Львівська міськрада передбачила на ремонт бібліотек 3,7 млн. гривень

17:25 6 липня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

У ЛМР запевнили, що вона щороку закуповує книг для міських бібліотек майже на один мільйон гривень.

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 6 липня: «Цього року бюджетом міста на ремонтні роботи передбачено 3,7 млн. гривень. Вже виконано комплекс робіт у бібліотеці №26 на вулиці Окружній, 29. Тут замінено вікна, відремонтовано фасад, внутрішні приміщення, оновлено меблі, закуплено комп’ютери тощо. Бібліотека стала цікавою зоною відпочинку для дітей та батьків. Сьогодні роботи, які проведені, оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Бібліотека №26 на вулиці Окружній – це єдина у Львові бібліотека, яка має свою паркову зону, де відвідувачі, а їх щороку понад 2,5 тисячі, окрім читання книжок, можуть виходити на спільні руханки, екодослідження та забави.

Директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда розповіла: «Насправді це навіть більше, ніж бібліотека, я би назвала це культурно-освітнім осередком району тому, що особливо вона перетворилась у цей осередок після ремонту. Унікальна ця бібліотека тим, що має свій дворик, це дуже великий ресурс, адже це буде використовуватись як публічний простір не лише для читачів бібліотеки, але й сусідів і мешканців цих вулиць. З таких прогресивних бібліотек маємо ще на вулиці Патона.

Синовник також запевнила: «В перспективі – відкриття після ремонту ще 5 бібліотек, серед яких дорослі і дитячі. Наша мета – перетворення. Бібліотека не є книгосховищем. Бібліотека – майданчик для спілкування, відкритий публічний простір. Під таким гаслом ми, власне, діємо. Цього року на ремонт бібліотек було виділено близько 4 мільйонів гривень, а також на поповнення книжкового фонду – близько 600 тисяч гривень. Закупівля книг є дуже важливим  для молоді і людей старшого віку, адже ми маємо особливо підтримати українські книговидання».

У Львівській міськраді повідомили також: «Бібліотека-філіал №26 ЦБС для дітей заснована у 1982 році, розташована у мальовничому куточку Франківського району – на вулиці Окружній, 29. Займає двоповерхове приміщення площею 150 квадратних метрів та має прибібліотечний сад. Нещодавно бібліотеку, яка цього року відзначатиме своє 35-річчя, було повністю оновлено за кошти міського бюджету: відремонтовано фасад будівлі, зведено дерев’яну огорожу навколо саду, замінено віконні системи, міжкімнатні та вхідні двері, внутрішні приміщення будівлі пофарбовано у яскраві кольори, придбано три комп’ютери, плазмовий телевізор та функціональні меблі. Бібліотечний простір дивує нетрадиційними для класичної бібліотеки територіями, наповненими новим змістом».

«ЧИТОпростір» – місце для малих та дорослих любителів книги та читання: тут можна взяти книги додому, порадити друзям найкращі, а найменшим читайликам побувати на «літературному сніданку». «Ерудит-локація» чекає на справжніх та майбутніх ерудитів – різноманітні інтелектуальні конкурси та  змагання, зустрічі з письменниками, науковцями й просто цікавими людьми, а ще – перегляд улюбленого фільму та участь у проекті «Book&Cinema». Зона вільного доступу до Інтернету (з функцією «Wi-Fi») запрошує до «Школи медіа грамотності» та вивчення нових комп’ютерних програм», – поінформували також у міськраді.

«Атр-комірка» розташована в цокольному приміщенні й ніби відокремлена від основних підрозділів – це територія творчості, де відбуватимуться заняття в арт-студії «Кольоровий їжачок», майстер-класи, презентації та виставки. Родзинки бібліотеки №26 – «СтриХованка» та «Сад атракцій». «СтриХованка» – територія 12+, куди дорослим, окрім бібліотекаря, вхід заборонено. За ініціативи підлітків тут реалізується Люфт-проект «Поміжкнижжя». Сад атракцій як розвивально-оздоровчий простір запрошує в будь-яку пору року всіх охочих на спільні руханки, екодослідження та забави, святкування урочистих подій», – поівідомили також у міськраді.

Директор Центральної бібліотечної системи для дітей Валентина Галушко розповіла: «Тут є все, що потрібно дитині. Усамітнитись? – У нас є СтриХованка під дахоЗайматися орігамі, малювати, голосно розмовляти – у нас є кімнати для гурткової роботи, які до ремонту були облаштовані як книгосховище».

«Оновлення та осучаснення бібліотеки для дітей №26 – успішно втілений проект програми розвитку бібліотек Централізованої бібліотечної системи для дітей Львова.

Цього року з міського бюджету виділено 3,7 млн. гривень. на ремонт бібліотек (2 дитячі, 3 дорослі), а також виділено 570 тис. гривень. на придбання обладнання та предметів довгострокового користування. У Львові цього року спрямували на закупівлю книг 520 тис. гривень на поповнення фондів бібліотечних філій міста Львова. Як зазначають в управлінні культури ЛМР, місто щороку закуповує книг для міських бібліотек майже на один мільйон гривень. Відтак, книжковий фонд наших бібліотек відповідає світовим стандартам», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

17:25 24 листопада 2021 р.

На Львівщині студентам дають вісім видів премій, але всі - по 6 тисяч гривень

В університеті Франка сьогодні нагородили студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які брали участь у конкурсі на здобуття премії. Премії вручали у галузі природничих і технічних наук. Грошові винагороди та відзнаки отримали дві сотні студентів із різних закладів Львова. Сума кожної премії - 6000 грн.

Рубрика: Наука і техніка

09:21 22 листопада 2021 р.

Сьогодні до школи повернулись учні, але у Львові й далі фіксують досить високу смертність,- Москаленко

Сьогодні до школи повернулись учні і молодших, і старших класів. Але у Львові й далі фіксують досить високу смертність серед мешканців.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу