Курсанти львівської академії сухопутних військ нагадали про бої під Дебальцевим
10:10 18 лютого 2017 р.
Фото: asv.gov.ua
П’ятеро курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які брали участь у боях на Дебальцевському плацдармі, поділилися спогадами про ті події.
Кожен із військовослужбовців у різний час і в різних підрозділах служив у районі Дебальцевого. Сержанти Василь Стефурак і Василь Тяско – в артилерійських підрозділах, солдат Олег Кахно – у «спецназі». А солдат Микола Христюк та сержант Артем Почернін – у механізованих підрозділах. Розповідаючи про бої, курсанти демонстрували фотографії й відеоролики, а також використовували карти.
У Національній академії сухопутних військ вчаться близько сорока курсантів, які воювали на Дебальцевському плацдармі. Перед зустріччю з особовим складом вишу вони зібрались разом, пригадали події дворічної давнини та обрали п’ятьох представників, чиї розповіді були б найцікавішими для інших слухачів.
Окрім того, виступи не мали повторюватися – один із бійців, який був у районі Дебальцевого із літа 2014 року аж до дня виходу, розповідав про ситуацію на плацдармі загалом, інший – про важливі бої та сам вихід, хтось – про систему забезпечення військ і співпрацю з місцевим населенням. А декому, до прикладу, випало розповісти про роботу української артилерії та бій за селище Логвинове.
Розповіді слухали маже півтори тисячі курсантів Національної академії сухопутних військ. Під час виступів воїнів на сцені, учасники тих боїв, які були слухачами у залі, теж виходили до мікрофона та згадували про те, що переживали самі.
За розповідь кожному з бійців зал дякував щирими аплодисментами. Завершилась зустріч переглядом документального фільму «Дебальцеве».
Модератор зустрічі, офіцер відділу по роботі з особовим складом академії, старший лейтенант Іван Кривий зазначив: «Послухавши розповіді наших курсантів, які воювали на під Дебальцевим, слухачі занурилися в атмосферу тих днів, відчули емоції безпосередніх учасників тих подій, а вже сам фільм представив цілісну картину, яка була на Дебальцевському плацдармі. Утримування плацдарму та операція з виведення військ – унікальні за складністю. Однак бої, які там точились, мали відголосок на політичному та геополітичному «фронтах» гібридної війни з Росією – під час переговорів у Мінську українська делегація змусила Путіна поставити підпис під «Мінськими угодами» і, таким чином, змусити Кремль нести відповідальність за ситуацію, яку росіяни змоделювали в Україні. Важлива дипломатична перемога української делегації у Мінську була б неможливою без подвигу наших бійців на полях боїв під Дебальцевим».
Про це повідомили напередодні у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook