На Львівщині стартував курс підготовки піхотинців (відео, оновлено)

21:55 24 листопада 2015 р.


Фото: asv.gov.ua

Близько 500 інструкторів зі США, Канади та Литви ділитимуться знаннями на Яворівському полігоні.

Речник міністерства оборони України повідомив сьогодні, 24 листопада, під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

«На Львівщині стартував курс підготовки українських піхотинців за участю військових інструкторів США, Канади та Литви. Цикл навчання розрахований на підготовку фахівців підрозділів Сухопутних військ за стандартами армій провідних країн світу. З української сторони у навчаннях братимуть участь військовослужбовці п’яти батальйонів механізованих бригад.

Курс підготовки розрахований до 2017 року. Навчальна програма обов’язково включатиме у себе наступні елементи: тактика, вогнева підготовка, тактична медицина, організація зв’язку, протидія вибухонебезпечним пристроям тощо. У якості інструкторів працюватимуть близько 500 військовослужбовців США, Канади та Литви.

Про це повідомили сьогодні, 24 листопада, в прес-службі міністерства оборони України. Натомість у львівській Національній академії сухопутних війська іменігетьмана Петра Сагайдачного розповіли у вівторок:

«У понеділок, 23 листопада, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (МЦМБ) Національної академії сухопутних війська імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Яворівському районі Львівщини, відбулось урочисте відкриття багатонаціонального тренування підрозділів Збройних Сил України в рамках Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи. Цикл навчання розрахований на підготовку фахівців підрозділів Сухопутних військ ЗС України за стандартами армій провідних країн світу.

З української сторони у заході братимуть участь військовослужбовці 5-ти батальйонів визначених окремих механізованих бригад. Окрема увага приділяється підготовці українських розрахунків станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, переданих Збройним Силам України у якості допомоги урядом Сполучених Штатів Америки. Радіолокаційна станція AN/TPQ-36 – мобільна РЛС, яка виявляє артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.

Розвинені системи здатні оперативно передавати інформацію для дружньої артилерії, для завдання контрбатарейного удару. Дальність дії радару перевищує 24 кілометри. 

Особовий склад розрахунків має опанувати нову складну техніку артилерійської розвідки у короткий термін. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко.

Навчати українських піхотинців та артилеристів на Яворівщині будуть інструктори Збройних Сил США, Канади та Литви. Курс підготовки розрахований до 2017 року.  Навчальна програма обов’язково включатиме у себе наступні елементи: тактика, вогнева підготовка, тактична медицина, організація зв’язку, протидія вибухонебезпечним пристроям тощо.

Урочиста церемонія відкриття навчання відбулась на території військового містечка «Центральне» МЦМБ. Старт об’єднаному тренуванню дали представники країн-учасниць.

Від Сполучених Штатів Америки –  Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джефрі Пайєтт та командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес, від уряду Канади – Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук та командувач Об’єднаних операцій ЗС Канади Контр-адмірал Пітер Елліс, від Литви – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Пан Марюс Януконіс, радник при Міністерстві оборони України та Генеральному штабі ЗС України з питань реформування Сил спеціальних операцій Підполковник Міндаугас Рікашюс. Окрім того, на заході були присутні заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд та перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

Зустрічав високоповажних гостей начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. «Тренування військовослужбовців ЗС України буде насиченим і проходитиме у п’ять етапів, – підкреслив командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Анатолій Пушняков. – Програма тренувального курсу передбачатиме вивчення дії підрозділів у обороні та наступі, проведення рейдових дій тощо. Навчені та вмотивовані військовослужбовці потрібні у військах».

Командувач Сухопутних військ ЗС України також зазначив, що усі українські підрозділи, які залучатимуться до проведення тренінгу, укомплектовані виключно військовослужбовцями за контрактом. Солдати та офіцери підрозділів мають досвід реальних бойових дій на Донбасі.

Зокрема, серед особового складу 4-го резервного батальйону, який першим приступить до засвоєння навчальної програми, понад 30 військовослужбовців відзначених державними нагородами за мужність та героїзм, проявлені у боях на Донбасі. Серед них – кавалери Ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеня майори Роман Куринюк та Вадим Чорний, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня старший лейтенант Богдан Гудим.

Після завершення підготовки за стандартами армій провідних країн світу, наші військовослужбовці будуть готові виконати поставлені завдання у зоні проведення АТО. Зокрема, українські бойові розрахунки станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36, передані збройним силам України урядом США, однозначно будуть скеровані для виконання завдань у зоні проведення Антитерористичної операції.

Під час брифінгу Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Джефрі Пайєтт та командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес наголосили, що уряд та Збройні Сили США й надалі допомагатимуть Україні. Зокрема, у реформуванні та зміцненні сектору національної безпеки.

Також генерал-лейтенант Фредерік Бен Ходжес відзначив велику роль у підготовці українських воїнів за участі збройних сил країн-членів НАТО колективу Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ й дав високу оцінку його навчально-матеріальній базі. Загалом, в Україні, на запрошення уряду та керівництва держави, до березня 2017 року перебуватиме близько 500 військовослужбовців США, Канади та Литви, які у якості інструкторів здійснюватимуть підготовку солдатів та офіцерів Збройних Сил України».

Про це повідомили сьогодні, 24 листопада, на сайті львівської Національної академії сухопутних війська іменігетьмана Петра Сагайдачного

Як інформував «ЩЛ», на Львівщині вкотре стартували багатонаціональні військові навчання; військові інструктори з трьох країн НАТО навчатимуть на Львівщині бійців п’яти наших батальйонів.

dailylviv.com

До теми

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу