Львівські курсанти готуються до параду на честь 24-ї річниці Незалежності України (оновлено)
12:30 6 серпня 2015 р.
Фото: Академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Зведений підрозділ львівської Академії сухопутних військ шліфує свою стройову підготовку разом зі шістнадцятьма іншими парадними розрахунками.
24 серпня у Києві на Хрещатику відбудеться військовий парад на честь 24-ї річниці Незалежності України. До цього заходу будуть залучені військовослужбовці з військових частин Київського гарнізону, курсантів військових вишів, військовослужбовців із зони проведення АТО. Крім військовослужбовців Збройних Сил України до параду планується залучити також військовослужбовців Державної прикордонної служби та Національної Гвардії України.
Щоденні напружені тренування на злітній смузі «Антонова» даються взнаки. Разом із шістнадцятьма іншими парадними розрахунками львівські курсанти шліфують свою стройову підготовку. І за кілька тижнів, як вже кілька разів до того, вони із честю представлятимуть свій навчальний заклад під час святкових урочистостей на головній площі країни.
Перший парад до Дня Незалежності було проведено на Хрещатику у 1994 році. Наступним став парад 1998 року, у цей рік вперше було видано пам’ятні нагрудні знаки для військовиків ЗС України – учасників параду.
Найбільш масовішим та видовищним, з часу здобуття Незалежності, став парад 2001 року – у складі механізованої колони Хрещатиком пройшло 18 підрозділів, 173 одиниці техніки та 1450 осіб особового складу. Також паради пройшли у Львові та Вінниці, Одесі, Чернігові та Севастополі.
2003 року до параду було залучено майже 5 тисяч військовослужбовців. Урочистим маршем по головній вулиці столиці України пройшли 16 зведених батальйонів.
Вперше за історію парадів Хрещатиком прокрокувала прапороносна група з прапором Збройних Сил України та прапорами видів Збройних Сил. Парад пройшов без задіяння військової техніки.
Парад 24 серпня 2004 року теж пройшов без військової техніки, у складі 19 зведених батальйонів, з близько 5 тисячами військовослужбовців. У 2005-2007 роках святкування Дня Незалежності України відбувалося без параду військ. Замість колон бронетехніки та озброєних батальйонів Хрещатиком крокували військові музиканти.
У 2008-му в параді в Києві з нагоди 17-ї річниці незалежності України взяли участь 19 парадних розрахунків, 144 одиниці озброєння та військової техніки у складі механізованої колони та 30 літальних апаратів. Участь також взяли 18 оркестрових колективів Збройних Сил України.
У 2009 році по Хрещатику пішим строєм прокрокували 3,4 тисячі військовослужбовців у 20 парадних розрахунках. На центральній вулиці столиці України з нагоди свята було продемонстровано бойову техніку Сухопутних військ та Повітряних Сил ЗС України, у небі над столицею України пролетіли 35 літаків. Маршовий супровід забезпечували 18 оркестрових колективів ЗС України.
Після приходу до влади Януковича паради у столиці на честь дня Незалежності не проводилися. включно було скасовано парад на честь ювілейної XX-ї річниці.
24 серпня 2014 року відбувся військовий парад з нагоди 23-ї річниці дня Незалежності. Маршем пройшли 14 парадних розрахунків загальною чисельністю близько півтори тисячі військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії, МВС та Державної прикордонної служби.
Символічним стало проходження зведеної «коробки», до котрої увійшли 120 учасників бойових дій на сході України. Частина техніки та особового складу після параду вирушили до зони АТО.
Головною вулицею столиці проїхали близько півсотні одиниць військової техніки, у тому числи новітні зразки: БТР-3Е, БТР-4Е, бронеавтомобілі КрАЗ Сougar, а також реактивні системи залпового вогню «Бастіон-01» та «Смерч» тощо. Того ж дня пройшов морський парад, у котрому брали участь кораблі ВМС України та ДПСУ, в Одесі.
Про це повідомили сьогодні, 6 серпня, на сайті львівської Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Натомість у київському часописі «Україна Молода» розповіли в четвер:
«Зовсім небагато часу залишилося до 24-ї річниці Незалежностi України, тож бійці Національної гвардії готуються до військового параду і тренують свою стройову ходу щодня по шість годин. Уже більш як тиждень на території авіаційного заводу імені Антонова 300 військових, половина з яких – курсанти Національної академії НГУ, а інші – особовий склад батальйону почесної варти, підтягують стройову підготовку та парадні розрахунки під керівництвом досвідчених офіцерів.
«Прикметно, що на відміну від минулорічного параду, цього року на заході будуть представлені лише військові і – жодної техніки чи зброї», –зазначив офіцер прес-служби Генерального штабу ЗСУ Олексій Мазепа, посилаючись на те, що керівництво держави ухвалило відповідне рішення.
«В умовах військової агресії проти нашої країни цей захід необхідний. Він більш патріотичний, ніж демонстративний, – прокоментував Олексій Мазепа. – Це те дійство, яке має відбутися, щоб люди бачили, що у нас є армія, і вона вже зовсім інша. Єдине – військову техніку під час параду демонструвати не будуть».
Генерал-майор Олег Гарчу відзначив прагнення і старання хлопців і подякував усім нацгвардійцям за відповідальне ставлення до підготовки: «Кожен iз вас показав, що він працює над собою і над ім’ям Національної гвардії на сто відсотків. Ваш вишкіл є стандартом для інших. Але нам не треба зупинятися на досягнутому, від нас чекають бездоганного показу, то зробімо це».
У Національній гвардії налаштовані приємно здивувати українців своєю майстерністю.
Після військового параду на Хрещатику почнеться ярмарок, на якому представлять свої вироби та проведуть майстер-класи різні громадські організації. Також відвідувачі зможуть оглянути спортивні автомобілі, мотоцикли різних марок на спортивно-презентаційній акції «Україна єдина», де виступлять команди з кільцевих гонок, позашляхових змагань, ралі, стантрайдингу і дрифту.
Окрім цього, у день свята близько тисячi майстрів і художників з усіх регіонів країни презентують власні роботи в галереях «Совіарт», «Триптих», «Ательє Карась», «36» і «Фортуна». Завершиться ж День незалежності традиційним святковим салютом».
Про це повідомили сьогодні, 6 серпня, в київському часописі «Україна Молода».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook