Електронні заяви подають у менш пріоритетні вузи

15:47 15 липня 2016 р.

  • 0

Цього року в Україні очікують 253 тисячі 813 абітурієнтів. До Львівського національного університету імені Івана Франка подано 13 тисяч заяв, до Національного університету «Львівська політехніка» – майже 9,5 тисяч заяв та до Національного лісотехнічного університету України –майже одну тисячу заяв.

Такі цифри прозвучали сьогодні, 15 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Вступна кампанія-2016: як спрацьовують нові технології і що потрібно удосконалити?», яка відбулася у Львівському прес-клубі. 
Приймальні комісій вузів сподівалися на більшу кількість заяв. Проте, цього року абітурієнти повинні подавати заяви в електронній формі. І система ЄДЕБО (єдина державна електронна база освіти) не витримала бажаючих зареєструватися і зависла.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка, технологія електронного вступу була частково апробована в попередні роки. 

- Минулого року до нашого вузу було подано понад 55 тисяч заяв. З них 70 відсотків – в електронній формі, - каже він.

За його словами, торік не було суттєвих проблем, коли абітурієнти подавали електронні заяви, жодних збоїв чи скарг. Цього року ситуація трохи інша, тому що всі вступники подають заяви в електронній формі, крім певної категорії абітурієнтів.

Збій в системі він пояснює тим, що вступники зараз мусять прикріплювати до електронної заяви додаток до атестату.

- Скажу з досвіду минулого року. В перші два дні також були проблеми з електронними заявами. Але потім ситуація нормалізувалася. Минулі роки напруга виникала, коли абітурієнти приносили паперові заяви, тож були і черги, і масові звернення батьків. А цього року така ж ситуація з електронними заявами, - порівнює відповідальний секретар приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк.

Відповідальний секретар приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Роман Шуляр вважає, що єдина база не витримала, тому що були змінені правила прийому документів у вузи.

- Минулого року вступник міг подати до 15 заяв. Цього року вступник не обмежений в кількості подання заяв, якщо він подає на комерційну форму навчання чи на заочну, - каже він.

Роман Шуляр  прогнозує, що з понеділка ситуація з поданням заяв стабілізується. Він просить тих абітурієнтів, які не складатимуть творчі конкурси, подавати заяви після 20 липня. До 20 липня завершать прийом заяв на ті спеціальності, які передбачають творчі конкурси.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету України Ярослав Мацишин зауважив, що першого року, коли цей університет почав приймати електронні заяви, то їх було всього 300. Торік  понад половина заяв були вже в електронній формі. Цього року першого дня надійшло всього 20 заяв. А тепер щодня – по 200.

- Ми помітили, що в ті вузи, де абітурієнт точно хоче вчитися, приносять паперові документи. А вже електронні заяви подають на ті спеціальності, яким віддають нижчий пріоритет, - розповів він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:02 25 травня 2020 р.

Додаткова сесія ЗНО буде 24 липня-10 серпня, додатково зареєструватись можна відсьогодні

Додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року відбудеться з 24 липня до 10 серпня. Сьогодні, 25 травня, розпочинається додатковий період реєстрації на додаткову сесію ЗНО, який триватиме до 9 червня.

Рубрика: Наука і техніка

20:43 22 травня 2020 р.

До ЗНО допускатимуть з температурою 37,2 градуси

До зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допускатимуться особи з температурою нижче 37,2 градуси, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках.

Рубрика: Наука і техніка

Останні новини

У Львівській обласній раді припинили повноваження голови постійної комісії

Прокуратура хоче забрати лісову дорогу у Медведчука-Козака

Мер доручив за місяць розробити генплан мікрорайону "Під Голоском", який вже забудували висотками

З 10 червня планують дозволити тургрупи до 50 осіб

У Польщу перекинуто 4 тис солдатів і 3 тис одиниць техніки США,- ЗМІ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу