На Львівщині будуть обов'язковими уроки християнської етики, – журналіст

14:55 30 червня 2016 р.


Фото: zhytomyr-eparchy.org

Керівників загальноосвітніх навчальних закладів зобов'яжуть передбачити у навчальних планах усіх класів 0,5-1 годину на вивчення предмету «Основи християнської етики» за рахунок варіативної частини навчальних планів.

Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації видав наказ, згідно з яким школи повинні передбачити у навчальних планах години для вивчення основ християнської етики. Копію наказу від 9 червня 2016 року №08-01/335 опублікувала на своїй сторінці у «Facebook» журналістка Анастасія Іванова.

У документі йдеться: «Наказую: Продовжити у 2016/17 навчальному році вивчення предмету Основи християнської етики в 1-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів міст та районів області».

У наказі також йдеться про продовження з 1 вересня 2016 року занять з християнського виховання у дошкільних навчальних закладах області відповідно до «Орієнтовної тематики занять з християнського виховання дітей дошкільного віку», схваленої комісією з питань християнської етики та виховання Львівської обласної ради (протокол №12 від 05.08.2004 року). Анастасія Іванова. зауважила: «Досить іронічно, що в програмі мого сина християнська етика повинна замінити вивчення логіки».

Наказ підписано виконувачем обов'язків директора департаменту С. Книшиком. Водночас, як вказує Анастасія Іванова, у статті 35 Конституції України вказано: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність… Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова».

Нагадаємо, що у шкільний курс української літератури додадуть години для вивчення кримськотатарської літератури. Про це повідомили сьогодні, 30 червня, в інтернет-виданні «iPress.ua».

dailylviv.com

До теми

14:08 16 квітня 2021 р.

В Україні присуджено науковий ступінь доктора філософії 370 особам

Удосконалено процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії. Заклади вищої освіти, наукові установи повинні забезпечити трансляцію атестації здобувачів ступеня доктора філософії в режимі реального часу на своїх офіційних веб-сайтах.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу