Президент України присвоїв львівській військовій академії статус Національної (оновлено, відео)

22:30 21 вересня 2015 р.


Фото: President.gov.ua

Глава держави відзначив, що за роки незалежності України у стінах Академії підготовлено 6 тисяч висококласних спеціалістів для Збройних Сил та інших військових формувань.

Президент України Петро Порошенко відвідав сьогодні, 21 вересня, під час робочої поїздки до Львівської області Академію Сухопутних військ Збройних Сил України імені гетьмана Петра Сагайдачного й повідомив у ній про присвоєння цього навчальному закладу статусу Національного. Звертаючись до курсантів та викладачів Академії, Президент відзначив, що йому як Верховному Головнокомандувачу надзвичайно приємно відвідувати один із найстаріших вищих військових навчальних закладів України. 

Президент зазначив «Не вперше у вас. Впевнений, і не востаннє. Бо армія тепер завжди буде в центрі уваги вищого керівництва держави. Часи бездумного, необережного і злочинного пацифізму – залишилися в минулому. Попереду, нажаль, в Україні – постійна загроза зі Сходу, яка триматиме нас в належному тонусі».

За словами Президента, заклад заслужено носить ім’я одного з найславетніших військових стратегів доби Козаччини і всієї української воєнної історії. Блискучі перемоги гетьмана й кошового Сагайдачного – гідний приклад для захисників України усіх часів, зазначив Глава держави. Президент наголосив, що нині, як ніколи, актуальним є питання вишколу офіцера – лідера, патріота, професіонала.

Верховний Головнокомандувач констатував: «Ваш колектив з цим завданням успішно справляється, направляючи у війська добре підготовлених та освічених фахівців».

Відзначивши, що за роки незалежності України у стінах Академії підготовлено 6 тисяч висококласних спеціалістів для Збройних Сил та інших військових формувань України, Президент підкреслив: «Золотими літерами у новітню історію Академії вкарбовані подвиги її випускників, здійснені в боях з окупантами – російськими військовими та вишколеними ними бандитами».

За мужність і героїзм понад дві сотні вихованців Академії нагороджені державними нагородами. Чотири колишні випускники відзначені вищою державною нагородою – Золотою Зіркою Героя України. Це – майори Олександр Петраківський і Олександр Порхун, капітан Володимир Гринюк, старший лейтенант Євгеній Зеленський. Присутні разом із Президентом вшанували хвилиною мовчання пам’ять 43-х офіцерів-випускників Академії, які до кінця виконали свій військовий обов’язок і героїчно віддали життя за мирне майбутнє України.

Президент назвав 300 курсантів–учасників антитерористичної операції «золотим фондом нашої держави і нашого війська». Значна частина командного та викладацького складу Академії пліч-о-пліч зі своїми вихованцями боронить Вітчизну від російської агресії. «Така польова педагогіка дає змогу отримати об’єктивну оцінку підготовки та напрацювати необхідний бойовий досвід, ціна якому – перемога», – наголосив Глава держави.

Говорячи про ситуацію на Донбасі, Президент зазначив, що скоординовані дії Збройних сил України та дипломатичного корпусу вже призвели до, нехай крихкого, але припинення вогню. Петро Порошенко заявив також: «Економічні санкції проти Росії, які завдали відчутного удару по її економіці, вже зробили військову авантюру на Донбасі і анексію Криму критично-невигідною для неї. Але ці санкції можуть бути посилені, якщо Росія не повернеться до чіткого виконання Мінських домовленостей».

Про це повідомили в понеділок на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

dailylviv.com

До теми

12:44 20 жовтня 2021 р.

Український бізнесмен Макс Поляков розповів про освоєння космосу та власну мету

Макс Поляков, український власник космічної компанії Firefly Aerospace, дав інтерв’ю журналістам. У ньому він розповів про своє становлення як бізнесмена, діяльність власних компаній та про подальше освоєння космосу.

Рубрика: Наука і техніка

19:26 13 жовтня 2021 р.

З 18 жовтня у школах Львова запроваджують канікули

З 18 жовтня учні всіх класів шкіл Львова йдуть на двотижневі канікули. Також не працюватимуть заклади позашкільної освіти. Відповідне рішення прийняли сьогодні на міській комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Наука і техніка

20:49 12 жовтня 2021 р.

Найчастіші поломки машин Фольксваген та рекомендації щодо вибору запчастини для заміни

Фольксваген є відомим німецьким автобрендом. Транспортні засоби такого концерну вирізняються високою якістю, керованістю, комфортністю, безпечністю та гарним екстер'єром.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу