Науковці розповіли про свої проблеми керівництву НАНУ й Львівщини

13:50 10 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

У Львові відбулася зустріч керівників наукових установ Львівської області з керівництвом Національної академії наук України – віце-президентом НАНУ Сергієм Пирожковим та академіком-секретарем відділення економіки НАН Еллою Лібановою.

Під час зустрічі з керівництвом НАНУ науковці обговорили стан справ у науковій сфері та озвучили основні проблемні питання наукових установ, які на сьогодні існують України в цілому та Львівської області зокрема. На зустрічі, яка пройшла у Західному науковому центрі Національної академії наук Україні, також побували голова Львівської обласної ради Петро Колодій та голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. 

Розпочався захід з виступу голови Західного наукового центру Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України, академіка Зіновія Назарчука. За словами науковця, типовою проблемою для всіх наукових установ (інститутів) нашого регіону є питання щодо енергоощадності. Зокрема, в низці інститутів вже розглядають можливість про перехід на тверде паливо. 

Також на зустрічі було озвучено й низку інших не менш важливих питань науки. Вони, зокрема, стосуються: якісного забезпечення наукового процесу (через недостатнє фінансування, відсутність власного житла, молоді наукові кадри, особливо із сільської місцевості, виїжджають за кордон); популяризації наукових здобутків; залучення науковців до складу громадських рад, які функціонують при органах влади; створення і розвитку наукових шкіл, які є основою поступу науки, тощо. 

Уважно вислухавши проблеми та перспективи розвитку науки Львівщини, голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив, що він, як представник громади області, буде в межах своєї компетенції докладати всі зусилля для вирішення існуючих проблем, а також запевнив: «Вже сьогодні можу обіцяти, що всі ті питання, які Ви тут порушили, я обов’язково озвучу перед народними депутатами України з міжфракційного об’єднання «Львівщина». Дуже сподіваюся, що їх поступово вдасться вирішити».

Натомість віце-президент НАНУ, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, академік НАНУ Сергій Пирожков зазначив, що наука України повинна розвиватися глобально, реагуючи на виклики сьогодення. науковець наголосив: «Триває війна на Донбасі, але та війна є не лише фізичною, вона також є духовною, ідеологічною та гуманітарною. А все тому, що Росія нас не хоче бачити самостійною державою, а також не бажає самостійного розвитку нашої освіти і науки. Тому нам сьогодні всім треба згуртуватися, аби не допустити цього». 

На завершення зустрічі Сергій Пирожков закликав своїх колег з Львівщини активно співпрацювати із науковцями Донбасу, які були змушені покинути власні домівки і переїхали на інші території. Віце-президент НАНУ резюмував: «Залучайте їх до наукових розробок, пропонуйте їм робочі місця. Вірю, що вони разом з Вами зроблять вагомий внесок у розвиток української науки».

Про це повідомили сьогодні, 10 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної ради.

dailylviv.com

До теми

17:25 24 листопада 2021 р.

На Львівщині студентам дають вісім видів премій, але всі - по 6 тисяч гривень

В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова. Сума кожної премії - 6000 грн.

Рубрика: Наука і техніка

09:21 22 листопада 2021 р.

Сьогодні до школи повернулись учні, але у Львові й далі фіксують досить високу смертність,- Москаленко

Сьогодні до школи повернулись учні і молодших, і старших класів. Але у Львові й далі фіксують досить високу смертність серед мешканців.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу