У Львові презентували перший в Україні електробус (відео, оновлено)

12:05 10 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

У цьому році для Львова придбають один електробус, чотири тролейбуси, сім трисекційних трамваїв та три автобуси.

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський відвідав у рамках робочого візиту на Львівщину одне з підприємств концерну «Електрон», де ознайомився з технологічними і виробничими процесами виробництва електротранспорту. Міністр разом з головою Львівської обласної держадміністрації Олегом Синюткою  ознайомився з п’ятисекційним низькопідлоговим ширококолійним трамваєм T5B64 «Електрон», призначеним для столиці України.

Президент концерну «Електрон» Юрій Бубес презентував гостям три тролейбуси Т19101 «Електрон», які незабаром передадуть місту Львову і новий виріб концерну: перший в Україні електробус «Електрон» моделі Е19101 – сучасний  екологічний транспорт нового покоління. Повністю низькопідлоговий 12-ти метровий електробус «Електрон» моделі Е19101 розрахований для перевезення до 100 пасажирів.

Для осіб з обмеженими можливостями передбачено відкидний пандус та місце в салоні, обладнане ременями безпеки. Рідинна система опалення (включаючи автономний обігрівач) та кондиціонери забезпечують оптимальний мікроклімат в салоні в будь-яку погоду. Головними перевагами електробуса «Електрон» перед існуючими видами міського транспорту є повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу, підвищений  комфорт для пасажирів за рахунок низьких рівнів шуму і вібрації в салоні, зниження загальноміського шумового фону та низькі витрати на обслуговування та ремонт.

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації. Натомість тележурналісти розповіли у вівторок:

«У Львові презентували перший в Україні електробус. Він працює винятково на електричній енергії і без підзарядки може проїхати до 200 кілометрів. Довжина нового транспортного засобу 12 метрів, він може взяти на борт до сотні пасажирів. 

Розробники електробусу переконують, що їх виріб – це транспорт майбутнього, і в Україні в нього конкурентів поки що немає. Досі всі автобуси, які випускали на електричній тязі, просто переробляли із дизельних аналогів. 

Незабаром львівський електробус з'явиться на вулицях міста. Крім того, один взірець уже замовили в сусідню Польщу. Якщо вони зарекомендують себе добре, то вже невдовзі львівські виробники можуть приступити і до серійного виробництва.  

Президент корпорації «Електрон» Юрій Бубес пояснив: «Ви бачите електробус – він сьогодні перший, єдиний в Україні. Переваги дуже великі в тому, що це екологічно чистий транспорт. Наразі він абсолютно не має викидів в атмосферу, є безшумним. І це комфорт для пасажирів, тому що ні вібрації, ні шуму. А також для зовнішнього середовища».

Раніше у Мережі показали нове «вбрання» львівських трамваїв. Розфарбований трамвай їздитиме містом декілька тижнів. Потім на нього наноситимуть рекламу, аби подивитись, як вона поєднуватиметься із основними кольорами.

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Натомість у прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»: 

«Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський відвідав У рамках робочого візиту на Львівщину, одне з підприємств концерну «Електрон», де ознайомився з технологічними і виробничими процесами виробництва електротранспорту. Міністр разом головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Синюткою й міським головою Львова Андрієм Садовим та ознайомився з п’ятисекційним повністю низькопідлоговим ширококолійним трамваєм Т5В64 «Електрон», призначеним для столиці України.

Президент концерну «Електрон» Юрій Бубес презентував гостям чергові три тролейбуси Т19101 «Електрон», які незабаром будуть передані місту Львову, і новий виріб концерну – перший в Україні електробус «Електрон» моделі Е19101 – сучасний екологічний транспорт нового покоління.

Символічний ключ від електробуса було вручено міському голові Львова Андрію Садовому, який повідомив:

«Сьогодні ми презентуємо перший в Україні електробус. В чому його унікальність? На робочу зміну, якщо б це був автобус, орієнтовно 2,5 тисячі гривень треба було б потратити на дизель. На електробус – 250 гривень. Це  в 10 разів є дешевше. Плюс фільтрів не треба, плюс екологія.

І ми б дуже хотіли, щоб українські міста замовляли якісну техніку нашого українського виробника. Сьогодні ми у Львові маємо і трамваї, і тролейбуси, і електробус, і до кінця року ми тут, на «Електроні», будемо мати надсучасні українські автобуси. Нічого подібного в Україні немає.

Львів замовляє першу продукцію, у нас дуже велика амбіція – ми плануємо давати замовлення на 600 машин. Це є програма 2016-2017 років, і з наступного року ми будемо починати впровадження електронного квитка. Щоб всю готівку забрати з обігу, має бути тільки електронний квиток. Тому інновації в кожну галузь, щоб люди відчували комфорт. 

Зараз електробус буде проходити сертифікацію і випробування на дорогах Львова. Я думаю, що до кінця цього року він вже буде на одному з маршрутів, і ми з громадою порадимося, на якому краще. Я схиляюсь до думки, що електробус буде на балансі «Львівелектротрансу» і вартість поїзду у ньому буде така ж, як і у електротранспорті». 

Повністю низькопідлоговий 12-метровий електробус «Електрон» моделі Е19101 розрахований для перевезення до 100 пасажирів. Для осіб з обмеженими можливостями передбачено відкидний пандус та місце в салоні, обладнане ременями безпеки.

Рідинна система опалення (включаючи автономний обігрівач) та кондиціонери забезпечують оптимальний мікроклімат в салоні в будь-яку погоду. Пневматична підвіска електробуса має функцію «кнілінг» – зниження кліренсу електробуса для зручності посадки пасажирів.

Як привід використовується ведучий міст із вбудованим тяговим електродвигуном. Потужність тягового двигуна електробуса – 230 кВт. Тяговий інвертор працює в режимі векторного керування електродвигуном, що дозволяє добитися високої точності й оперативності регулювання швидкості і моменту на валу двигуна, а також забезпечує високий ККД за рахунок мінімізації втрат на нагрівання та перемагнічування.

Максимальна швидкість електробуса – 70 кілометрів за годину, а його пробіг без підзарядки батарей складає понад 200 кілометрів.

Акумулятори електробуса безпечні в експлуатації і мають великий ресурс (від 5000 до 8000 циклів «заряд-розряд» залежно від умов експлуатації й обслуговування). Бортовий зарядний пристрій забезпечує зарядку батареї від мережі 380 В. Додатково може бути встановлений пантограф для зарядки батареї електробуса від тролейбусної контактної мережі.

Характеристики батарей дозволяють здійснювати швидку зарядку високим струмом (за 15-20 хвилин до 70% загальної ємності батарей). Безперервний контроль за параметрами джерел живлення здійснює система контролю й обслуговування батареї «BMS» («Battery Management System»).

Система управління високовольтними та низьковольтними ланцюгами здійснюється за допомогою «CAN»-шини. На дисплеї водія відображається повна інформація про режими роботи всіх вузлів і стан окремих компонентів. Вартість електробуса – дев’ять мільйонів гривень.

В електробусі застосовано гальмівну систему «EBS» (двоконтурна – «ABS», «ASR»), а також стоянкове і світлофорне гальма. Кузов електробуса виконаний з нержавіючої сталі.

Головні переваги електробуса «Електрон» перед існуючими видами міського транспорту:

повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу; підвищений комфорт для пасажирів за рахунок низьких рівнів шуму і вібрації в салоні; зниження загальноміського шумового фону; низькі витрати на обслуговування та ремонт.

Загалом, в цьому році місто придбає у компанії «Електрон» один електробус, чотири тролейбуси, сім трисекційних трамваїв та три автобуси». 

Натомість кореспондент агенції Укрінформ повідомив з презентації електробуса:

«Львівський концерн «Електрон» у понеділок презентував перший в Україні електробус.

«Львів зумів створити машину, якій належить майбутнє у пасажирських перевезеннях», – зазначив присутній на презентації електробуса міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

За його словами, електробуси виготовляють у багатьох країнах, зокрема, в Чехії, Польщі, Китаї, проте львівська машина вдвічі дешевша, хоч не поступається зарубіжним за своїми робочими параметрами та комфортом для пасажирів. 12-метровий низькопідлоговий електробус здатний перевозити одночасно 100 пасажирів. Потужність тягового двигуна – 230 кВт. Максимальна швидкість транспорту - 70 км/год, пробіг без підзарядки – понад 200 км. 

Як зазначив Пивоварський, щоб підтримати вітчизняного виробника, держава задіяла програму, за якою передбачено 100 мільйонів гривень для будівників трамваїв. Ще понад 300 млн грн до цієї суми додадуть органи місцевого самоврядування.

А на наступний рік для цієї мети передбачається виділити вже 400 мільйонів державних коштів. Якщо до них додасться 70% дофінансування з боку міст, буде закумульовано понад мільярд гривень для виробництва українських трамваїв, тролейбусів та електробусів.

Львівський електробус вийде на маршрут уже до нового року. Крім того, електронівці випустили для міста три низькопідлогових тролейбуси. А до столиці вже найближчим часом буде відправлено два трамваї».

Про це повідомили в агенції Укрінформ.

dailylviv.com

До теми

22:04 7 травня 2021 р.

Вступ бакалаврів до магістратури-2021: відповіді на 24 запитання

Для вступників до магістратури, які складають ЄВІ/ЄВФФ, прийом заяв та документів розпочнеться 15 липня. Водночас для осіб, які не складають ЄВІ/ЄФВВ, прийом документів стартує 22 червня.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу