Місця з держзамовлення віддадуть тим вишам, де хочуть вчитися найліпші абітурієнти

16:52 15 липня 2016 р.

Більший обсяг державного замовлення отримають ті державні заклади, куди подадуть заяви абітурієнти з найвищими балами і виставлять найвищі пріоритети. Це – одна з новацій цьогорічної вступної компанії.

Про це сьогодні, 15 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Вступна кампанія-2016: як спрацьовують нові технології і що потрібно удосконалити?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор освітніх проектів ГМ «ОПОРА» Наталія Радиш.

Вона нагадала, що торік кожен абітурієнт мав право подати по три заяви у п’ять різних вишів. Цього року абітурієнт може обрати одну спеціальність і подати заяви в 15 вишів.

- Цього року можна подати не більше, ніж на п’ять спеціальностей. А кількість вишів від цього варіюється, - каже Наталія Радиш.

Також експерт від ГМ «ОПОРА”»пояснили, що вже другий рік в вузах діє система пріоритетності.

- Абітурієнт отримає лише одну рекомендацію на бюджетну форму навчання. Це пов’язано з проблемами попередніх років, коли абітурієнт подав 15 заяв, був одночасно рекомендованим до навчання у 15 вишах. Зрозуміло, що він понесе документи тільки в один, але невідомо в котрий. І були випадки, коли 50-60, а то й сто відсотків першокурсників зараховувалися за четвертою хвилею. Тому що в перших трьох хвилях ніхто не приніс оригінали документів, - розповідає вона.

Саме через це запроваджено пріоритетність, коли абітурієнта змушують обрати, де він хоче вчитися найбільше. І система перевіряє, чи може цей абітурієнт за заявою за першим пріоритетом бути зарахованим на навчання за державні кошти. Якщо йому не вистачає балу, то система перевіряє його другу заявку.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка, цього року найпопулярніші факультети вишу, за кількістю заяв, це – факультет  міжнародний відносин, два факультети, де викладають комп’ютерні технології, економічний та юридичний.

Відповідальний секретар приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Роман Шуляр зауважив, що вподобання вступників з минулого року не змінилися

- Це – економічна галузь, право, міжнародні відносини, архітектура та комп’ютерні спеціальності, - каже він.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету України Ярослав Мацишин зауважив, що в їхньому виші найпопулярніші напрямки навчання  – це комп’ютерні науки,  лісове господарство та архітектура й дизайн.
 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу