На вулиці Кульпарківській у Львові відновлюють садочок для 300 дітей (оновлено: відео)

13:24 29 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

У дошкільних навчальних закладах нашого міста обіцяють відкрити 55 додаткових груп, які охоплять близько 1100 малюків.

«У Львові за кошти міського бюджету тривають активні роботи з відновлення вивільнених від орендарів приміщень дитячих садків. Також проводяться роботи у діючих садках для збільшення кількості груп дошкільної освіти», – запевнили «Щоденний Львів» у прес-службі міської ради, де також повідомили:

«За інформацією управління освіти, ці заходи дозволять відкрити 55 додаткових груп у дошкільних навчальних закладах міста, які охоплять близько 1100 дітей. Так, зокрема, відновлюють дошкільний навчальний заклад №168 на вулиці Кульпарківській, 182. У цьому садочку планують відкрити 14 груп для дітей. Міський голова Львова Андрій Садовий розповів:

«Ціль, яку ми перед собою поставили, щоб усі діти у Львові мали можливість вільно ходити в дитячий садочок. Що для цього потрібно? Всі ці приміщення, які зараз вивільняються від орендарів, треба відремонтувати та привести до пуття.

Цей садочок має сьогодні дуже хорошу динаміку. Ведуться вже ремонтні роботи. Наступного року 300 діток тут зможуть нормально ходити в садочок.

Наприкінці листопада ми вже будемо мати результати тендеру щодо вулиці Виговського. Там буде ще один садочок. Фактично, у цьому районі в нас знімається питання черги для дітей, які хочуть бути в садочку, щоб батьки були вільні, могли піти на роботу». 

До 2010 року в будівлі колишнього дошкільного навчального закладу №168 розміщувалась початкова школа №40. У зв’язку із збільшенням дітей дошкільного віку, постала потреба у збільшенні кількості дошкільних установ. Тому у 2009 році за рахунок коштів бюджету розвитку міського бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію для відновлення дошкільного навчального закладу №168 на вулиці Кульпарківській, 182.

У 2014 році приватним підприємством «АФГ» завершено коригування проектно-кошторисної документації на проведення капітального ремонту приміщень ПШ №40 на вулиці Кульпарківській,182 з метою відновлення дошкільного навчального закладу. 

Місткість закладу після виконання проекту капітального ремонту буде становити 14 груп (загальна кількість дітей – 243). Постійний персонал буде становити 53 особи.

Ремонтні роботи з серпня 2015 року виконує ПП «Еталон-Ком», яке визначено переможцем у конкурсних торгах на проведення капітального ремонту будівлі.

На даний час проводяться роботи з капітального ремонту даху, заміна ливневої каналізаційної мережі та заміна вікон. Вже встановлено 243 квадратних метри віконних заповнень, завезено матеріали для заміни покрівлі з утеплювачем, розчищено парапети від старого рубероїдного покриття, відновлено вентиляційні канали. Територія дошкільного навчального закладу огороджена, виставлена охорона. 

У проекті передбачено відновлення зон групових майданчиків, спортивно-ігрових зон, приміщень дитячих груп для музичних, фізкультурних, навчальних занять, медичних приміщень, службово-побутових приміщень, харчоблоку, пральні.  Запроектовано замінити внутрішньобудинкові інженерні мережі (систему опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації та електропостачання, електроосвітлення, пожежну сигналізацію, автоматизацію), замінити існуючі вікна і двері на металопластикові, провести оздоблення приміщень, а також замінити покрівлю.

Ухвалою сесії Львівської міської ради на проведення капітального ремонту приміщень дошкільного навчального закладу на вулиці Кульпарківській,182 затверджено обсяг видатків в сумі один мільйон гривень. Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України затверджено Перелік об’єктів, що фінансуються у 2015 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

До цього переліку включено відновлення дошкільного навчального закладу на вулиці Кульпарківській,182, обсяг видатків з державного бюджету на вказаний об’єкт становить один мільйон гривень. За виділені у 2015 році бюджетні асигнування заплановано провести заміну покрівлі, вікон та внутрішньої ливневої каналізаційної мережі. 

Відновлення навчального закладу планується завершити в листопаді 2016 року.

Загалом, до кінця року планується відкриття ще 11 груп у садочках №171 (3 групи), №31 (1 група запрацює з понеділка), на вул Сухій (3 групи), на вул Таджицькій (4 групи). 

Окрім цього, на даний час відновлено роботу однієї групи у дошкільному навчальному закладі №38, 2 груп у дошкільному навчальному закладі №78, однієї групи у дошкільному навчальному закладі №7, 1 групи у дошкільному навчальному закладі №93.

Зазначимо, що, згідно з програмою розвитку Львова до 2020 року, у міській галузі освіти планується:

у всіх 119 школах буде створено по чотири сучасні інтерактивні класи: хімії, фізики, біології, математики та комфортні спортивні зали;

буде розвинуто інфраструктуру шкільних стадіонів, які в навчальні години доступні для учнів, а опісля – для всіх охочих займатись спортом;

додаткова фінансова підтримка для вчителів через виплату щорічних спеціальних доплат;

буде збільшено кількість шкіл у Львові із найвищими результатами ЗНО в Україні;

повноцінне забезпечення дітей місцями у дошкільних навчальних закладах: 100% повернення всіх орендованих приміщень садкам, відкриття у них додаткових груп;

програма стимулювання відкриття наукових інкубаторів;

львівські школи за критерієм комфортності, доступності та розвитку інфраструктури мають стати першими в Україні;

розвиток літніх мовних шкіл.

Ознайомитися детальніше можна за посиланням: http://lviv2020.com». 

У прес-службі міської ради передали також сьогодні, 28 жовтня, «Щоденному Львову»:

«Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна розповіла:

«Садочок був переданий в оренду початковій школі №40. У 2009 році, коли виникла потреба у додаткових дошкільних місцях, цей садочок був вивільнений від орендарів. Розпочали робити проектно-кошторисну документацію. Ситуація з фінансуванням в цей період була ненайкраща.

У 2014 році ми провели коригування проекту. Цього року відбулися торги, була акцептована перемога. Відповідно, 15 вересня ми розпочали роботи з відновлення цього дошкільного навчального закладу.

Упродовж 2014 року ми уклали угоду з Державною службою охорони, щоб приміщення не зруйнували до кінця. Була забезпечена охорона цього приміщення. 

Окрім того, ми плануємо до кінця року відкрити три групи на вулиці Сухій, відновлюємо діяльність цієї дошкільної установи. Також до кінця листопада плануємо відкрити три групи у садочку №171 і три групи на вулиці Таджицькій у Будинку дитини. З понеділка, 2 листопада, відкриваємо одну групу у садочку №31, будівля також вивільнена від орендарів. 

Практично на дев’яти об’єктах – цілісних садочкових комплексах, які були вивільнені від оренди в попередні часи – розпочаті роботи. Вцілому, ми плануємо на наступний рік виготовляти проекти на 95 груп, це 3000 дітей.

Наприклад, у Рясне-1 є два садочки, і це дуже мало для того мікрорайону. Тому ми в школі №38, де колись були дитячі майстерні, хочемо також облаштувати групи для дітей. Там розпочаті роботи. Стараємося максимально ті приміщення, які є, привести до нормального стану, до санітарних умов, щоб там функціонували дошкільні заклади».

А директор ПП «Еталон – Ком» Роман Лобай додав: «Ми отримали будівлю зі стінами, всі металеві речі були демонтовані. Станом на сьогодні, ми засклили 35% всієї будівлі. До кінця наступного тижня засклимо ще 35%. З січня місяця плануємо розпочинати внутрішні роботи, які забезпечували б функціонування садочка. Планове закінчення робіт і ввід в експлуатацію – кінець серпня. У вересні діти мають піти у цей дитячий садочок». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів