Львівські університети входять до трійки лідерів вступної кампанії

14:36 20 липня 2016 р.


Фото: old.lnu.edu.ua

У приймальню Національного університету імені Івана Франка надійшли 30 711 заяв, а «Львівської політехніки» – 26 467.

«Упродовж вступної кампанії в цілому було подано вже більше мільйона заяв», – повідомили в прес-службі міністерства освіти і науки, де також розповіли подробиці:

«У вступній кампанії станом на восьму годину ранку 19 липня беруть участь 372 тисячі абітурієнтів, які подали 1 млн 148,5 тисяч заяв. Порівняно з показниками за 18 липня було подано зареєстровано ще 192,4 тисячі заяв, що надійшли від 59,5 тисяч абітурієнтів.

Зокрема, на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» претендують уже більше 147 тисяч абітурієнтів, а це складає близько 55% від загальної кількості осіб, що зареєструвалися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні цього року.

Директор департаменту вищої освіти міністерства освіти і науки Олег Шаров зауважив: «Кількість зареєстрованих на ЗНО – це лише «орієнтовна цифра» для розрахунку кількості вступників до вишів. Зрозуміло, що не всі подолали поріг “склав/не склав” з потрібних предметів, хтось складав ЗНО для себе і не збирався вступати, зрештою, є абітурієнти, що в цьому році вступають до вишів за квотами та не складають ЗНО – лише вступні випробування у вибраному університеті. Таким чином, зареєстровані у ЗНО – не точна цифра для оцінки кількості бажаючих вступити на бакалаврат, але для загального розуміння вона підходить».

Крім того, за словами пана Шарова, незважаючи на скорочення кількості випускників шкіл на 7% відсотків порівняно з 2015 роком, більша кількість абітурієнтів за аналогічний період вступної кампанії цього року встигла подати документи до вищих навчальних закладів. Зокрема, 724,9 тисячі заяв було подано в електронній формі, серед яких: 661,6 тисячі – на бакалаврат, 57,9 тисячі – на магістратуру, 53,3 тисячі – на спеціаліста Відповідно, лише 423,5 тисячі заяв було подано в паперовій формі.

У зв’язку з коротким терміном подання заяв до мистецьких вишів (підпорядкованих міністерству культури України), міністерство освіти і науки дозволило таким вищим навчальним закладам вносити дані про абітурієнтів до 25 липня включно, тобто на п’ять днів довше, ніж раніше. За рішенням Міносвіти абітурієнти, які мають різні прізвища в документах про освіту та документах, що посвідчують особу, можуть подавати заяви в паперовій формі.

Рішення, викладене в офіційному листі відомства за підписом першого заступника міністра освіти і науки Інни Совсун, викликане численними зверненнями вступників, які у зв’язку з неспівпадінням прізвищ не могли коректно подати заяву в електронній формі. 20 липня буде проведено прес-конференцію під назвою «Вступна кампанія 2016: екватор» за участі Інни Совсун.

Нагадаємо, згідно з даними МОН за понеділок, 18 липня, 312 тисячами абітурієнтів було подано 956 тисяч заяв на вступ до вищих навчальних закладів. Це на 55 тисяч абітурієнтів та 97 тисяч заяв більше за аналогічний період вступної кампанії минулого року.

Крім того, на ранок 18 липня п’ятірка найбільш популярних університетів серед вступників (за кількістю поданих заяв) склалась так: Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 32 823 заяви, Львівський національний університет імені Івана Франка – 30 711 заяв, Національний університет «Львівська політехніка» – 26 467 заяв, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» – 18 891 заява, Київський національний торговельно-економічний університет – 17 640 заяв».

dailylviv.com

До теми

20:38 13 листопада 2020 р.

Із 16 листопада закладам профосвіти рекомендовано організувати навчання у змішаній формі – лист МОН

Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.

Рубрика: Наука і техніка

15:43 2 листопада 2020 р.

Навчання у школах Львівщини розпочали на всіх територіях, крім червоних

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Рубрика: Наука і техніка

17:10 30 жовтня 2020 р.

У двох районах Львівщини навчатимуться дистанційно, інші вирішуватимуть самостійно

Оскільки дві території області - Пустомитівський і Сокальський райони потрапили до червоної зони, в понеділок навчання на цих територіях відбуватиметься дистанційно.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу