Одне з найяскравіших зображень Всесвіту завдяки двом телескопам

10:35 10 листопада 2023 р.

Фото до новини

MACS0416 — це скупчення галактик, розташоване на відстані приблизно 4,3 мільярда світлових років від Землі.

Про це повідомила ESA, пише DailyLviv.com.

Панхроматичне зображення скупчення галактик MACS0416 було створено шляхом об’єднання інфрачервоних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба NASA/ESA/CSA з даними видимого світла космічного телескопа Хаббла NASA/ESA. 

Щоб зробити зображення, як правило, найкоротші довжини хвилі світла були позначені синім кольором, найдовші хвилі – червоним, а проміжні хвилі – зеленим. Результуюче охоплення довжиною хвилі від 0,4 до 5 мікрон відкриває яскравий ландшафт галактик, який можна описати як одне з найяскравіших зображень Всесвіту, коли-небудь створених.

MACS0416 — це скупчення галактик, розташоване на відстані приблизно 4,3 мільярда світлових років від Землі. Це означає, що світло від нього, яке ми бачимо зараз, покинуло скупчення незабаром після формування нашої Сонячної системи. Це скупчення посилює світло від більш віддалених фонових галактик за допомогою гравітаційного лінзування. У результаті дослідницька група змогла ідентифікувати збільшені наднові зірки та навіть дуже сильно збільшені окремі зірки.

Зображення розкриває безліч деталей, які можна вловити, лише об’єднавши потужність обох космічних телескопів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів