На Львівщині триває підготовка курсантів-артилеристів

13:14 24 жовтня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Холодна осіння погода не заважає вже другий тиждень поспіль в повному обсязі виконувати усі заплановані вправи та нормативи з більше десятка військових дисциплін.

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки львівської Національної академії сухопутних військ триває польовий вихід курсантів факультету ракетних військ і артилерії. Холодна осіння погода не заважає курсантам та їхнім викладачам вже другий тиждень поспіль в повному обсязі виконувати усі заплановані вправи та нормативи з більше десятка військових дисциплін.

Навпаки – суворі погодні умови, за словами самих же курсантів, загартовують їх фізично та психологічно, адже у разі справжніх бойових дій погоду ніхто не замовляє і треба бути готовим до будь-якого розвитку подій. На одній із ділянок полігону розташувались позиції 82-міліметрових автоматичних мінометів 2Б9 «Васильок».

Тут виконують вогневі завдання курсанти-другокурсники. Умови виконання вправи для вихованців академії розроблені з урахуванням досвіду застосування цієї артилерійської системи під час антитерористичної операції на сході України. Старший викладач кафедри ракетних військ і артилерії військового вишу, який впродовж двох місяців командував артилерійським підрозділом в зоні АТО, розповів: «В даному випадку вогневі завдання з цього міномету виконуються напівпрямим наведенням. Ще рік тому ми не вчили курсантів використовувати цю зброю саме так. Проте досвід бойових дій на сході нашої держави показав, що це досить ефективний метод».

Як і всі інші артилерійські системи, міномет «Васильок» – зброя колективна. Тож, всі курсанти повинні випробувати свої сили у ролі кожного номера розрахунку. Додає складності і сильний вітер, який майже безперестанку дме на широких просторах полігону. Тож, варто робити поправки і на нього.

Знання із застосування артилерійського озброєння молоді гармаші здобувають не лише від своїх викладачів, більшість з яких мають досвід участі в АТО. Пліч-о-пліч з курсантами, які до вступу в Академію не мали жодного військового досвіду, виконують вогневі завдання й ті, хто перед навчанням проходив службу в лавах Збройних Сил України та вже виконував завдання із захисту Батьківщини у зоні збройного конфлікту на Донбасі.

Під час польових виходів молоді гармаші не обмежуються практикою у застосуванні гармат та мінометів. Вони також вдосконалюють свої практичні навички із водіння бойових машин, тактики, інженерної підготовки, низки спеціальних дисциплін за фахом, а також виконують вправи стрільб із стрілецької зброї та гранатометів.

Осінній польовий вихід для курсантів-артилеристів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного триватиме близько місяця. А вже днями до Міжнародного центру миротворчості та безпеки вирушать вихованці навчального закладу інших спеціальностей, зокрема майбутні офіцери-танкісти, командири механізованих підрозділів та інші.

Про це повідомили сьогодні, 24 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

10:10 20 вересня 2020 р.

На Львівщині українці десантувалися з американських «Скопів» (відео)

У межах українсько-американських міжнародних навчань Rapid Trident 2020 на Львівщину завітали американські «Скопи» – саме так перекладається назва конвертоплана «Оспрей».

Рубрика: Наука і техніка

19:50 19 вересня 2020 р.

Інформатика - англійською, а малювання - французькою: у Львові хочуть експериментувати

Зараз в Україні беруть за основу два вектори закордонної освіти: фінський і американський. Котрий з них підходить нам більше і які підводні течії вони містять?

Рубрика: Наука і техніка

18:20 19 вересня 2020 р.

Директор школи східних мов і бойових мистецтв розказав, як побороти сталінську систему освіти

Місцеві управління й департаменти освіти та навчально-методичні центри із надмірними штатами є тягарем «совка», і позбувшись їх, ми полегшимо життя педагогам і учням.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу