Киянам продемонстрували бронетранспортери «Дозор» зі Львова (відео)
11:00 6 грудня 2015 р.
Фото: скріншот з «YouTube»
Новітні бойові машини облаштовані баштово-кулеметною установкою, тепловізором та супутниковою навігацією.
«Перша партія бронетранспортерів «Дозор-Б» готова відправитись у зону АТО. Бойові машини нині виготовляють на Львівському бронетанковому заводі. На днях машина пройшла державні іспити і після дрібних доопрацювань має надійти до війська. Коштує машина трохи більше чотирьох мільйонів гривень, проте вдвічі дешевша за іноземні аналоги», – повідомили в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1», де сьогодні, 6 листопада розповіли також:
«Перша партія бронетранспортерів «Дозор-Б» готова вирушити в зону АТО. Ці бойові машини виготовляють на Львівському бронетанковому заводі і днями машина пройшла державні іспити. Після дрібних доопрацювань вони мають надійти до війська.
П'ять вже не експериментальних зразків, а готових машин презентуували усій країні. «Дозор-Б» довго був лише на папері в кресленнях, потім виготовляли в Польщі за ліцензією. І зрештою його почали виробляти в Україні.
«З основних новинок в цій машині в порівняні з попередніми зразками – встановлені допоміжні системи автоматичного пожежогасіння, передпусковий підігрів, кондиціювання, система відведення порохових газів», – розповів інженер-технолог Львівського бронетанкового заводу Тарас Данилевич.
До експериментальних зразків «Дозора», які було презентовано влітку, у військових були нарікання. Прохідність, надійність ходової частини, вибагливий до якісного палива німецький двигун. Стати на озброєння до війська бронетранспортер мав іще у вересні, проте повноприводник довелося доробляти і знову випробовувати.
Директор «Укроборонпрому» Роман Романов повідомив: «Вчора було отримано чергове підтвердження про якість цієї техніки і підписано державною комісією акт. Із наступного року машини доправлятимуть на фронт. Серед головних завдань – розвідка та оперативне реагування проти диверсантів. Зараз, каже директор Львівського бронетанкового, завод може виробляти десять машин на місяць, згодом планують вийти на п'ятдетсят машин».
Бойові модулі дозора дозволяють не підставлятися під ворожий вогонь стрільцю. Схожа технологія використовується в модернізованих БТРах третього та четвертого поколінь. Вбудований автоматичний гранатомет, ракети, гармата та кулемет нині значно збільшують бойову міць машини. Зменшити намагаються залежність української техніки від іноземних модулів.
Військовий експерт Сергій Згурець сподівається: «Поки що ми вимушені задовільняти першочергові потреби тим що ми маємо і наявність нових зразків є ознакою того, що у на є певний потенціал щоб зрушити клубок проблем, який був перед війною», -
Українські новинки називають «технікою перемоги». І пройшовши випробування війною, нашими броньованими машинами можуть зацікавитися за кордоном».
Про це повідомили сьогодні, 6 грудня, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Тележурналісти розповіли також
«У Києві продемонстрували новітні «Дозор-Б», БТР-3 та БТР-4 українського виробництва. «Техніка перемоги» – так назвали розробники новітні «Дозор-Б», БТР-3 та БТР-4, що їх продемонстрували на Михайлівській площі у столиці.
Це сучасна військова техніка від держконцерну «Укроборонпром», яку вже невдовзі відправлять на фронт. Бронетранспортери захищають екіпаж від стрілецької зброї та бронебійних куль ворога. Натомість вражають легкоброньовану техніку супротивника та живу силу.
Новітні «Дозор-Б» облаштовані баштово-кулеметною установкою, тепловізором та супутниковою навігацією. Генеральний директор ДК «Укроборонпрому» Роман Романов зазначив: «У квітні місяці ми надали представили зразок «Дозору», який роками лежав на папері. У травні ЗСУ надали нам технічні вимоги, якою вони бачать цю машину. І вже в серпні, 22 серпня ця техніка, наші знамениті «Дозори» були передані ЗСУ на випробування. Сьогодні ми бачимо серійні зразки техніки, яка вироблена відповідно до вимог ЗСУ».
Про це повідомили на телевізійному «5 каналі». Як інформував «ЩЛь», Львівському бронетанковому заводу замовили 150 БТРів «Дозор-Б».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook