Смартфони запрацюють через супутниковий зв'язок

07:41 14 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Компанія Space X з 2024 року запускає супутниковий зв'язок для смартфонів.

Про це повідомляє The Verge, пише Dailylviv.com.

Послуга Starlink Direct to Cell працюватиме з існуючими телефонами високошвидкісного мобільного інтернету "скрізь, де видно небо", обіцяють у компанії.

Зазначається, що у 2024 році нова функція буде обмежена текстовими повідомленнями, але вже у 2025 році з'являться можливості передачі голосу і даних, а також передачі файлів.

"Жодних змін в апаратному забезпеченні, прошивці або спеціальних додатках не потрібно", — йдеться у повідомленні Verge.

Супутники Starlink з функцією Direct to Cell забезпечать повний доступ до текстових повідомлень, дзвінків і перегляду вебсторінок. У компанії розповіли, що вони оснащені вдосконаленим модемом eNodeB, який діє як вежа мобільного зв’язку в космосі, дозволяючи мережеву інтеграцію, подібну до стандартного роумінг-партнера.

Така технологія, хоч і дорога для населення, знадобилася б Україні у разі тривалих знеструмлень фіксованих і мобільних мереж зв'язку. Поки що лише 37% користувачів в Україні матимуть інтернет під час довготривалих вимкнень електроенергії.

Нагадаємо, що згідно з вимогами НЕК "Укренерго" вже є графіки вимкнень електроенергії, але ще без розпоряджень про запровадження.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів