На Львівщині й волонтери тренують офіцерів

10:30 15 липня 2015 р.


Фото: Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Навчальний тренінг для офіцерів по роботі з особовим складом провели в 184-му навчальному центрі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного волонтери психологічної кризової служби.

Двадцять чотири офіцери по роботі з особовим складом 184-го навчального центру львівської Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, один – із Міжнародного центру миротворчості та безпеки, й ще п’ятеро – з частин Повітряних Сил Збройних Сил України –  взяли участь у тренінгу, який провели фахівці психологічної кризової служби. Навчання відбувалися в містечку «Гвардійське» навчального центру в Старичах та на полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки.

Упродовж п’яти днів волонтери-психологи Наталя Степук та Катерина Фастовець з Києва, Дмитро Снісар та Валерій Луценко з Харкова, а також військовий психолог на прізвисько «Гром» навчали офіцерів Збройних Сил України сучасних форм та методів психологічної роботи з особовим складом. Психологи поділилися практичними навичками з роботи із військовослужбовцями у їх підготовці до відправки в зону бойових дій, методів саморегуляції під час бою та роботи з учасниками антитерористичної операції в перші дні після їх повернення на ротацію.

Офіцери по роботі з особовим складом отримали знання та навички із командного злагодження, психоедукації, засвоїли декілька схем та способів надання першої психологічної допомоги та саморегуляції. Кризовий психолог Наталя Степук зазначила: «Ми розробили комплекс тренінгів для того, щоб офіцери по роботі з особовим складом відчули свою силу та можливості креативності. Адже вони – це ті люди, які турбуються про свої підрозділи, і тому ми робили акцент на людяність, на розуміння того, що кожна людина – індивідуальність. Ми навчали їх як працювати на блокпостах, як надавати першу психологічну допомогу, ми показували їм методи саморегуляції та самовідновлення, і надіємося, що вони свої знання та навики передаватимуть бійцям».

Навчання кризової психології відбувалося у формі тренінгів та рольових ігор. Більшість занять проходили на відкритому повітрі. Фінальним акордом навчань стало спільне проходження усіма офіцерами навчально-тренувального комплексу психологічної підготовки, що знаходиться на полігоні.

По насипах, окопах, через колючий дріт та дерев’яні конструкції учасники тренінгу проходили із заплющеними очима, поклавши руки на плечі тому, хто ішов попереду. І лише учасник, який очолював колону, бачив куди іти, саме він координував дії усіх, хто ішов позаду нього.

Власну методику підготовки військовослужбовців волонтери психологічної кризової служби розробили на основі передового досвіду сучасної військової психології, розробках військових психологів армій НАТО та Ізраїлю, долучивши до неї знання, які вони отримали у зоні проведення антитерористичної операції. Адже там, на передовій, кожен з них регулярно буває з травня минулого року.

Нині волонтери-психологи сподіваються, що офіцери по роботі з особовим складом навчального центру в Старичах та інших військових частин Збройних Сил України не лише застосовуватимуть набуті знання та досвід у роботі з військовослужбовцями, а й поділяться ним з мобілізованими та контрактниками, які від’їжджатимуть у зону проведення АТО. заступник командира відділення підготовки фахівців механізованих та танкових військ по роботі з особовим складом капітан Сергій Мосійчук зазначив після проходження тренінгу: «Ці заняття мені все ж «відкрили очі». Я багато що з того, що почув, знав і досі, однак відтепер у кожній ситуації я матиму не один чи два, а декілька варіантів її вирішення. Важливо ще й те, що після цих занять я можу надавати набагато більшу і кращу допомогу тим військовослужбовцям, які убувають у зону АТО. Елементарними вправами та практиками можна себе заспокоїти та морально і психологічно підготувати як до реалій бойових дій, так і контролювати свої емоції під час самого бою».

Окрім сучасних форм та методів психологічної роботи під час навчань волонтери Психологічної Кризової Служби провели для офіцерів по роботі з особовим складом тренінг, як працювати із засобами масової інформації та розповіли про способи та методи ведення інформаційної війни. Про це повідомили сьогодні, 15 липня, на сайті львівської Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

dailylviv.com

До теми

17:25 24 листопада 2021 р.

На Львівщині студентам дають вісім видів премій, але всі - по 6 тисяч гривень

В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова. Сума кожної премії - 6000 грн.

Рубрика: Наука і техніка

09:21 22 листопада 2021 р.

Сьогодні до школи повернулись учні, але у Львові й далі фіксують досить високу смертність,- Москаленко

Сьогодні до школи повернулись учні і молодших, і старших класів. Але у Львові й далі фіксують досить високу смертність серед мешканців.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу