Львівський університет імені Івана Франка – 128-й серед найвпливовіших у світі (відео)

16:40 23 грудня 2015 р.


Фото: photo-lviv.in.ua

Найдавніший у нашій країні вищий навчальний заклад випередив столичні.

Львівський національний університет імені Івана Франка став 128 серед найвпливовіших університетів світу за алгоритмом, аналогічним пошуку «Google». Нижчі щаблини рейтингу посіли такі українські заклади, як Київський університет імені Тараса Шевченка (158 місце), Харківський національний університет імені Василя Каразіна (286 місце), Одеський національний університет імені Іллі Мечникова (441), Національний університет «Києво-Могилянська академія» (645), Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (665).

Як повідомляє портал «Тexty.org.ua», такі дані вдалося зібрати завдяки математичному, хоча і «не до кінця об’єктивному» алгоритму. Він полягає в підрахунку згадувань об’єкту у вільній енциклопедії Вікіпедії.

Причому, підраховуються згадування всіма мовами. За словами дослідників, алгоритм цитування на Вікіпедії використовує ту саму схему, за якою «Google» сортує сторінки, тобто, враховується взаємопов’язаність, цитованість та пріоритетність. Отож, формулу підрахунку було застосовано до Вікіпедії 24-ма мовами, якими написано найбільше статей – понад 68% усієї бази вільної енциклопедії.

У двадцятку кращих світових закладів потрапили британські і американські – «University of Cambridge» (Британія), «University of Oxford» (Британія), «Harvard University» (США), «Columbia University» (США), «Princeton University (США), тощо. Найкращі університети України за версією роботодавців ви можете подивитися тут».

Про це повідомили сьогодні, 23 грудня, на сторінці Львівського національного університету імені Івана Франка в інтернет-мережі «Facebook».

До теми

13:20 26 жовтня 2020 р.

Для чого людство використовує смартфони

Забронювати готель, провести перемовини з партнером, швидко отримати листа – чи могли ми уявити колись, що це стане можливим завдяки смартфону? У цьому маленькому девайсі виробники вмістили все й навіть більше.

Рубрика: Наука і техніка

12:56 26 жовтня 2020 р.

Чи варто купувати Xiaomi Mi Band 5?

У червні 2020 року компанія Xiaomi представила новий фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 5 із збільшеним на 20% екраном, 11 режимами тренувань і поліпшеним моніторингом сну.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу