Курсантів львівської військової академії навчають застосовувати безпілотники

10:20 28 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: rmclviv.wordpress.com

Літальний апарат із комплексом електронної апаратури візуального спостереження та визначення координат допомагає майбутнім офіцерам-артилеристам не лише орієнтуватись на місцевості, а й розвідувати обстановку в полі з повітря та визначати цілі.

«Курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, які навчаються на факультеті ракетних війсь і артилерії, з гордістю називають його «орлиним зором», – повідомив сьогодні, 28 березня, «Щоденному Львову» підполковник Володимир Скоростецький з регіонального медіа-центру міністерства оборони України, який також розповів:

«Йдеться про безпілотний літальний апарат із комплексом електронної апаратури візуального спостереження та визначення координат, який допомагає майбутнім офіцерам-артилеристам не лише орієнтуватись на місцевості, але й з повітря розвідувати обстановку у полі та визначати цілі. Викладач кафедри РВіА старший лейтенант Андрій Жук навчає майбутніх офіцерів тонкощам проведення аеророзвідки.

Без швидкого отримання інформації про противника, його кількість, диспозицію та озброєння в сучасному бою – важко.  Легкий літальний апарат, а у ньому ваги до трьох кілограмів, натомість, здатен діяти у радіусі до 20 кілометрів.

Офіцер розповів: «Усе залежить від потужності батарей, які встановлюються на цей тип безпілотного літального апарату. Пік висоти у цієї «пташки» до 5 кілометрів. Втім, для виконання навчально-тренувальних завдань піднімати на таку висоту її не має сенсу. Основна мета – навчити курсантів швидко готувати безпілотник до запуску, виводити апарат в заданий район і отримувати з нього дані. Адже у реальній бойовій ситуації на це відводиться не багато часу». 

Викладач зазначив, що курсантам подобається поратись із безпілотним літальним апаратом. Технічно, нічого надскладного: у легкому корпусі електродвигун, батарейний блок та чутлива камера із передавальним пристроєм, який посилає сигнал в реальному часі на рентанслятор, підключений до звичайного ноутбука із комплектом спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє вивчати картинку з камери БПЛА в реальному часі та співставляти її з мапою місцевості. А органом управління служить пульт керування подібний до того, який використовується у авіамодельному спорті. 

Старший лейтенант Андрій Жук зазначив: «Сучасні хлопці «товаришують» з комп’ютерами. Розібратись у нескладному управлінні та програмному середовищі їм вистачає декількох занять. До того ж ті, хто освоїв управління та роботу на цьому «легкому» БПЛА зможуть в подальшому опанувати й інші типи подібної техніки. Сучасному артилеристу це потрібно».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини