Очищати воду чи бурити свердловину глибше: як зробити правильний вибір

17:30 12 лютого 2025 р.

Фото до новини

У більшості випадків замовлення бурових робіт до Полтавського чи Бучацького водоносних горизонтів на території центральних та північних регіонів, клієнти отримують доступ до джерел з суттєвим перевищенням концентрації різних хімічних сполук та сторонніх домішок природного походження. Саме в таких ситуаціях з’являється необхідність зробити вибір між установкою якісного фільтраційного обладнання, наприклад, для очищення рідини від часток заліза та мінеральних солей, або ж продовження бурових робіт для отримання доступу до глибших водоносних горизонтів з водою, придатною для пиття.

У обох випадках передбачаються додаткові витрати, проте правильний вибір можна зробити лише після консультації з фахівцями, які безпосередньо проводитимуть буріння і подальше облаштування свердловини на воду. Адже тільки в цьому випадку можна враховувати всі індивідуальні особливості проєкту, зокрема складу ґрунту, глибини розташування наступних підземних джерел та визначення ймовірності, що та рідина буде достатньо чистою та якісною для споживання.

Найчастіше проблема пов'язана з підвищеним вмістом нітратів, марганцю, солей, заліза тощо. Така рідина відрізняється більшою жорсткістю та кислотністю, що унеможливлює її безпосереднє споживання. Одночасно з цим саме на територіях Київської області глибина буріння не гарантує кращої якості, водоносні горизонти, що розташовані ближче до поверхні землі часто виявляються кращими за своєю якістю, ніж ті, що знаходяться глибше. Особливо, якщо порівнювати Полтавський, Бучацький та Сеноманський горизонти.

Особливості вибору між поглибленням свердловини та установкою очисних систем

Отримавши на руки результати лабораторних досліджень отриманої рідини зі свердловини, замовник має зробити вибір між облаштуванням додаткової очисної системи, яка зможе зробити рідину придатною для споживання та побутового використання, та замовленням послуги буріння свердловини Київ або ж область з подальшим поглибленням.

Якщо в другому випадку вартість робіт залежить від багатьох індивідуальних умов та потреб, то придбання та встановлення якісної системи комплексного очищення рідини може обійтися близько 1 - 1,3 тисячі доларів, в залежності від її функціоналу та умов експлуатації. З іншого боку після додаткового обстеження ділянки та вивчення її особливостей, фахівці можуть адекватно оцінити ситуацію та назвати ймовірність того, що доступ до наступного водоносного горизонту дозволить клієнту використовувати чисту питну воду без жодних додаткових систем очищення.

За якими критеріями краще проводити вибір між очисними системами та бурінням глибшої свердловини?

Найважливіше правило такого вибору полягає в обов'язковому консультуванні з фахівцями, оскільки завжди варто враховувати, що саме на території північних областей України все частіше глибший водоносний горизонт виявляється таким же забрудненим та непридатним для використання, як і попереднє джерело. Це ж стосується і комплексного підходу до вибору відповідних фільтрів чи систем, адже навіть найновітніші технології не завжди здатні ефективно очистити рідину абсолютно від всіх зайвих домішок.

Саме тому, якщо на приватній ділянці планується артезіанськасвердловина з забезпеченням якісною питною водою протягом тривалого періоду (близько кількох десятиліть) абсолютно всі питання вкрай важливо детально обговорювати з фахівцями.

Якщо у замовника наявні вільні кошти, якими можна покрити додаткове буріння свердловини, наприклад, до Сеноманського водоносного горизонту, а майстри можуть впевнено гарантувати, що таке джерело буде відповідної якості, краще зупинитися саме на поглибленні наявної свердловини. В інших випадках варто більш детально розглянути пропозиції саме з очищенням рідини відповідно потреб клієнта, наприклад, знизити концентрацію заліза та мінеральних солей, зробивши воду менш жорсткою.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів