Офіцери зі Львова долучилися до багатонаціональних навчань «Кленова Арка-2015»

12:40 10 листопада 2015 р.


Фото: asv.gov.ua

Військовослужбовці Національної академії сухопутних військ беруть активну участь у багатонаціональному командно-штабному навчанні «Кленова Арка-2015», яке розпочалось у Литовській Республіці.

«В одному з навчальних центрів Збройних cил Литви, який розташований неподалік Вільнюса у містечку Німенчине, понад 250 військовослужбовців збройних сил Литви, Польщі та України вдосконалюватимуть свої знання та навички із проведення стабілізаційних та миротворчих операцій. Україну на цьогорічному навчанні представляють 35 військовослужбовців із rомандувань cухопутних військ та dисокомобільних десантних військ Збройних cил України, Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, інших військових частин та установ українського оборонного відомства», – повідомили сьогодні, 10 листопада, у львівській військовій академії, де також поінгформували:

«Більш того, активну участь у заході беруть українські офіцери, які вже входять до складу багатонаціонального штабу литовсько-польсько-української бригади, що розпочала свою діяльність нещодавно. В ролі головних інструкторів та посередників, як і в попередні роки, працюють досвідченні офіцери та сержанти Збройних cил Канади, за плечима яких участь у багатьох миротворчих операціях в різних куточках нашої планети.

Під час церемонії відкриття всіх учасників навчання привітав начальник штабу Сухопутних військ Збройних cил Литовської Республіки полковник Далюс Полєкаускас. Він побажав присутнім ефективної спільної роботи впродовж навчання та висловив сподівання, що цьогорічний захід стане важливим кроком у вдосконаленні взаємосумісності міжнародних підрозділів та дозволить відпрацювати певний алгоритм для успішної діяльності багатонаціональної бригади.

Впродовж двох тижнів навчання штаб багатонаціонального батальйону, який складається з військовослужбовців з Литви, Польщі й України, виконуватиме завдання з миротворчої тематики в одній із вигаданих країн у балтійському регіоні. Сценарій розроблений з урахуванням можливих викликів та загроз, які можуть мати місце в цій частині Європейського континенту.

Згідно з легендою, цілісність та суверенітет вигаданої балтійської країни Амберленд порушила агресивно налаштована держава Редленд, що межує на сході. Використовуючи потужний інформаційно-психологічний вплив та пропаганду, загарбники штучно ініціювали та підтримали сепаратистські рухи у регіоні, що призвело до протиправного відділення частини територій від Амберленду та створення невизнаного світовим суспільством геоутворення «Латгала».

Для відновлення суверенітету та територіальної цілісності уряд Амберленду запроваджує поліцейську операцію, але за підтримки Редленду «Латгала» чинить збройних опір. Тож, на допомогу Амберленду для наведення ладу та стабілізації ситуації у регіон вводяться підрозділи багатонаціональної бригади.

Окрім застосування підрозділів багатонаціональної бригади, в ході навчання велику увагу звертатимуть на новітні методи проведення інформаційних операцій, здійснення інформаційної протидії, співробітництва з місцевим населенням, засобами масової інформації тощо. Офіцери Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного беруть активну участь у навчанні як у ролі безпосередніх офіцерів штабу багатонаціонального батальйону, так і в складі керівництва навчання й у секціях забезпечення.

Зокрема, організовують роботу систем імітаційного моделювання бойових дій JCATS, виконують обов’язки офіцерів вищого штабу, висвітлюють перебіг навчання, працюючи в об’єднаному прес-центрі навчання тощо. За словами офіцера Академії підполковника Дениса Камєнцева, який на навчанні відповідає за збір, узагальнення та аналіз досвіду проведення заходу, «Кленова Арка-2015», які й інші міжнародні заходи із підготовки військ, що проводяться на теренах України та за її межами, є надзвичайно важливими для Українського війська, зокрема для вдосконалення підготовки військових фахівців різних ланок управління в стінах Національної академії сухопутних військ.

Офіцер зазначив: «Національна академія сухопутних військ є визнаним лідером за кількістю заходів міжнародного військового співробітництва, що проводяться у вищих військових навчальних закладах нашої країни. В першу чергу, це стосується масштабних багатонаціональних військових навчань. Підтвердженням цього є, наприклад, відоме українсько-американське навчання «Репід Трайдент», яке щороку збирає понад півтори тисячі учасників із десятків провідних країн світу. Досвід, який ми отримуємо в ході таких заходів, не лише використовується для вдосконалення освітнього процесу в Академії, але й у проведенні подібних міжнародних навчань у нашому навчальному закладі».

До слова, планується, що наступного року навчання «Кленова Арка-2016» проходитиме саме на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ. До речі – вже вдруге».

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували світлини з навчань.

dailylviv.com

До теми

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу