проблеми, які у нас є.

Цей час вашої праці, як студентського мера, як студентських віце-мерів, пролетить як один день. Я би хотів, щоб, коли ви будете обирати нового мера, ви з високо піднятою головою сказали, що ці чи інші проблеми ви вирішили. 

Для мене прикрістю була інформація, яку я отримав місяць тому, що студенти нашого університету імені Івана Франка, які проживають на вулиці Пасічній, не мають можливості цілодобово користуватись водою. Поламана підкачка води, не працюють ліфти. Як місто ми взялись допомогти.

Я знаю, що є проблеми і в інших наших вишів. Але це ті проблеми, які можна вирішити. Переконуючи ректорат, щоб вони передбачали кошти не лише на оплату праці викладачів, але щоб вони дбали про умови проживання студентів.

Якщо у Львові мешканці мають воду цілодобово, то не можна економити на студентах. Я би просив, щоб ви промоніторили по всіх вишах, яка є ситуація. 

Друга важлива проблема – це транспорт. Нам треба зробити все можливе, щоб студенти мали можливість якісно і своєчасно добиратись до навчальних закладів. Якщо для цього треба певні зміни, місто готове на це піти. 

Студентські ініціативи. Ми можемо домовитись про системність зустрічей. Думаю, що наступну зустріч було би корисно зробити у лютому. Попрацюємо лютий-березень-квітень. У вересні-жовтні проаналізуємо, що ми зробили з тим складом Ради, яка є сьогодні представлена. 

Ще одне прохання. У мене довший час є вакансія помічника міського голови. Якщо ви мені порекомендуєте таку людину, я буду дуже втішений. 

По нашій хорошій традиції я вручаю Олені посвідчення радника міського голови, щоб вона могла у будь-який час, коли буде така потреба, приходити, брати участь в апаратних нарадах, щоб краще зрозуміти саму структуру та специфіку міста, і потім думати, як це максимально використати, щоб спростити життя студентів, щоб вони були більш інноваційними. Як місто, ми маємо кошти на підтримку різних громадських ініціатив. Це також важливо для студентів, коли є дофінансування міста на той чи інший проект». 

Як уточнив мер, традиція обирати студентського мера діє з першої каденції міського голови Львова Андрія Садового. Він також розповів:

«Це є гарна традиція: у Львові щороку студенти обирають студентського мера, який автоматично отримує посвідчення радника міського голови, що дає можливість безпосередньо співпрацювати з міським головою для вирішення тих чи інших проблем студентів, а їх є дуже багато. У нас багато навчальних закладів. Студентський мер, Студентська Рада повинні бути максимально активними, щоб протягом своєї каденції показати якісний результат. Олена виграла у чесній боротьбі. Я по добрій традиції вручив їй посвідчення радника міського голови. 

Міський голова керує містом, а радник дає поради. Якщо Олена буде мати цікаві поради, я, звичайно, буду брати їх до уваги. З того часу, як я працюю міським головою, кожного року обирається студентський мер. Це є добра традиція і завжди є чітка послідовність».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу