Майнові комплекси 18 ПТУ Львова і області передають у комунальну власність облради. Перелік

15:34 5 лютого 2024 р.

Фото до новини

Наразі йдеться про 9 закладів в межах Львова і 9, які розташовані по області.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Завтра, 5 лютого, відбудеться сесія Львівської обласної ради, на якій розглянуть питання передачі майнових комплексів з державної у комунальну власність обласної ради 18 закладів професійно-технічної освіти. 

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу в офіційному медіацентрі при Львівській ОВА.

«Ще у 2017 році обласна рада своїм рішенням підтвердила, що готова ці заклади отримати у свою власність і вже тоді почався процес їхньої передачі. Такий процес базується на стратегічних документах і певних концепціях, які були розроблені ще в 2014 році, та передбачають, що всі такі заклади профтехосвіти мають перейти у підпорядкування обласного рівня влади. Від рішення сесії департамент освіти ЛОДА напрацьовував документальну базу для передачі», — розповів заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Наразі йдеться про 9 закладів в межах Львова і 9, які розташовані по області.

Вище професійне училище № 11 м. Червонограда;

ДНЗ «Новояворівське вище професійне училище»;

Перемишлянський професійний ліцей;

ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»;

ДНЗ «Львівське вище професійне училище технологій та сервісу»;

ДНЗ «Вище професійне училище № 34 м. Стрий»;

ДПТНЗ «Стрийське вище художнє професійне училище»;

ДПТНЗ «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва»;

ДНЗ «Львівський професійний ліцей залізничного транспорту»;

ДПТНЗ «Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей»;

Рава-Руський професійний ліцей;   

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сокальський професійний ліцей»;

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу;

Вище професійне училище № 20 м. Львова;

ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва»;

Вище професійне училище № 29 м. Львова.

Вище професійне училище №35 м. Стрия

ДПТНЗ «Львівське міжрегіональне ВПУ залізничного транспорту»

«Це не щось нове. Цей процес відбувається по всій країні. Ці заклади передають з державної власності для кращого управління», — додав Олександр Кулепін.

Як розповів керівник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, Стратегію розвитку освіти Львівська облдержадміністрація прийняла ще у 2020 році.

«Львівська облдержадміністрація першою в Україні розробила Стратегію і не лише професійно-технічної, а й усієї системи освіти. Бо не можна відділити профтехосвіту від середньої освіти, дошкілля чи вищої. Це все має бути пов’язано, особливо в контексті реформи, яка стосується профільних ліцеїв. Адже професійні і академічні ліцеї - це єдина система ліцеїв і це все має бути узгоджено. Пізніше також,  за підтримки німецького уряду і проєкту GIZ, програми EU4Skills, був розроблений розділ профтехосвіти у Стратегії, далі – сама Стратегія розвитку профтехосвіти», — пояснив Олег Паска.

Приблизно пів мільярда гривень за 5 років вклали у розвиток системи професійно-технічної освіти в області. 

«Це і облаштовані гуртожитки, і чудові навчально-практичні центри, які ми відкриваємо і будемо відкривати, і зріст кількості учнів, які хочуть навчатись в закладах професійно-технічної освіти», — наголосив Олег Паска.

Сьогодні на Львівщині є 44 навчально-практичні центри. Це найбільша мережа в Україні.

«Зокрема у 2023 році Львівська ОВА інвестувала більш як 40 млн грн у цей напрям, з них 5,5 млн грн - на заклади профтехосвіти, які розташовані Львові. Це, мабуть, без перебільшення найбільша інвестиція упродовж всіх років Незалежності в систему профтехосвіти. Відтак, тепер можна побачити, на якому сучасному обладнанні працюють наші студенти. Ми відвідуємо різні міжнародні заходи і нам сьогодні не соромно, адже бачимо таке ж обладнання в Німеччині і намагаємось цю модель побудувати в Україні.  І ставимо собі за ціль, щоб в заклади профтехосвіти вступали хоча б 30% та більше випускників навчальних закладів. Ми демонструємо інноваційні підходи, зокрема розвиваємо напрям STEM освіти, управління цивільними дронами, альтернативну енергетику, будівельний напрям», - зазначив начальник відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки Львівської ОВА Іван Пикус.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів