Першокурсники львівської військової академії вдосконалюють практичні навички в комплексі

13:28 8 листопада 2015 р.


Фото: mediarnbo.org

Заняття майбутніх офіцерів з тактики, вогневої, інженерної підготовок, військової топографії, водіння бойових машин та низки інших військових дисциплін відбуваються і вдень, і вночі.

Речник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко розповів сьогодні, 8 листопада, на брифінгу:

«Триває підготовка молодих офіцерів для Збройних Сил України. Курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вдосконалюють практичні навички на полігоні.

Вдень та вночі з першокурсниками-піхотинцями відбуваються заняття з тактики, вогневої, інженерної підготовки, військової топографії, водіння бойових машин та низки інших військових дисциплін. Вже з першого курсу вони повинні розуміти, що їх чекає у зоні збройного конфлікту та як вижити за найважчих обставин бою. Під час тренувань застосовується сучасна система моделювання бойових дій «MILES», де застосовується лазерне випромінювання і датчики, що розташовані на озброєнні та екіпіруванні курсантів.

При виконанні тактичних завдань кожне влучання лазерного проміння маркується відповідним сигналом. Таким чином майбутні офіцери вчаться правильно переміщуватися на полі бою, вести прицільний вогонь та уникати так званого «дружнього вогню».

Про це повідомляється в сьогоднішніх «Зведених даних», опублікованих на сайті Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України, , де також опублікували світлини з полігону.

Натомість у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розповіли:

«Першокурсники Національної академії сухопутних військ відтепер вдосконалюють практичні навички в комплексі. Майбутні офіцери – курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що навчаються за спеціальністю «Управління діями механізованих підрозділів», вдосконалюють практичні навички на полігоні.

І вдень, і вночі з першокурсниками-піхотинцями відбуваються заняття з тактики, вогневої, інженерної підготовок, військової топографії, водіння бойових машин та низки інших військових дисциплін. Проте цьогоріч всі заняття для молодих воїнів під час польового виходу об’єднанні в один комплекс і відбуваються на єдиному тактичному фоні.

Начальник кафедри тактики полковник Сергій Похнатюк розповів: «Ми повинні не лише дати курсантам-першокурсниками розуміння того, як діють підрозділи на сучасному полі бою, але й якомога ближче наблизити їх до умов реальних операцій. Вже з першого курсу вони повинні розуміти, що їх чекає у зоні збройного конфлікту та як вижити за найважчих обставин бою. Для цього ми інтенсивно вдосконалюємо програму їхньої підготовки, в повному обсязі враховуємо досвід участі Українського війська в проведенні антитерористичної операції в окремих районах Донецької та Луганської областей України, а також застосовуємо сучасні засоби та методи польового вишколу вояків».

У ході комплексної підготовки майбутні командири механізованих підрозділів поетапно вчаться виконувати різноманітні завдання. Зокрема, організовувати розташування підрозділів на місці, виживати у відриві від підрозділів забезпечення та за відсутності соціально-побутової інфраструктури, адекватно реагувати у разі нападу противника та артилерійських обстрілів, професійно діяти у складі малих тактичних груп на полі бою, зачищати населені пункти від незаконних збройних формувань, викликати вогонь артилерії та корегувати його тощо.

Для вишколу курсантів-піхотинців задіяні практично всі об’єкти навчально-матеріальної бази Міжнародного центру миротворчості та безпеки, де триває польовий вихід, десятки одиниць бойових броньованих машин, велика кількість засобів імітації, також певні завдання вони виконують у тісній взаємодії із вихованцями Академії інших спеціальностей, наприклад, майбутніми офіцерами-артилеристами. Окрім того, до їхньої підготовки залучені кращі викладачі навчального закладу, більшість з яких мають досвід участі в АТО та інших збройних конфліктах сучасності.

Серед цілої низки новітніх методів підготовки курсантів слід відмітити використання сучасної системи моделювання бойових дій «MILES», робота якої полягає на застосуванні лазерного випромінювання й датчиків, що розташовані на озброєнні та екіпіруванні курсантів. При виконанні тактичних завдань кожне влучання лазерного проміння маркується відповідним сигналом. Таким чином майбутні офіцери вчаться правильно переміщуватись на полі бою, вести прицільний вогонь та уникати так званого «дружнього вогню», коли бійці свого ж підрозділу можуть поцілити один одного.

Разом із вчорашніми школярами та випускниками військових ліцеїв, офіцерський чин в Національній академії сухопутних військ здобувають й вже досвідчені воїни — колишні вояки бойових підрозділів, що брали участь в АТО. Але на полігоні всі вони діють спільно, як одне ціле.

Уже наступного тижня до Міжнародного центру миротворчості та безпеки вирушать курсанти-піхотинці старших курсів, а також вихованці військового вишу інших спеціальностей. Формат їхньої практичної підготовки також значно вдосконалений у порівнянні із попередніми роками. І наріжним каменем тут також став досвід АТО та інші можливі виклики для нового боєздатного Українського війська».

Про це повідомили на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували світлини з полігону.

dailylviv.com

До теми

14:38 17 травня 2021 р.

У мерії повідомили, коли цьогоріч закінчиться навчання у школах (відео)

Цьогоріч завершення навчального року в школах Львова відбудеться по-різному. У зв’язку з тим, що під час навчання було введено карантині обмеження, і в різних школах була різна тривалість канікул, деякі учні матимуть уроки ще до середини червня, а дехто й довше. Про це розповіла начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

Рубрика: Наука і техніка

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу