На Львівщині триває підготовка курсантів-артилеристів

13:14 24 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Холодна осіння погода не заважає вже другий тиждень поспіль в повному обсязі виконувати усі заплановані вправи та нормативи з більше десятка військових дисциплін.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки львівської Національної академії сухопутних військ триває польовий вихід курсантів факультету ракетних військ і артилерії. Холодна осіння погода не заважає курсантам та їхнім викладачам вже другий тиждень поспіль в повному обсязі виконувати усі заплановані вправи та нормативи з більше десятка військових дисциплін.

Навпаки – суворі погодні умови, за словами самих же курсантів, загартовують їх фізично та психологічно, адже у разі справжніх бойових дій погоду ніхто не замовляє і треба бути готовим до будь-якого розвитку подій. На одній із ділянок полігону розташувались позиції 82-міліметрових автоматичних мінометів 2Б9 «Васильок».

Тут виконують вогневі завдання курсанти-другокурсники. Умови виконання вправи для вихованців академії розроблені з урахуванням досвіду застосування цієї артилерійської системи під час антитерористичної операції на сході України. Старший викладач кафедри ракетних військ і артилерії військового вишу, який впродовж двох місяців командував артилерійським підрозділом в зоні АТО, розповів: «В даному випадку вогневі завдання з цього міномету виконуються напівпрямим наведенням. Ще рік тому ми не вчили курсантів використовувати цю зброю саме так. Проте досвід бойових дій на сході нашої держави показав, що це досить ефективний метод».

Як і всі інші артилерійські системи, міномет «Васильок» – зброя колективна. Тож, всі курсанти повинні випробувати свої сили у ролі кожного номера розрахунку. Додає складності і сильний вітер, який майже безперестанку дме на широких просторах полігону. Тож, варто робити поправки і на нього.

Знання із застосування артилерійського озброєння молоді гармаші здобувають не лише від своїх викладачів, більшість з яких мають досвід участі в АТО. Пліч-о-пліч з курсантами, які до вступу в Академію не мали жодного військового досвіду, виконують вогневі завдання й ті, хто перед навчанням проходив службу в лавах Збройних Сил України та вже виконував завдання із захисту Батьківщини у зоні збройного конфлікту на Донбасі.

Під час польових виходів молоді гармаші не обмежуються практикою у застосуванні гармат та мінометів. Вони також вдосконалюють свої практичні навички із водіння бойових машин, тактики, інженерної підготовки, низки спеціальних дисциплін за фахом, а також виконують вправи стрільб із стрілецької зброї та гранатометів.

Осінній польовий вихід для курсантів-артилеристів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триватиме близько місяця. А вже днями до Міжнародного центру миротворчості та безпеки вирушать вихованці навчального закладу інших спеціальностей, зокрема майбутні офіцери-танкісти, командири механізованих підрозділів та інші.

Про це повідомили сьогодні, 24 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

17:32 5 березня 2021 р.

З 9 березня закладам освіти Львівщини рекомендують перейти на дистанційне навчання

У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації на Львівщині провели позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Рубрика: Наука і техніка

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу