На Львівщині триває польовий вишкіл майбутніх військових інженерів

22:44 13 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

Вихованці Національної академії сухопутних військ, які здобувають фах військових інженерів, вдосконалюють свої професійні навички у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки військового навчального закладу.

«Левова частка занять із майбутніми офіцерами відбувається на важкій інженерній техніці, зокрема багатотонних землерийних машинах та шляхопрокладачах», – повідомили сьогодні, 13 квітня, у львівській Національній академії сухопутних військ, де також розповіли подробиці:

«Вони не лише вчаться керувати ними та використовувати їхнє складне обладнання, але й організовувати виконання комплексних завдань, що потенційно можуть виникати перед підрозділами інженерних військ в умовах сучасних збройних конфліктів. Старший викладач кафедри інженерної техніки підполковник Олександр Дутко розповів: «Обладнати позиції для наших військ, облаштувати фортифікаційні споруди та укриття для особового складу й техніки – це лише півсправи. Адже все має бути зроблено надзвичайно оперативно та якомога непомітніше. Від цього у великій мірі залежатиме успіх всієї операції, а також життя та здоров’я наших воїнів».

Багатотонна військово-інженерна машина для копання котлованів МДК-3, екскаватор ЕОВ-4421, полкова землерийна машина ПЗМ-2 були розроблені та виготовлені ще декілька десятиліть тому для радянської армії. Однак і сьогодні, в умілих руках, вони залишаються надійними засобами, що здатні буквально вгризатися у найскладніші ґрунти й за найкоротший проміжок часу виконувати найскладніші завдання, що стоять перед військовими інженерами.

Зовсім поруч курсанти Національної академії сухопутних військ вчаться не боятись водної стихії, а у разі потреби впевнено форсувати будь-які водні перешкоди. Це ділянка комплексу підготовки інженерних підрозділів для мостів, переправ та водолазної підготовки.

Підкорити глибину та течію вихованцям військового навчального закладу допомагають знову ж важкі сталеві машини та отримані під час навчання знання й навички. Зокрема – щоб переправити на інший берег водойми військову гусеничну, колісну техніку та особовий склад, майбутні офіцери використовують паромно-мостову машину ПММ-2М, що здатна транспортувати танки й самохідні артилерійські установки вагою понад 40 тон, та плавучий транспортер ПТС-2, вантажопідйомність до 12 тон.

Саперна справа. Саме це приходить на думку, коли мова йде про інженерні війська. Насправді, ефективно застосовувати й правильно знешкоджувати різноманітні вибухові пристрої повинен кожен з бійців «військ переднього краю», як зазвичай називають цей рід військ у армійському середовищі.

Процес пошуку та протидії ворожим мінам, саморобним вибуховим пристроям (СВП), різноманітним «розтяжкам» й вибухонебезпечним пасткам помилок не вибачає. Тож освоюють курсанти-інженери цю науку у найдрібніших деталях.

«Тут не лише важливо вміло використовувати різноманітні міношукачі та засоби розмінування, але й завжди буде зосередженим, спокійним, кожен рух робити виважено та обдумано, – поділився рекомендаціями доцент кафедри інженерних спеціальних дисциплін підполковник Олександр Колос. – Знешкоджувати чи встановлювати вибухові пристрої не під силу кожному. За цим вмінням стоїть багаторічний процес навчання, отримання практичних навичок й, безперечно, досвід виконання таких завдань. До слова, останнім часом, зокрема у зоні проведення АТО на сході України, міни та СВП становлять одну з найбільших небезпек для наших вояків».

До речі, один з боєприпасів, які під час польового виходу вчаться застосовувати курсанти, – нова сигнальна міна українського виробництва, що зовсім нещодавно була взята на озброєння Української армії. З міркувань безпеки її маркування та тактико-технічні характеристики викладачі не розголошують, проте молоді воїни інженери вже опановують навички з її ефективного використання для різних задач.

Триватиме польовий вихід для курсантів факультету підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення майже місяць. За цей час майбутні офіцери вдосконалюватимуть свої практичні навички за профілюючими дисциплінами, а також виконають вправи стрільб із різноманітних зразків стрілецької зброї та гранатометів, відпрацюють цілу низку завдань в рамках тактичної підготовки й управління діями підрозділів інженерних військ, вивчать особливості виконання завдань за призначенням під час військових операцій та взаємодії з підрозділами інших родів військ. До речі, всі заняття відбуваються на єдиному тактичному фоні, який було розроблено з урахуванням досвіду, отриманого в ході АТО».

Про це повідомили сьогодні, 13 квітня, на сайті львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з навчань.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів