На Львівській залізниці встановили сонячний колектор власного виробництва

11:18 30 вересня 2015 р.


Фото: railway.lviv.ua

Вагонне депо заощаджуватиме щороку 30 тисяч кубометрів газу.

Цьогоріч у червні працівники вагонного депо Здолбунів власними силами виготовили та встановили на підприємстві два сонячні колектори загальною площею 16 квадратних метрів. У дні активного сонячного випромінювання установка повністю нагріває воду для господарських потреб депо: санітарно-побутового блоку, їдальні, медпункту тощо, дозволяючи не використовувати парових котлів і, відповідно, суттєво зменшуючи споживання газу.

За словами головного інженера підприємства Євгена Нагорного, використання колектора впродовж шести місяців у році, коли є активне сонячне випромінювання, дозволяє економити близько 30 тисяч кубічних метрів газу, а у грошовому еквіваленті це 225-230 тисяч гривень. Євген Нагорний наголосив: «Якщо дорахувати до суми заробітну плату, яку раніше необхідно було платити працівникам, котрі обслуговують котли, сума економії протягом року складе понад 300 тисяч гривень. А на виготовлення колектора ми витратили лише 30 тисяч гривень». 

Сонячний колектор планують використовувати і взимку, замінивши воду в установці на антифриз. За словами залізничників, при пасивному сонячному випромінюванні вода нагрівається до 30 градусів. Щоб було комфортно в душових, її будуть трохи підігрівати за допомогою котлів.

Про це повідомили сьогодні, 30 вересня, в прес-центрі Львівської залізниці.

dailylviv.com

До теми

10:49 24 жовтня 2021 р.

Здорове старіння: вчені розробили метод видалення пошкоджених клітин

Вчені розробили антитіла, які знищують старі, нефункціональні клітини, які залишилися в організмі. Це спосіб вилікувати хвороби, пов’язані зі старінням, і навіть уповільнити старіння, кажуть дослідники.

Рубрика: Наука і техніка

18:24 23 жовтня 2021 р.

Львівщина замовила найбільше фахівців з професійно-технічною освітою

За інформацією Міністерства освіти і науки України, найбільша кількість вступників за регіональним замовленням у Львівській області. До закладів професійно-технічної освіти Львівщини вступили 8255 учнів.

Рубрика: Наука і техніка

13:12 22 жовтня 2021 р.

Погіршення епідеміологічної ситуації: дистанційне навчання до середини листопада

Через погіршення епідеміологічної ситуації з COVID-19, врахувавши консультації Міністерства охорони здоров’я України, МОН рекомендує запровадити дистанційне навчання з 25 жовтня до 15 листопада закладам фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти усіх форм власності та сфер управління

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу