Нещеплених дітей не пускатимуть до шкіл

15:15 14 серпня 2019 р.

  • 0
  • 774


Фото: moz.gov.ua

Лілія Гриневич розповіла про те, як навчатимуть невакцинованих школярів.

Діти, які з певних причин не були вакциновані до початку навчального шкільного року, не зможуть відвідувати школи, проте мають право здобувати освіту альтернативними способами. Про це заявила міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич під час спільного брифінгу з виконувачкою обов’язків очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляною Супрун.

Лілія Гриневич наголосила: «Ви робите вибір щодо своєї дитини, але ви при цьому створюєте загрозу щодо інших дітей у колективі. Коли ми забезпечуємо навчально-виховний процес, ми повинні дбати про усіх дітей. Якщо дитині щеплення на якийсь період часу протипоказане у зв’язку з якимось захворюванням, тоді має бути чітко зрозуміло, коли вона це щеплення отримає. Якщо це якась світоглядна позиція батьків, то вони мають право обрати інший альтернативний спосіб здобуття освіти. У нас є альтернативні форми навчання – дистанційне або індивідуальне».

За словами міністерки, питання щодо допуску кожної конкретної дитини вирішуватиме керівництво навчального закладу, яких в Україні понад 16 тисяч.

«До пакету документів дитини повинні отримати інформацію, чи мала дитина щеплення відповідно до Національного календаря щеплень. Також є медичний працівник у навчальному закладі. Якщо батьки категорично відмовляються від щеплення, то в цьому випадку вони можуть написати заяву на індивідуальну чи дистанційну форму навчання до керівника навчального закладу. Керівник навчального закладу може забезпечити таку форму навчання», – пояснила Лілія Гриневич.

Водночас, Гриневич закликала батьків не ставити дітей в такі умови, коли вони уникатимуть соціалізації і нормального навчання, тільки у зв’язку з «необґрунтованою позицією». Своєю чергою, Супрун розповіла, що батьки спонукають лікарів до незаконних дій, щоб діти потрапили до школи нещепленими.

Очільниця Міністерства охорони здоров’я зазначила: «Ми зараз звертаємося до батьків, щоби вони вакцинували своїх дітей перед шкільним роком. Розуміємо, що деякі батьки у якийсь час могли купити сертифікат вакцин, хоча дитина не була вакцинована, ми не будемо зараз звертати на це увагу. Підіть і вакцинуйтеся, бо це є найкращий спосіб захисту дітей, і всіх, хто займається дітьми в школі. До нас уже зверталися сімейні лікарі, які кажуть, що батьки просять у них видати довідки для дітей, які не вакциновані, щоб вони прийшли до школи. Лікарі не будуть цього робити. Їм заборонено. Не просіть лікарів діяти незаконно, вакцинуйте своїх дітей. І я думаю, що цього року ми побачимо, що цього року буде менше захворювань на кір та інші захворювання».

Про це повідомила в середу, 14 серпня, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1».

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

13:00 16 жовтня 2019 р.

Міжнародна конференція про цифрові культури пройде у Львові вперше

У четвер, 17 жовтня, в рамках Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва «Тетраматика 2019» відбудеться перша конференція «Digital Cultures Lviv», організована варшавським Інститутом Адама Міцкевича у співпраці з Центром міської історії.

Рубрика: Наука і техніка

  • 0
  • 450

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу