Львівських школярів учитимуть як не потрапити на гачок спецслужб рф

12:07 17 березня 2025 р.

Учням 8-11 класів львівських шкіл розкажуть, що робити, якщо вас намагаються завербувати для підпалів та терактів, і куди потрібно звертатися у такому разі.

Такі лекції, за матеріалами управління СБУ у Львівській області, проводитимуть класні керівники, педагоги з виховної роботи та шкільні психологи. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

«Ми всі бачили, що трапилось в Івано-Франківську кілька днів тому. Сказати, що це катастрофічно, – це нічого не сказати. Ми зобов’язані бути пильними та зробити все, що від нас залежить, аби таких випадків не траплялось. Наші діти мають бути в безпеці, і це спільна відповідальність – батьків, вчителів, друзів та нашого середовища загалом. Інформація та особиста довіра – це зброя, якою маємо скористатись», – наголошує директор департаменту освіти та культури Андрій Закалюк.

Читайте також: 16-річна терористка намагалася підірвати наряд поліції

Так, під час виховних бесід із дітьми лектори розкажуть про новий чат-бот СБУ, створений для повідомлень про спроби вербування з боку російських спецслужб, а також про безпеку в мережі і наслідки співпраці з ворогом. Окрім того, у навчальних закладах розмістять інформаційні плакати, а дітям презентують документальний фільм про методи вербування та відповідальність за злочини.

Довідка

Кілька порад щодо того, що можна зробити вже зараз, аби убезпечити дітей.

Що робити батькам:

-       навчіть дитину базових правил безпеки в інтернеті: поясніть їй, що таке особиста інформація, що можна, а що не можна публікувати, адже все, що потрапляє в інтернет, ніколи звідти не зникне; наголосіть на важливості обмеження приватності профілів у соцмережах, а також на тому, що варто бути особливо обережними з незнайомцями. Шантаж, булінг, насильство сьогодні існують навіть в інтернеті;

-       якщо вас турбує кількість часу, який ваша дитина проводить в інтернеті, знайдіть цікаві спільні активності, які відволікали б їх від мережі;

-       і найважливіше – вибудовуйте довірливі стосунки з дитиною, бо якщо вона відчуває підтримку, то прийде по допомогу до батьків.

Детальніше — у серіалі від Дія.Освіта, присвяченому безпеці дітей в інтернеті для батьків.

Що робити освітянам:

-       онлайн-безпека – це відповідальність не лише батьків, а й вчителів; тож вдосконалюйте власні цифрові навички та розповідайте учням, що таке персональні дані, яку інформацію можна та не можна публікувати, що таке неприйнятний контент та як із ним боротись, нагадуйте про етикет поведінки в мережі тощо;

-       за можливості – встановіть правила використання гаджетів у своїх школах та класах;

-       якщо ваші учні стикаються з проблемою кібербулінгу, важливо, щоб вони не боялись вам розповісти про це і знали, що можуть отримати допомогу в будь-якій ситуації; звертайте увагу на моральний стан учнів, зокрема, якщо вони стали більш замкнутими, тривожними, засмученими, їхнє коло спілкування різко змінилось або вони повністю ізолювались від колективу, стали менш активними чи почали прогулювати уроки.

DailyLviv.com

12 дітей зі Львівщини відпочиватимуть на Закарпатті 20 днів

В Україні заборонили утримувати собак на ланцюгу. Як каратимуть власників

Телефон 16-20 у Львові. Від оформлення матеріальної допомоги чи пільг — до отримання крісел колісних

21-річний львів’янин додрифтувався на Mercedes

Іран більше не «тиран Близького Сходу». Трамп анонсував сьогодні «дуже потужний удар»

З полону додому повертається Павло Юркевич, житель селища Добротвір

Василь Костишак, Андрій Сухінський, Петро Лисовець. Львівщина у скорботі за Героями

Чому водій автомобіля Mitsubishi Pajero вʼїхав у Львові в стовп і пошкодив будівлю

РФ вдарила по багатоповерхівці в Україні новою ракетою «Іздєліє-30»

Польський банк заплатив Львову понад €3,6 млн через порушення контракту при будівництві сміттєпереробного заводу

Росія атакувала Буковину 11 БпЛА та 4 крилатими ракетами «Калібр». Куди влучили

У Львові обікрали квартиру на майже пів мільйона гривень

У Львові автомобіль збив двох дівчат на самокаті

14 крилатих ракет «Калібр» і ще 15 іншого типу випустила РФ по Україні цієї ночі

Росія атакувала Дністровську ГЕС в Чернівецькій області

У Києві впали уламки ракет на п'яти локаціях

Смертельний удар балістичною ракетою по багатоповерхівці в Харкові. Є жертви, під завалами люди

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яка була оголошена через загрозу ракетного удару

Ракетний удар по житловому будинку в Харкові

Повітряна тривога у семи районах Львівщини. Загроза удару крилатими ракетами

В акваторію Чорного моря РФ вивела два ракетоносії з 14-ма «Калібрами»

Степан Федисів і Антон Ромаш повертаються на Стрийщину з російського полону

Литва заявляє, що Росія розширює військові підрозділи на кордонах з країнами НАТО

Стало відомо, на якому КПП і коли угорська сторона передасть Україні її інкасаторів (відео)

Другу за величиною суму з держбюджету, з-поміж вишів України, отримає Львівська політехніка

Ціна зросла у 50 разів. Сортувальний центр Укрпошти у Львові купили за ₴1,1 млрд

На енергообʼєкті на заході України будують додаткові захисні споруди

П'ята локація у Львові центру для ветеранів

З 9 березня у Львові запрацюють ще два паркувальні майданчики. Яка ціна

Задивишся - гончарем станеш. У Львові в музеї відкрили гончарню

За рік ніхто не заявив права на історичний костел на Золочівщині

Петро Лисовець. 7 березня Львів прощається з воїном

Пив і їздив за кермом, ігноруючи всі покарання. Суд позбавляє волі

Прокурори у Львові пробачили директору, який відшкодував до бюджету 10 млн грн збитків

На Львівщині всі центри тестування матимуть укриття

Львівська політехніка відзначила 210-річчя

На Львівщині двоє військовослужбовців готували втечу курсанта за кордон

Львів'яни згадують, чи не залишили свої автівки на вулиці надовго

Ліквідація ямковості на Львівщині. Перелік доріг, які ремонтують

З російського полону визволили Андрія Тлустяка та Андрія Голаєвича зі Львівщини